Ухвала
від 15.05.2020 по справі 907/139/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"15" травня 2020 р. м. Ужгород Справа № 907/139/20

Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши заяву уповноваженого представника Товариства з обмеженою відповідальністю «ШБУ-77» про його участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду при розгляді справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ШБУ-77» , м. Бровари

до відповідача Комунальне підприємство Закарпатської обласної ради «Будкомплектторг» , м. Ужгород

про стягнення 5276917,31 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ШБУ-77» звернулося з позовом, яким просить стягнути з відповідача борг у розмірі 5195077,06грн., який виник внаслідок невиконання ним своїх зобов`язань за Договором підряду № 8 від 31 липня 2019 року, покликаючись на статті 526, 530, 625, 837, 853, 854 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України. Крім суми боргу, посилаючись на ст. 625 Цивільного кодексу України, позивачем нараховано та поставлено вимогу про стягнення з відповідача також 9820,83 грн. трьох відсотків річних (за період: 06.02.2020 до 28.02.2020), а також на підставі п. 16.3 Договору та ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України суму 72019,42 грн. пені за аналогічний період.

Ухвалою суду від 07 квітня 2020 року відкрито провадження у справі, постановлено розглянути спір за правилами загального позовного провадження, встановлено строки для подання сторонами заяв по суті спору.

В подальшому, у зв`язку з запровадженням на території України карантину, підготовче засідання було відкладено на 03.06.2020.

На електронну адресу суду від уповноваженого представника позивача надійшло клопотання про участь в судому засіданні у справі 03.06.2020 року на 11:30 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використання власних технічних засобів через систему Zoom.

Відповідно до частин першої та другої статті 197 Господарського процесуального кодексу України, учасники мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Згідно з частиною четвертою статті 197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.

Відповідно до частин одинадцятої та дванадцятої статті 197 ГПК України використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.

Зазначені норми права передбачаючи можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, висувають певні вимоги до технічних засобів і технологій, які мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, відео- та звукозапис, а також інформаційну безпеку відеоконференції.

Оскільки станом на день розгляду справи у суду відсутня технічна можливість забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та дотриманням при цьому вимог щодо інформаційної безпеки відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання позивача про участь у судовому засіданні 03.06.2020 року в режимі відео конференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Керуючись ст. ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ШБУ» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - відмовити .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Ухвалу направити на електронну адресу заявника (позивача).

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.

Суддя Л.В. Андрейчук

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення15.05.2020
Оприлюднено18.05.2020
Номер документу89239658
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —907/139/20

Ухвала від 02.07.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Андрейчук Л.В.

Ухвала від 03.06.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Андрейчук Л.В.

Ухвала від 15.05.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Андрейчук Л.В.

Ухвала від 06.05.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Андрейчук Л.В.

Ухвала від 07.04.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Андрейчук Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні