Ухвала
від 13.05.2020 по справі 4/163-б-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


У Х В А Л А

м. Хмельницький

"13" травня 2020 р.Справа № 4/163-Б-10

Господарський суд Хмельницької області у складі:

суддя Крамар С.І., розглянувши матеріали справи

за заявою Головного управління ДПС у Хмельницькій області, м. Хмельницький Хмельницької області

до Колективного малого підприємства "Бахус", м. Волочиськ Хмельницької області

про визнання банкрутом (клопотання про розшук )

Представники сторін:

від кредиторів: Нетребко О.М. - представник ГУ ДПС у Хмельницькій області;

за участю: ліквідатора - арбітражного керуючого Яроша В.Ю.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Ухвалою господарського суду від 24.12.2010 р. порушено провадження у справі №4/163-Б-10.

Постановою суду області від 04.03.2011 р. у справі №4/163-Б-10 визнано боржника банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру КМП "Бахус", ліквідатором призначено арбітражного керуючого Івахова Р.В. Ліквідатора зобов`язано провести ліквідаційну процедуру, скласти ліквідаційний баланс та подати його разом із звітом господарському суду для затвердження.

Ухвалою суду від 23.09.2014р. звільнено арбітражного керуючого Івахова Р.В. від виконання його обов`язків ліквідатора КМП "Бахус" і призначено ліквідатором арбітражного керуючого Яроша В.Ю.

Ухвалами суду області строк ліквідаційної процедури КМП "Бахус" було продовжено до 10.02.2020 року та зобов`язано ліквідатора подати ліквідаційний баланс та звіт про свою діяльність господарському суду для затвердження.

25.03.2020р. на адресу суду від ліквідатора - арбітражного керуючого Яроша В.Ю. надійшло клопотання від 25.03.2010р. №4/163-Б-10-47 про розшук зернозбирального комбайну.

У зв`язку із тимчасовою непрацездатністю судді Крамара С.І., розгляд питання про прийняття клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури було відкладено до усунення обставин тимчасової неможливості виконання суддею Крамаром С.І. своїх обов`язків, про що ліквідатора повідомлено листом від 26.03.2020р.

Ухвалою суду від 31.03.2020р. клопотання ліквідатора - арбітражного керуючого Яроша Василя Юрійовича про розшук призначено до розгляду в судовому засіданні.

Ліквідатор в судовому засіданні повідомив про хід ліквідаційної процедури. Подане клопотання про розшук сільськогосподарської техніки, а саме комбайну зернозбирального, підтримав. Зазначив, що ним вживались усі необхідні заходи по його виявленню, однак результатів вони не дали. Вказав на необхідності задовольнити клопотання, оскільки дані заходи необхідні для виявлення майна банкрута та подальшої його реалізації з метою погашення вимог кредиторів.

В судовому засіданні представник кредитора - ГУ ДПС у Хмельницькій області щодо поданого ліквідатором клопотання поклалася на думку суду. Вказала на необхідності здійснення всіх дій щодо завершення ліквідаційної процедури.

Розглянувши матеріали справи та клопотання, заслухавши в судовому засіданні пояснення ліквідатора та представника кредитора, господарським судом враховується наступне:

Частиною шостою статті 12 ГПК України встановлено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

21.10.2019р. вступив в дію Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018р. № 2597-VIII.

Пунктом 4 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно зі ст.40 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників справи чи за своєю ініціативою вжити заходів до забезпечення вимог кредиторів. Господарський суд за клопотанням розпорядника майна, кредиторів або з власної ініціативи може заборонити боржнику вчиняти без згоди арбітражного керуючого правочини, а також зобов`язати боржника передати цінні папери, майно, інші цінності на зберігання третім особам, вчинити чи утриматися від вчинення певних дій або вжити інших заходів для збереження майна боржника (у тому числі шляхом позбавлення боржника права розпорядження його нерухомим майном або цінними паперами без згоди розпорядника майна або суду, який розглядає справу про банкрутство; накладення арешту на конкретне рухоме майно боржника), про що виноситься ухвала.

Заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією або до прийняття постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до закриття провадження у справі. Господарський суд також має право скасувати або змінити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів до настання вищезазначених обставин, про що постановляє ухвалу.

Статтею 136 ГПК України передбачено, що господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів до забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

При цьому, положення ГПК України про забезпечення позову застосовуються у справі про банкрутство з урахуванням вимог, що визначають особливості провадження у справі про банкрутство як окремої форми судового процесу.

Відтак, з метою захисту прав та інтересів кредиторів, а також збереження майнових активів боржника, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вправі вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, передбачені загальними положеннями ст. 137 ГПК України, а також інших заходів, застосування яких, за переконанням суду, є необхідним у конкретному випадку, з урахуванням спеціальних норм Кодексу України з процедур банкрутства.

Судом враховано, що основною метою провадження у справі про банкрутство є відновлення платоспроможності боржника та задоволення сукупного кола його кредиторів, яке передбачає послідовне виконання сторонами та учасниками процесу, арбітражним керуючим обов`язків, що визначені та передбачені положеннями Кодексу України з процедур банкрутства.

У відповідності до положень ст.61 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб ; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.

Згідно ст. 62 Кодексу України з процедур банкрутства, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання, включаються до складу ліквідаційної маси.

Відповідно до приписів чинного законодавства України, право оголошувати в розшук автотранспортні засоби мають органи Державної виконавчої служби в порядку ст. 36 Закону України "Про виконавче провадження" та правоохоронні органи відповідно до законодавства, що регулює їх діяльність.

Процедуру тимчасового затримання, зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках та їх повернення визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008р. №1102 "Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках".

Судом звернуто увагу, що ліквідатор позбавлений можливості виявити транспортний засіб зазначений в клопотанні та вжити заходів для формування ліквідаційної маси, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства. Крім того, ліквідатор банкрута позбавлений повноважень безпосередньо вимагати від органів Національної поліції оголошення транспортних засобів у розшук. А також, у ліквідатора відсутня можливість виявити зазначений вище комбайн без вчинення відповідних дій правоохоронними органами.

Судом звертається увага також на те, що, враховуючи можливість пересування та приховування зернозбирального комбайну на території України, нездійснення заходів щодо розшуку даного майна банкрута призведе до фактичного незадоволення заявлених кредиторських вимог.

За таких обставин, суд вважає необхідним задовольнити клопотання ліквідатора та оголосити в розшук зернозбиральний комбайн марки CLAAS DOMINATOR 106 (держ. номер НОМЕР_1 , 1995р.в.), що належить та зареєстрований за КМП „Бахус".

Керуючись ст. ст. 40, 60, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 169, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора - арбітражного керуючого Яроша Василя Юрійовича № 4/163-Б-10-47 від 25.03.2020р. про оголошення в розшук комбайна зернозбирального марки CLAAS DOMINATOR 106, 1995 року випуску, заводський №09003631, свідоцтво № НОМЕР_4 від 18.07.2005р., держ. номер НОМЕР_1 задовольнити.

Оголосити в розшук зареєстрований за КМП "Бахус", м. Волочиськ Хмельницької області (код ЄДРПОУ 23832430) комбайн зернозбиральний марки CLAAS DOMINATOR 106, 1995 року випуску, заводський № 09003631 , свідоцтво № НОМЕР_4 від 18.07.2005р., держ. номер НОМЕР_1 .

Ухвалу надіслати у Регіональний сервісний центр МВС у Хмельницькій області та в Управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції у Хмельницькій області для внесення відомостей щодо розшуку вищевказаної сільськогосподарської техніки до відповідних пошукових баз даних.

Зобов`язати Регіональний сервісний центр МВС у Хмельницькій області та Управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції у Хмельницькій області повідомити господарський суд та ліквідатора про місцеперебування розшукуваних транспортних засобів.

Ухвала оголошена та набрала законної сили 13.05.2020р. Ухвала може бути оскаржена в порядку передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України.

Копію ухвали надіслати на адреси: кредиторів, боржника, ліквідатора, Регіонального сервісного центру МВС у Хмельницькій області, Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області, Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області.

Повний текст ухвали складено 15.05.2020р.

Суддя Крамар С.І.

Віддрук. 9 прим (всім реком.):

1-до справи

2- арбітражному керуючому Ярошу В.Ю. м.Хмельницький, вул..Гагаріна, 5, к.333;

3 - ГУ ДФС у Хмельницькій області (29000, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17);

4- ТОВ „Агро-Альянссервіс" (с.Долинське Ананьївского району Одеської області);

5 - ПАТ КБ „Надра" (м. Хмельницький, вул. Свободи, 79);

6 - боржнику - КМП „Бахус" (Хмельницька обл., м. Волочиськ, вул. Косовського, 7);

7 - Регіональному сервісному центру МВС у Хмельницькій області (29000, м. Хмельницький, вул. Західно-Окружна, 11/1);

8, 9 - Управлінню превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області та Головному управлінню Національної поліції у Хмельницькій області (вул. Зарічанська, 7, м. Хмельницький, 29017).

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення13.05.2020
Оприлюднено17.05.2020
Номер документу89251652
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4/163-б-10

Ухвала від 21.05.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 01.05.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 08.04.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 30.01.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 08.09.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 23.07.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 08.06.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 31.05.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Постанова від 19.04.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Коломис В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні