Рішення
від 13.05.2020 по справі 127/33087/19
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/33087/19

Провадження № 2/127/4819/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.05.2020 м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі головуючого судді - Антонюка В.В.

за участі: секретаря Горденко Г.О.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в місті Вінниці, цивільну справу за позовом Голови Вінницької міської організації Ветеранів м. Вінниці Слюсаренка Василя Тимофійовича до Керівника Замостянського осередку організації ветеранів Фомічова Костянтина Миколайовича про зобов`язання відповідача утриматись від вчинення певних дій,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду із позовом до Керівника Замостянського осередку організації ветеранів Фомічова К.М. про зобов`язання відповідача утриматись від вчинення певних дій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до Постанови Пленуму Вінницької міської організації ветеранів України від 16.09.2015 року №1 та Статуту організації Ветеранів України, позивач ОСОБА_1 , законно обраний Головою Вінницької міської організації ветеранів України.

31 жовтня 2019 року в наслідок зриву 9-ї звітно-виборчої Конференції Вінницької міської організації Ветеранів України, яка не відбулася, керівник Замостянського осередку, ОСОБА_3 , в наслідок штучно-створених перешкод, незаконно призначив себе Головою Вінницької міської організації Ветеранів України, спровокував співробітників робочої групи не виконувати службові обов`язки, накази, розпорядження, друкування наказів, об`яв, не доводити вхідних та вихідних документів, що призвело до повного колапсу роботи організації.

Штучно-створені перешкоди полягають в істотному порушенні процедури для проведення конференції, яка чітко передбачена протоколом №10-2019 від 08.08.2019 року засідання президії ветеранської організації, що й стало підставою для звернення позивачем до суду із даним позовом, в якому він просив визнати протиправними дії ОСОБА_3 та зобов`язати відповідача утриматися від вчинення певних дій (приймати та підписувати розпорядження, накази, протоколи та давати інші вказівки) з підстав зриву 9-ї звітно-виборчої Конференції Вінницької міської організації ветеранів України від 31.10.2019 року, яка не відбулася з вини відповідача. Застосувати примусовий розпуск (ліквідацію) незаконно утвореного об`єднання громадян ветеранської організації, протиправно призначеним ОСОБА_3 .

В судовому засіданні позивач та його представник заявлені вимоги підтримали з підстав, наведених в позовній заяві та просили заявлені вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач та його представник заперечили щодо заявлених позовних вимог та просили відмовити в їх задоволенні, посилаючись на їх необґрунтованість та безпідставність.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 суду пояснили, що звітно-виборча конференція, яка була запланована на 31.10.2019 року, не відбулась, вона була зірвана стороною відповідача, оскільки з його боку та з боку його прихильників допущено велику кількість порушень Статуту організації Ветеранів України. Крім того, на конференції були присутні особи, яких ніхто не запрошував. Під час конференції голову організації обрано не було.

Із письмовими зверненнями про те, що конференція була зірвана з будь-яких причин, ніхто не звертався.

З`ясувавши позиції сторін, вислухавши пояснення свідків, з`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов до задоволення не підлягає з наступних підстав.

Згідно ст. 36 Конституції України громадяни України мають право на свободу об`єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров`я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Згідно ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до статті 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до п.1.1., п.1.5 Статуту організації ветеранів України, вона є всеукраїнською добровільною, неприбутковою, всеукраїнською громадською організацією, яка об`єднує ветеранів війни, праці, пенсіонерів України на основі спільності інтересів по захисту їх соціальних та інших прав. Діяльність Об`єднання поширюється на всю територію України (а.с.9-28).

Організаційну структуру складають осередки (первинні організації), районні, районні в містах, міські відділення, Київське і Севастопольське міські, обласні відділення та відділення Автономної республіки Крим (п.2.2.Статуту).

Метою Об`єднання є сприяння суспільному взаєморозумінню і консолідації на основі національної ідеї всіх ветеранів, пенсіонерів, зростанню їх державотворчої свідомості і активності у захисті соціальних, правових, духовних та інших прав та інтересів(п.3.1. Статуту).

Членство в Об`єднанні може бути індивідуальним і колективним. Ветеран, пенсіонер може бути членом тільки однієї первинної організації. Члени Організації мають право обирати і бути обраними до керівних органів Організації; вносити пропозиції, заяви та скарги на розгляд керівних органів щодо діяльності Організації, висловлювати свої погляди, брати участь у вільному обговоренні і демократичному вирішенні питань, що розглядаються (п.4.1., п.4.2., п.4.5., п.4.5.1, п. 4.5.2 Статуту).

Законом України Про громадські обєднання визначені правові та організаційні засади реалізації права на свободу об`єднання, гарантованого Конституцією України та міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об`єднань.

Частиною 8 ст.9 цього Закону передбачено, що громадське об`єднання, яке має намір здійснювати діяльність із статусом юридичної особи або без такого статусу, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному Законом України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань протягом 60 днів з дня проведення установчих зборів.

Частина 12 цієї статті передбачає, що громадське об`єднання повідомляє про внесення змін до статуту громадського об`єднання, зміни у складі керівних органів громадського об`єднання, зміну особи(осіб), уповноваженої представляти громадське об`єднання, зміну місцезнаходження громадського об`єднання протягом 60 днів з дня прийняття відповідного рішення.

Згідно Статуту вищим керівним органом є конференція, який вправі приймати рішення з будь-яких питань діяльності, в тому числі і з тих, що належать до компетенції інших органів управління Організації. (п.6.3. Статуту). Конференція скликається Радою або Президією Ради не рідше одного разу на 4 роки. Відповідне рішення із зазначенням дати, часу, місця проведення, норми представництва делегатів та питань, які виносяться на обговорення, повинне бути доведене до відома членів Організації не пізніше, ніж за 30 днів до дати проведення Конференції шляхом персонального повідомлення, листом, телефонограмою, телеграмою, електронною поштою та в інший спосіб. Делегати на Конференцію Організації обираються конференціями регіональних відокремлених підрозділів Організації. Делегати на конференцію регіональних відокремлених підрозділів обираються конференціями місцевих відокремлених підрозділів і т.д. згідно структурної будови Організації. Конференція розглядає питання, винесені на її розгляд Радою, Президією, Головою Організації, ревізійною комісією, а також членами Організації. (п.6.3.2. Статуту).

Як вбачається із п.6.3.3. Статуту позачергова Конференція скликається при наявності обставин, що зачіпають суттєві інтереси Організації, Ради, а також в інших випадках, передбачених даним Статутом та законодавством України, протягом 30 днів з дня виникнення відповідних обставин. У такому разі рішення Президії Організації із зазначенням дати, часу, місця проведення, норм представництва делегатів та питань, які виносяться на обговорення, повинне бути доведене до відома членів Організації не пізніше, ніж за 14 днів до дати проведення засідання Конференції шляхом персонального повідомлення, листом, телефонограмою, телеграмою, електронною поштою та в інший спосіб.

Відповідно до пункту 6.3.4. Статуту, не менш як одна десята частина членів Організації мають право ініціювати перед Президією скликання позачергової Конференції. Якщо вимога членів Організації про скликання Конференції не виконана, ці члени мають право самі скликати Конференцію. Для цього ініціативною групою призначається комісія з підготовки Конференції та її Голова.

Пунктом 4.5.7. Статуту передбачено, що члени Організації мають право оскаржувати рішення, дії, бездіяльність керівних органів Організації, подавати заяви, заперечення і скарги на прийняті ними рішення до Ради та вимагати розгляду скарг та заяв Вищим керівним органом Організації; оскаржувати рішення конференції до суду.

Скарги на рішення, дії або бездіяльність керівних органів, пов`язаних із набуттям чи припиненням членства, правами та обов`язками членів, розглядаються Президією Ради протягом двох місяців після того, як особа дізналася або мала дізнатися про вказане рішення, дії або бездіяльність (п.4.8. Статуту).

Як зазначено в п. 8.2. Статуту, члени Організації мають право оскаржити рішення, дію або бездіяльність іншого члена Організації, Голови Організації, Ради або Конференції шляхом подання письмової скарги, а саме:

- 8.2.1. на дії, бездіяльність або рішення члена Організації - первинна скарга подається до Голови первинної організації, який зобов`язаний отримати письмові пояснення від особи дії, бездіяльність або рішення якого оскаржується, та протягом 20 (двадцяти) робочих днів розглянути скаргу із письмовими поясненнями та повідомити про результати її розгляду скаржника. В разі відхилення скарги - повторна скарга подається до Ради первинної організації, яка зобов`язана розглянути скаргу на найближчому засіданні, із обов`язковим викликом члена Організації, який скаржиться, а також члена Організації, бездіяльність або рішення якого оскаржується. В разі відхилення скарги Радою - повторна скарга подається до Конференції первинної організації, які зобов`язані розглянути скаргу на черговому або позачерговому засіданні, із обов`язковим викликом члена Організації, який скаржиться, а також члена Організації дії, бездіяльність або рішення якого оскаржується;

- 8.2.2. на дії, бездіяльність або рішення Голови первинної організації - первинна скарга подається до Ради первинної організації, яка зобов`язана розглянути скаргу на найближчому засіданні, із обов`язковим викликом члена громадського об`єднання, який скаржиться, а також Голови первинної організації, дії, бездіяльність або рішення якого оскаржується. В разі відхилення скарги Радою - повторна скарга подається до Конференції первинної організації, яка зобов`язана розглянути скаргу на черговому або позачерговому засіданні, із обов`язковим викликом члена, який скаржиться, а також голови первинної організації дії бездіяльність або рішення якого оскаржується;

- 8.2.3. на дії, бездіяльність або рішення члена Ради первинної організації - первинна скарга подається до Голови первинної організації, який зобов`язаний розглянути скаргу протягом 20 робочих днів, із обов`язковим викликом члена організації, який скаржиться, а також члена Ради дії, бездіяльність або рішення якого оскаржується. В разі відхилення скарги Головою первинної організації - повторна скарга подається до Конференції первинної організації, яка зобов`язана розглянути скаргу на черговому або позачерговому засіданні, із обов`язковим викликом члена, який скаржиться, а також члена Ради, дії, бездіяльність або рішення якого оскаржується. Скарга, яка потребує розгляду на позачерговій Конференції є підставою для скликання такої Конференції в місячний термін з дня надходження такої скарги;

- 8.2.4. на дії, бездіяльність або рішення Конференції первинної організації скарга подається до голови місцевого, потім до голови територіального відокремленого підрозділу, потім до Голови Організації та у разі не вирішення конфлікту до суду, відповідно до чинного законодавства на момент оскарження таких дій, бездіяльності або рішень.

Тобто, Статутом чітко передбачено порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів організації та розгляду скарг.

З пояснень учасників справи, матеріалів справи, судом встановлено, що 31.10.2019 року в кінотеатрі Родина , проводилась 9-а звітно-виборча Конференція Вінницької міської організації Ветеранів України, результати якої оформлені протоколом №1 засідання 9-ї звітно-виборчої Конференції Вінницької міської організації ветеранів.

Жодне з рішень, які приймались під час проведення 9-ї звітно-виборчої Конференції Вінницької міської організації ветеранів, стороною позивача не оскаржувалось, проти чого не заперечили як сторона позивача, так і допитані в судовому засіданні свідки, також, 9-а звітно-виборча Конференція Вінницької міської організації Ветеранів України ніким не визнавалась такою, що не відбулась.

Згідно з частиною першою статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно зі статтею 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини першої статті 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Відповідно до ч.2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:

1) визнання права;

2) визнання правочину недійсним;

3) припинення дії, яка порушує право;

4) відновлення становища, яке існувало до порушення;

5) примусове виконання обов`язку в натурі;

6) зміна правовідношення;

7) припинення правовідношення;

8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;

9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;

10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.

Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заявлених позовних вимог, оскільки даний позов не є обґрунтованим та не відповідає нормам ст. 16 ЦК України.

На підставі ст.36 Конституції України, ст.15, 16, 20 ЦК України, Статуту Організації ветеранів України, керуючись ст.ст. 4, 7, 10, 11- 13, 83, 247, 258, 259, 263 - 265, 268 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги Голови Вінницької міської організації Ветеранів м. Вінниці Слюсаренка Василя Тимофійовича до Керівника Замостянського осередку організації ветеранів Фомічова Костянтина Миколайовича про зобов`язання відповідача утриматись від вчинення певних дій - залишити без задоволення.

Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: Голова Вінницької міської організації ветеранів м. Вінниці Слюсаренко Василь Трохимович, адреса проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 .

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення13.05.2020
Оприлюднено19.05.2020
Номер документу89285225
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —127/33087/19

Ухвала від 29.07.2020

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Голота Л. О.

Ухвала від 09.07.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Голота Л. О.

Ухвала від 18.06.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Голота Л. О.

Ухвала від 27.05.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Голота Л. О.

Ухвала від 22.05.2020

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Антонюк В. В.

Ухвала від 13.05.2020

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Антонюк В. В.

Рішення від 13.05.2020

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Антонюк В. В.

Ухвала від 19.12.2019

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Антонюк В. В.

Рішення від 13.05.2020

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Антонюк В. В.

Ухвала від 30.01.2020

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Антонюк В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні