номер провадження справи 12/76/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.05.2020 Справа № 908/1019/20
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Смірнова О.Г.,
розглянувши матеріали справи № 908/1019/20
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Інагротех"
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "РОЗУМІВСЬКЕ АГРО"
про стягнення 646 439,69 грн.
ВСТАНОВИВ
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інагротех" звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою за вих. №15/04-1 від 15.04.2020 до Товариства з обмеженою відповідальністю "РОЗУМІВСЬКЕ АГРО" про стягнення 646 439,69 грн., з яких 409 478,56 грн. - основний борг, 155 843,57 грн. - штраф, 73 173,75 грн. - пеня та 7 943,81 грн. - 3 % річних.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.04.2020 позовну заяву передано для розгляду судді Смірнову О.Г.
Ухвалою суду від 27.04.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, присвоєно справі номер провадження 12/76/20, визначено здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання. В даній ухвалі суду зазначалось, що розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі № 908/1019/20 та також, запропоновано відповідачу не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України.
06.05.2020 на адресу суду від відповідача у справі надійшло заперечення щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, в якому останній просить справу № 908/1019/20 розглядати за правилами загального позовного провадження. Вказана заява мотивована тим, що сума позову становить 646 439, 69 грн., що складається з: 409 478,56 грн. - основний борг, 155 843,57 грн. - штраф, 73 173,75 грн. - пеня та 7 943,81 грн. - 3 % річних, а відтак розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб перевищує більш ніж в 100 разів. При цьому відповідач не погоджується з нарахуванням пені, штрафу та 3% річних. Вважає, що для всебічного та повного дослідження обставин справи, забезпечення принципу рівності та змагальності сторін, розгляд справи даної справи має бути проведеним в порядку загального позовного провадження.
Розглянувши заяву відповідача про розгляд даної справи в порядку загального позовного провадження суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без задоволення з огляду на наступне.
Частиною 3 ст. 12 ГПК України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. ч. 1, 4-6 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про:
1) залишення заяви відповідача без задоволення;
2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням. Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин. Якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Приписами ч. 7 ст. 250 ГПК України визначено, що частини друга - шоста цієї статті не застосовуються, якщо відповідно до цього Кодексу справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження.
Нормою ч. 1 ст. 247 ГПК України встановлено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Частиною 5 ст. 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто 210200,00 грн.); 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто 1051000,00 грн.).
Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Так, ухвалою про відкриття провадження у справі від 27.04.2020 суд визначив, що враховуючи характер спірних правовідносин та зважаючи на заявлену ціну позову, що не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справа № 908/1019/20 є малозначною та ухвалив розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
Таким чином, оскільки справа № 908/1019/20 є малозначною, а відповідно до ч. 1 ст. 247 ГПК України підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи приписи ч. 7 ст. 250 ГПК України, заява відповідача про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження не підлягає задоволенню.
Крім того, вказана справа не є складною, оскільки предметом позову є вимоги про стягнення заборгованості за договором поставки товару №17/04-19/5 від 17.04.2019 в розмірі 646 439,69 грн. та має невеликий об`єм доказів.
Згідно із ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З метою забезпечення дотримання принципу пропорційності та змагальності сторін, повного та всебічного дослідження всіх обставин справи, надання можливості сторонам подати документи в обґрунтування своїх позицій, враховуючи завдання господарського судочинства, а також необхідність з`ясування питань для розгляду спору по суті в судовому засіданні, суд, з власної ініціативи постановляє ухвалу про розгляд справи № 908/1019/20 в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись ст. ст. 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "РОЗУМІВСЬКЕ АГРО" про розгляд справи № 908/1019/20 в порядку загального позовного провадження - залишити без задоволення.
2. Перейти до розгляду справи № 908/1019/20 за правилами спрощеного позовного провадження із повідомленням (викликом) сторін.
3 . Судове засідання для розгляду справи призначити на 01.06.2020 о 14 год. 15 хв.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4, корпус 1, каб. № 217.
4. Запропонувати відповідачу подати відзив на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України, одночасно надіслати позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи (в оригіналі з описом вкладення).
Суд роз`яснює, що відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
5. Запропонувати позивачу подати відповідь на відзив із урахуванням вимог ст.166 ГПК України, проте не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву від відповідача, одночасно надіслати відповідачу - копію відповіді на відзив та доданих до неї документів, докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи (в оригіналі з описом вкладення).
Суд роз`яснює позивачу, що відповідно до п. 2 ч. 2 та ч. 3 ст. 46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
6. Запропонувати відповідачу подати заперечення із урахуванням вимог ст. 167 ГПК України, одночасно надіслати позивачу - копію заперечень, докази такого направлення надати суду (в оригіналі з описом вкладення).
7. Явка у судове засідання уповноважених представників сторін обов`язкова.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
8. Відповідно до наказу ДСА України від 23.04.2020 №196 "Про внесення змін до порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду" та затвердженого зазначеним наказом порядку роботи з технічними засобами з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, для проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв`язку поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів учасника справи, використовується комплекс технічних засобів та програмного забезпечення або інші доступні суду та учасникам судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
При цьому, ризик технічної неможливості участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції з застосуванням даного програмного забезпечення, переривання зв`язку тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/.
9. Попередити сторони про відповідальність, передбачену ст. 135 ГПК України .
Відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 18.05.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.Г. Смірнов
Учасники справи мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.
Згідно з ч. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, документи які подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до п. 1.5.17 Інструкції з діловодства в господарських судах України документи, отримані електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. У разі надсилання електронних документів без електронного цифрового підпису та факсограм необхідно надсилати також оригінал документа в паперовій формі.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2020 |
Оприлюднено | 21.05.2020 |
Номер документу | 89317869 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Смірнов О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні