Ухвала
від 18.05.2020 по справі 637/426/20
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18.05.2020

637/426/20

№ 2/637/150/20

У Х В А Л А

Іменем України

18 травня 2020 року с.м.т. Шевченкове

Суддя Шевченківського районного суду Харківської області Островська Н.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Березівської сільської ради Шевченківського району Харківської області про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та визнання права власності на майно в порядку спадкування за заповітом ,-

в с т а н о в и в :

У травні 2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в якому просить встановити факт його постійного проживання на час відкриття спадщини разом зі спадкодавцем ОСОБА_2 , померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 7,8541 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території ради Шевченківського району Харківської області, згідно державному акту серії ХР № 032902 від 03.11.2004 року, виданому на ім`я ОСОБА_2 , в порядку спадкування за заповітом після смерті бабусі ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана без додержання вимог статей 175, 177, 318 Цивільного процесуального кодексу України.

Відповідно до частини 1, пункту 5 частини 2 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Положеннями частин 3, 4 статті 294 ЦПК України визначено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника та заінтересованих осіб.

Згідно частині 2 статті 315, частини 1 статті 316 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення. Заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Так, позивачем в описовій частині поданої заяви мотивовано поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини після смерті спадкодавця ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , проте прохальна частина заяви питання щодо поновлення строку для звернення до суду не містить.

Окрім того, статтею 318 ЦПК України встановлено вимоги щодо змісту заяви в порядку окремого провадження, в якій повинно бути зазначено:

- 1. який факт заявник просить встановити та з якою метою;

- 2. причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

- 3. докази, що підтверджують цей факт.

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Отже, вказаною статтею чітко визначено вимоги до заяви про встановлення факту, що має юридичне значення.

Позивачем вказані вимоги не виконані.

Відповідно до вимог частин 1, 2, 3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 318 Цивільного процесуального кодексу України,-

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Березівської сільської ради Шевченківського району Харківської області про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та визнання права власності на майно в порядку спадкування за заповітом - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків тривалістю п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

У разі невиконання ухвали суду у вищезазначений строк заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Шевченківського

районного суду Н.І.Островська Харківської області

СудШевченківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення18.05.2020
Оприлюднено20.05.2020
Номер документу89319418
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —637/426/20

Рішення від 10.09.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

Рішення від 10.09.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

Ухвала від 25.06.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

Ухвала від 02.06.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

Ухвала від 18.05.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд Харківської області

Островська Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні