Ухвала
від 19.05.2020 по справі 925/617/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

19 травня 2020 року Справа № 925/617/20

Господарський суд Черкаської області у складі судді Скиби Г.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Хольц-Вуд , вул. Джерельна, 1, м. Кам`янка-Бузька, Львівська область

до Zaklad Stolarski Brunon Fogt, ul. Wspolna 18, 86-014 Pawlowek, Poland NIP ідентифікаційний код 554-015-48-15

про стягнення 30423,90 євро, що еквівалентно 879554,95 грн,

ВСТАНОВИВ:

В господарський суд Черкаської області з позовом звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю Хольц-Вуд до Zaklad Stolarski Brunon Fogt, Республіка Польща, про стягнення 30423,90 євро, що еквівалентно 879554,95 грн, з яких:

23730,05 євро - основний борг,

6354,48 євро - пеня,

339,37 євро - 3% річних, з підстав неналежного виконання відповідачем умов контракту №НW/28/02/19 від 28 лютого 2019 року, а також про відшкодування судових витрат.

Водночас судом встановлено, що відповідач по справі є нерезидентом України та не має своїх зареєстрованих представництв на території України.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, місцезнаходженням Zaklad Stolarski Brunon Fogt є Республіка Польща, адреса: ul. Wspolna 18, 86-014 Pawlowek, Poland.

За приписами ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

Іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України (ст. 365 ГПК України).

Відповідно ст. 3 Закону України "Про міжнародне приватне право", якщо міжнародним договором України передбачено інші правила, ніж встановлені цим Законом, застосовуються правила цього міжнародного договору.

Згідно зі ст. 366 ГПК України підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

При цьому, за змістом ст. 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, у випадках, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

Пунктом 9.2 контракту №НW/28/02/19 від 28 лютого 2019 року передбачено, що всі спори, суперечки або вимоги, які виникають за даним контрактом або у зв`язку з ним, в тому числі щодо його тлумачення, виконання, порушення, завершення або недійсності, підлягають вирішенню за місцем реєстрації продавця в господарському суді Черкаської області, Україна.

За таких обставин суд дійшов висновку, що спір підсудний господарському суду Черкаської області.

За змістом ч. 5 ст. 176 ГПК України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

При цьому, ч. 5 ст. 242 ГПК України передбачено, що учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення, якщо така адреса відсутня.

Згідно зі ст. 367 ГПК України у разі, якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Порядок вручення судових та позасудових документів на території Республіки Польща регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (Гаазька конвенція 1965 року).

Статтею 1 вказаної Конвенції передбачено, що ця Конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

За змістом статті 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.

Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках (стаття 3 Конвенції).

Згідно із ст. 5 Конвенції Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом:

a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або

b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави.

Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.

Відтак, суд вважає за необхідне звернутись до Центрального органу Республіки Польща з проханням про вручення судових документів відповідачу у справі - Zaklad Stolarski Brunon Fogt, ul. Wspolna 18, 86-014 Pawlowek, Poland NIP ідентифікаційний код 554-015-48-15.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 228 ГПК визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 229 ГПК України провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів

Оскільки суд повинен належним чином повідомити відповідача про дату, час та місце розгляду справи, а також враховуючи положення Конвенції та приписи ст.ст. 228, 229 ГПК України, з метою забезпечення прав відповідача у справі, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі.

З урахуванням викладеного та керуючись ст. 176, п. 4 ч.1 ст. 228, п. 8 ч. 1 ст. 229, ст.ст. 234, 235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 10:00 год. 30 липня 2020 року.

4. Засідання суду провести в приміщенні господарського суду Черкаської області за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, каб. 316, тел. канцелярії суду (0472) 31-21-49.

5. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/ .

6. Строк для подання відзиву на позов в порядку ст. 165 ГПК України встановити до 13 липня 2020.

7. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - до 20 липня 2020.

8. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь позивача - до 27 липня 2020.

9. Роз`яснити сторонам, що в силу положень п. 2 ч. 2 ст. 202 ГПК України неявка в судове засідання учасника справи без повідомлення про причини неявки не є підставою для відкладення підготовчого засідання.

10. Роз`яснити позивачу, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з`явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.

11. Зобов`язати позивача в 7-денний строк з дня отримання цієї ухвали надати суду належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на польську мову таких документів:

- ухвали господарського суду Черкаської області від 19 травня 2020 року у справі №925/617/20 та прохання про вручення документів у двох примірниках.

12. Звернутися до уповноваженого Центрального органу Республіки Польща з проханням про вручення судових документів відповідачу у справі - Zaklad Stolarski Brunon Fogt, ul. Wspolna 18, 86-014 Pawlowek, Poland, NIP податковий ідентифікаційний номер 554-015-48-15.

13. Провадження у справі №925/617/20 зупинити до виконання судового доручення про вручення судового документу чи повідомлення про неможливість такого вручення.

Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі до Північного апеляційного господарського суду в порядку та строки визначені ст.ст. 255-257 ГПК України.

Суддя Г.М. Скиба

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення19.05.2020
Оприлюднено21.05.2020
Номер документу89321465
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/617/20

Рішення від 16.02.2021

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Скиба Г.М.

Ухвала від 24.12.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Скиба Г.М.

Ухвала від 24.11.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Скиба Г.М.

Ухвала від 19.05.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Скиба Г.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні