Ухвала
від 20.05.2020 по справі 487/4203/19
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 487/4203/19

Провадження № 1-кс/487/2745/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.05.2020 року м. Миколаїв

Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Миколаєва клопотання слідчого Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Миколаєві, ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №42018000000002519 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів

ВСТАНОВИВ:

27.04.2020 року, слідчий Другого СВ СУ ТУ ДБР в м. Миколаєві, ОСОБА_3 звернувся до Заводського районного суду м. Миколаєва з клопотанням в якому просив надати слідчому Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналу судової справи № 495/263/17 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, яка перебуває в розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), який розташовується за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення завірених копій наявних матеріалів, в тому числі електронних носіїв інформації.

В обґрунтуванняклопотання слідчийзазначає,що ДругимСВ СУТУДержавного бюро розслідувань, розташованим в місті Миколаєві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002519 від 12.10.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, 21.07.2016 у селищі Курортне Білгород-Дністровського району Одеської області слідчим прокуратури Одеської області за оперативного супроводу співробітників ГУ НП в Одеській області, які приховували обличчя, затримано працівника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Разом з цим, в ході затримання невстановленими особами ОСОБА_4 спричинено тілесні ушкодження.

На теперішній час на розгляді ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 42016160000000506 від 01.07.2016 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за ч. 3 ст. 368 КК України. В той же час, зібрані в ході досудового розслідування докази передано прокурором, суду в ході судового розгляду для дослідження.

З огляду на викладене, в органу досудового розслідування для забезпечення повного та об`єктивного з`ясування обставин кримінального правопорушення вчиненого відносно затриманого ОСОБА_4 , виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до матеріалів судової справи № 495/263/17 відносно обвинуваченого за ч. 3 ст. 368 КК України ОСОБА_4 , яка перебуває в володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .

До судового засідання слідчий не з`явився, надав заяву в якій просив розгляд справи провести за його відсутності та задовольнити клопотання у повному обсязі.

До судового засідання представник осіб у володінні яких знаходяться документи не з`явилися, причини неявки суду не повідомили, про час та місце розгляду клопотання були повідомлені своєчасно, належним чином.

З урахуванням приписів ч.4 ст.163 КПК України, розгляд клопотання було проведено за відсутності осіб, у володінні яких знаходяться документи.

Дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Статтею 131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

У відповідності до положень ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись із ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до частини ст. 160 КПК України - сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно з вимогами ч. ч.5,6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою, або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з п.19 ч.1 ст.7 КПК України, слідчий суддя зобов`язаний прийняти судове рішення керуючись принципами диспозитивності, змагальності, на підставі наявних у матеріалах клопотання доказів. Клопотання вирішується в межах заявлених вимог, на підставі наданих доказів, з дотриманням принципу безпосередності їх дослідження.

Так, слідчим суддею встановлено, що слідчими Другого Слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018000000002519 від 12.10.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України.

В обґрунтування потреби одержання тимчасового доступу до матеріалів кримінального провадження № 42016160000000506, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю отримання певних, належним чином завірених копій документів з вказаного кримінального провадження, слідчий посилається на необхідність встановлення інформації,яка має суттєве значення для забезпечення повного та об`єктивного з`ясування обставин можливого вчинення кримінального правопорушення, відносно затриманого ОСОБА_4 , яка є предметом доказування у кримінальному провадженні №42018000000002519 від 10.12.2018 року.

Так,слідчим ініціюєтьсяпитання,щодо наданнятимчасового доступудо матеріалівсудової справи № 495/263/17, яка перебуває на розгляді ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до положень ст. 48 Заколну України «Про судоустрій і статус суддів», суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і Законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Закон зобов`язує органи державної влади, місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, а також фізичних та юридичних осіб та їх об`єднань поважати незалежність суддів і не посягати на неї.

Спеціальний порядок отримання документів від суду передбачає забезпечення прав осіб, стосовно яких витребовуються документи, та дотримання особливого конституційного статусу суддів.

У своїх рішеннях №12 від 04.02.2016 року та №73 від 04.11.2016 року, Рада суддів України неодноразово наголошувала про те, що незалежність суддів є складовою права на справедливий суд, не може бути виправданим потребами досудового розслідування застосування заходів забезпечення кримінального провадження, зокрема тимчасовийм доступ до речей і документів, а також отримання матеріалів судових справ (копій документів, які містяться у справі) щодо справ, які перебувають у провадженні судді, або справ, розгляд яких не є завершеним.

Відповідно до пунктів 1 та 2 Основних принципів незалежності судових органів, схвалених резолюціями №40/32, №40/146 Генеральної Асамблеї ООН від 29 листопада та 13 грудня 1985 року, незалежність судових органів гарантується державою і закріплюється у Конституції або законах Країни. Усі держави та інші установи зобов`язані шанувати незалежність судових органів і дотримуватися її. Судові органи вирішують передані їм справи безсторонньо, на основі фактів і відповідно до закону, без будь-яких обмежень, неправомірного впливу, спонуки, тиску, погроз, або прямого чи непрямого втручання з будь-якого боку і хоч би з яких причин.

Положеннями ст..6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, закріплено мету забезпечення незалежності судової влади а саме гарантування кожній особі основоположного права на розгляд справи справедливим судом лише на законній підставі та без будь-якого стороннього впливу.

Реалізація зазначених правових гарантій здійснення правосуддя є необхідною передумовою належного виконання судом своїх конституційних функцій із забезпечення дії принципу верховенства права, захисту прав і свобод людини та громадянина.

З урахуванням зазначеного, слідчий суддя приходить до висновку, що оскільки справа №495/263/17за обвинуваченням ОСОБА_4 увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.3ст.368КК України,перебуває упровадженні ІНФОРМАЦІЯ_1 та її розгляд не завершено, відсутні підстави для надання тимчасового доступу до матеріалів вказаної справи.

Одночасно з цим слідчим, чітко не зазначено, які саме матеріали кримінального провадження №42016160000000506 містять у собі документи, які самі по собі або в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні.

Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Миколаєві, ОСОБА_3 є необґрунтованим, оскільки слідчим не доведено обставин, передбачених ст. 163 КПК України, що є підставою для відмови у його задоволенні.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання слідчого Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Миколаєві, ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №42018000000002519 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення20.05.2020
Оприлюднено07.06.2024
Номер документу89362183
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —487/4203/19

Ухвала від 27.09.2021

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 27.09.2021

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Ухвала від 22.09.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Притуляк І. О.

Ухвала від 09.07.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Притуляк І. О.

Постанова від 25.05.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Притуляк І. О.

Ухвала від 17.02.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Притуляк І. О.

Ухвала від 17.02.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Притуляк І. О.

Постанова від 03.02.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Притуляк І. О.

Постанова від 03.02.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Притуляк І. О.

Ухвала від 20.05.2020

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Притуляк І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні