Справа № 188/108/19
Провадження № 1-кп/188/9/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2020 року Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області в складі головуючої судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання засудженого ОСОБА_3 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження,
ВСТАНОВИВ:
Вироком Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 03 квітня 2020 року неповнолітнього ОСОБА_3 визнано винуватим у скоєнні злочинів, вчинених до постановлення попереднього вироку Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 13.06.2019 та призначено покарання:
за ч.2 ст.289 КК України у виді позбавлення волі на строк п`ять років, без конфіскації майна;
за ч.2 ст.185 КК України у виді позбавлення волі на строк два роки;
за ч.3 ст.185 КК України у виді позбавленні волі на строк чотири роки шість місяців;
за ч.1 ст.310 КК України у виді арешту на строк сорок п`ять діб.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, вчинених до постановлення попереднього вироку, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначено неповнолітньому ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років.
На підставі ч.4 ст.70 КК України за сукупністю злочинів шляхом часткового складання цього покарання з покаранням, призначеним вироком Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 13.06.2019, призначено неповнолітньому ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років три місяці.
Неповнолітнього ОСОБА_3 визнано винуватим у скоєнні злочинів, вчинених після постановлення попереднього вироку Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 13.06.2019 та призначено покарання:
за ч.2 ст.289 КК України у виді позбавлення волі на строк п`ять років, без конфіскації майна;
за ч.2 ст.185 КК України у виді позбавлення волі на строк один рік;
за ч.2 ст.186 КК України у виді позбавленні волі на строк чотири роки.
На підставі ч.1 ст.70 КК України за сукупністю злочинів, вчинених після постановлення попереднього вироку, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначено неповнолітньому ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років.
На підставі ч.1 ст.71 КК України за сукупністю вироків шляхом часткового приєднання невідбутої частини покарання за злочини, вчинені до попереднього вироку Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 13.06.19, призначено неповнолітньому ОСОБА_3 остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років шість місяців.
Початок строку відбування покарання ОСОБА_3 визначено з 21.10.2019.
На підставі ч.5 ст.72 КК України зараховано у строк покарання ОСОБА_3 попереднє ув`язнення з розрахунку день за день з 30.06.2019 року по 18.10.2019.
Копію вироку засудженому вручено 03.04.2020.
Вирок у апеляційному порядку не оскаржувався і набрав законної сили 05.05.2020.
20.05.2020 до Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області надійшло клопотання засудженого ОСОБА_3 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження і технічними засобами.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 537 Кримінального процесуального кодексу (далі КПК) України під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати, з-поміж іншого, питання про тимчасове залишення засудженого у слідчому ізоляторі або переведення засудженого з арештного дому, виправного центру, дисциплінарного батальйону або колонії до слідчого ізолятора для проведення відповідних процесуальних дій під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених іншою особою або цією самою особою, за які вона не була засуджена, чи у зв`язку з розглядом справи в суді.
Згідно з ч.5 ст. 539 КПК України у судове засідання викликаються засуджений, його захисник, законний представник, прокурор. Про час та місце розгляду клопотання (подання) повідомляються орган або установа виконання покарань, що відає виконанням покарання або здійснює контроль за поведінкою засудженого; інші особи у разі необхідності.
Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Учасники судового розгляду клопотання, які були належним чином повідомлені про місце та час його розгляду, в судове засідання не з`явилися, причини своєї неявки суду не повідомили, що не перешкоджає проведенню судового розгляду, бо ці особи не повідомили про поважні причини неприбуття та їх участь не визнана судом обов`язковою.
Суд, вивчивши заяву та матеріали справа № 188/108/19, провадження № 1-кп/188/9/2020, встановив таке.
Згідно зі ст. 87 Кримінально-виконавчого кодексу (далі КВК) України особи, засуджені до позбавлення волі, направляються для відбування покарання не пізніше десятиденного строку з дня набрання вироком законної сили або з дня надходження із суду розпорядження про виконання вироку, який набрав законної сили.
Засуджений ОСОБА_3 на час подання клопотання утримується у державній установі «Дніпровська установа виконання покарань (№ 4)».
Відповідно до ч. 3 ст. 43 КПК України виправданий, засуджений має права обвинуваченого, передбачені ст. 42 цього Кодексу, в обсязі, необхідному для його захисту на відповідній стадії судового провадження.
Згідно з п. 14 ч. 3 ст.42 КПК України обвинувачений має право ознайомлюватися з матеріалами досудового розслідування в порядку, передбаченому ст. 221 цього Кодексу, згідно з яким слідчий, прокурор зобов`язаний за клопотанням сторони захисту, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надати їм матеріали досудового розслідування для ознайомлення, за виключенням матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також тих матеріалів, ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню. Відмова у наданні для ознайомлення загальнодоступного документа, оригінал якого знаходиться в матеріалах досудового розслідування, не допускається.
За приписами ч.4 ст.395 КПК України протягом строку апеляційного оскарження матеріали кримінального провадження ніким не можуть бути витребувані із суду. У цей строк суд зобов`язаний надати учасникам судового провадження за їх клопотанням можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження.
Частиною 2 ст. 425 КПК України передбачено, що особам, які мають право подати касаційну скаргу, надається можливість ознайомитися в суді з матеріалами кримінального провадження для вирішення питання про подання касаційної скарги.
Відповідно до ч.1 ст. 424 КПК України у касаційному порядку можуть бути оскаржені вироки та ухвали про застосування або відмову у застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції, постановлені щодо зазначених судових рішень суду першої інстанції.
Враховуючи передбачений законодавством порядок оскарження судових рішень у кримінальному провадженні, а саме надання права на касаційне оскарження вироків суду тільки після їх перегляду в апеляційному порядку, враховуючи, що засуджений апеляційну скаргу на вирок суду від 03.04.2020 не подавав і строк апеляційного оскарження вже закінчився, у своєму клопотанні засуджений не вказав мету свого ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, суд дійшов висновку, що у нього право на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження після набрання вироком суду законної сили відсутнє.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 369-372, 424-425, 537, 539 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
У клопотанні ОСОБА_3 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження відмовити.
Копію ухвали направити до відома засудженому та державній установі «Дніпровська установа виконання покарань (№ 4)» для виконання.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подання апеляційної скарги через Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 89364502 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Бурда П. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні