Справа № 161/15502/19
Провадження № 2/161/25/20
У Х В А Л А
20 травня 2020 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі:
судді Івасюти Л.В.
з участю секретаря судового засідання Мельничук Т.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про виділ земельної ділянки в натурі,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про виділ земельної ділянки в натурі.
Позов мотивує тим, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 , що підтверджується витягом з державного реєстру. Також вона є власником земельної ділянки, площею 0,1 га, за вищевказаною адресою, на праві спільної сумісної власності , що підтверджується витягом з державного реєстру та рішенням суду. Після купівлі частини будинку (кв. АДРЕСА_2 ) до неї перейшло право власності і на земельну ділянку, що було підтверджено судовим рішенням від 16 листопада 2017 року, згідно з яким за ОСОБА_1 визнано право спільної сумісної власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,1000 га, за адресою: АДРЕСА_3 , кадастровий номер 0710100000:32:093:0018, в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника ОСОБА_7 . Іншими співвласниками згідно вищевказаного витягу є відповідачі.
Відповідно до ст.ст. 364, 370 ЦК України співвласники мають право на виділ в натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності.
Відповідно до ст.120 ЗК України до особи, яка набула право власності на будинок переходить право користування на земельну ділянку або її частину, на якій він розміщений. Мирно врегулювати питання розподілу земельної ділянки не вдається, оскільки з відповідачами в нас неприязні відносини, а тому вона змушена звернутися до суду за захистом своїх прав.
Щоб встановити яка саме частина земельної ділянки має належати їй, відповідно до вищевказаних положень ст.120 ЗК України, необхідно призначити експертизу відповідно до вимог ст.ст. 102-104,108,110 ЦПК України.
Під час купівлі нею квартири , їх в будинку було дві. На даний час сусіди зробили прибудову і стверджують , що ця прибудова є кв. АДРЕСА_4 .Чи офіційно було проведено будівництво чи є воно самочинним і чи присвоєний даній прибудові номер квартири АДРЕСА_4 їй невідомо.
Посилаючись на вищенаведене, позивач просить виділити їй в натурі земельну ділянку відповідно до висновку експерта; призначити у справі
земельну експертизу, проведення якої доручити ТЗОВ Волинь-Експерт , яке знаходиться у м.Луцьку по пр.Волі, 56, на вирішення якої поставити питання про те, яка частина земельної ділянки підлягає виділенню їй в натурі.
Представник позивача подав заяву, згідно з якою просив проводити судове засідання, призначене на 20.05.2020, за його відсутності, та відсутності позивача, та просив призначити судову експертизу.
Представник відповідачів подала заяву, згідно з якою просила судове засідання, призначене на 20.05.2020, провести без неї, при вирішенні питання щодо проведення судової земельно-технічної експертизи покладається на думку суду.
Суд, дослідивши матеріали справи, з урахуванням наведеного, та враховуючи, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, без спеціальних знань неможливо встановити відповідні обставини, вважає, що клопотання позивача слід задовольнити, та призначити у даній цивільній справі судову земельно-технічну експертизу.
Керуючись статтями 103, 104 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про виділ земельної ділянки в натурі судову земельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
1.Яка частина земельної ділянки за адресою : АДРЕСА_3 підлягає виділу в натурі позивачу ОСОБА_1 ?
Проведення експертизи доручити експертам товариства з обмеженою відповідальністю Волинь-Експерт , яке знаходиться у м.Луцьку по пр.Волі, 56.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Витрати за проведення експертизи покласти на позивача - ОСОБА_1 , яка проживає по АДРЕСА_5 , ІПН НОМЕР_1 , м/т НОМЕР_2 .
Зобов`язати ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 надати можливість доступу експерту до об`єкту - земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_3 .
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15-ти днів з моменту її проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду
Суддя Луцького міськрайонного суду Л.В. Івасюта
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2020 |
Оприлюднено | 23.05.2020 |
Номер документу | 89373606 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Івасюта Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні