Справа № 569/7723/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 травня 2020 року м. Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області в особі судді Бучко Т.М.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Київська 11 , ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Рівненського міського суду Рівненської області з позовом до ОСББ Київська 11 , ОСОБА_2 , просить стягнути на її користь з ОСББ Київська 11 631,12 грн. матеріальної шкоди та з ОСОБА_2 - 115238,47 грн. моральної шкоди. У позовні заяві вказала, що вона звільнена від сплати судового збору, оскільки є інвалідом ІІ групи.
Як убачається зі змісту ч.1 ст.184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Позовна заява подається до суду із дотриманням вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України.
Так із пунктів 8-9 ч.3 ст.175 ЦПК України вбачається, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як убачається із позовної заяви, позивачем заявлено дві позовні вимоги: майнового характеру - про стягнення матеріальної шкоди, та немайнового характеру - про відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до пп.1,2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду фізичною особою позовної заяви
- майнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб ;
- немайнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік встановлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2020 року у розмірі 2102 гривні.
Тобто за вимогу майнового характеру підлягає до сплати судовий збір у сумі 840,80 грн. та за вимогу немайнового характеру - у сумі 840,8 грн., що разом становить 1681,60 грн.
Таким чином, позовна заява подана із порушенням вимог статей 175 і 177 ЦПК України, оскільки позивачем не зазначено щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, а також попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Крім того до позовної заяви не додано документа, що підтверджує сплату судового збору у сумі 1681,60 грн або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
На підтвердження звільнення від сплати судвого збору позивач подала суду копії пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1 , однак через погану якість копії неможливо встановити, чи дійсно ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи з дитинства, який термін дії указаного посвідчення та чи продовжено їй пенсію.
У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом оформлення позовної заяви із зазначенням наявності у неї або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, а також приєднання до матеріалів справи документа, що підтверджує сплату судового збору у сумі 1681,60 грн або документа, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору (в оригіналі або в належним чином засвідченій та якісній копії).
Окрім цього, суд звертає увагу, що накладення арешту на майно, про який просить позивач у позовній заяві, здійснюється в порядку забезпечення позову за заявою учасника справи, яка повинна відповідати вимогам ст.151 ЦПК України.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.151, 175-177, 185, 260, 261 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Київська 11 , ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом оформлення позовної заяви із зазначенням наявності у неї або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, а також приєднання до матеріалів справи документа, що підтверджує сплату судового збору у сумі 1681,60 грн або документа, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору (в оригіналі або в належним чином засвідченій та якісній копії).
Судовий збір сплатити за такими реквізитами для зарахування надходжень до державного бюджету за кодом класифікації бюджету 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050): номер рахунку UA978999980313111206000017002; одержувач - УК у м. Рівному/м. Рівне/22030101; назва рахунку - судовий збір (Державна судова адміністрації України, 050) - Рівненський міський суд Рівненської області; реквізити одержувача: код ЄДРПОУ 38012714; Банк Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.
Роз`яснити позивачу, що якщо у встановлений цією ухвалою строк вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України будуть виконані, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя:
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2020 |
Оприлюднено | 24.05.2020 |
Номер документу | 89383256 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рівненський міський суд Рівненської області
Бучко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні