ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
м. Суми
14.05.2020 Справа № 920/433/18
Господарський суд Сумської області у складі судді Соп`яненко О.Ю., при секретарі судового засідання Молодецькій В.О., розглянувши матеріали справи №920/433/18 порушеної за заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарант-2010" в особі голови ліквідаційної комісії Удовенко Романа Петровича про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарант-2010" (40022, м.Суми, вул.Тополянська,9, код ЄДРПОУ 23820177),
За участю представників:
Представник ліквідатора - арбітражний керуючий Жмакін С.А.
Кредитор ГУ ДПС у Сумській області - не прибув
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Сумської області від 19.06.2018 порушено провадження у справі № 920/433/18 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Гарант-2010" (код ЄДРПОУ 23820177), відповідно до процедури, передбаченої ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою господарського суду Сумської області від 25.06.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю "Гарант-2010" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено голову ліквідаційної комісії Удовенко Романа Петровича.
Повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури було оприлюднено 27.06.2018 року на офіційному сайті Вищого господарського суду України та встановлено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника до 26.07.2018.
В судове засідання 14.05.2020 призначено до розгляду заяву АТ "Альфа-Банк" № 18/10-3 від 18.10.2019 (вх.№3254) про визнання другого повторного аукціону з продажу майна банкрута ТОВ "Гарант-2010" від 17.07.2019 недійним у справі № 920/433/18.
Ліквідатор подав відзив на заяву кредитора №15-11/19-01 від 15.11.2019, в якому проти вимог АТ Альфа Банк заперечує, вказує про їх безпідставність та необґрунтованість, оскільки в заяві не наведено доказів порушення встановлених законодавством правил проведення аукціону, визначених Законом про банкрутство.
Сумська регіональна біржа - Нова (організатор аукціону) надала суду відзив на заяву АТ Укрсоцбанк про визнання другого повторного аукціону з продажу майна банкрута недійсним № 144 від 25.10.2019 (вх.№9401), проти вимог заявника заперечує вважає їх необґрунтованими, оскільки аукціон було проведено у повній відповідності до вимог Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
Розглянувши заяву, дослідивши наявні в справі докази, вислухавши пояснення учасника судового процесу, суд встановив наступне.
Спори, які виникають при проведенні та виконанні результатів аукціонів, у тому числі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу майна, розглядаються в межах провадження у справі про банкрутство.
21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 № 2597-VIII .
Зі змісту п.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства вбачається, що з дня введення в дію цього Кодексу визнається таким, що втратив чинність зокрема Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами).
Відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
На час проведення аукціону був чинним Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
Кредитор АТ "Альфа-Банк" звернувся до суду із заявою (вих. № 18/10-3 від 18.10.2019) про визнання другого повторного аукціону з продажу майна банкрута ТОВ Гарант-2010 від 17.07.2019 недійсним, в якій просить суд:
1) визнати недійсними результати аукціону з продажу майна банкрута ТОВ Гарант-2010 (код ЄДРПОУ 23820177), що відбувся 17.07.2019, щодо лоту № 1 (нерухоме майно: побутове приміщення - літ. А-3; виробничий цех, естакада, літ. А-1; кран мостовий - літ. В; вбиральня - літ. Д; огорожа № 1, навіс - літ. Г);
2) визнати недійсним договір купівлі - продажу нерухомого майна: побутове приміщення - літ. А-3; виробничий цех, естакада, літ. А-1; кран мостовий - літ. В; вбиральня - літ. Д; огорожа № 1, навіс - літ. Г, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , серія та номер:7407, виданий 17.07.2019, видавник: Нагорна Наталія Василівна - приватний нотаріус Сумського міського нотаріального округу, укладений між ТОВ Гарант - 2010 (код ЄДРПОУ 23820177) та ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 );
3) визнати недійсним Свідоцтво про придбання нерухомого майна на аукціоні, серія та номер: 7410, виданий 17.07.2019, видавник: Нагорна Наталія Василівна - приватний нотаріус Сумського міського нотаріального округу.
Слід зазначити, що АТ Альфа-Банк є правонаступником АТ Укрсоцбанк .
В заяві кредитор посилається на те, що відчуження майна банкрута відбулося за ціною значно нижчою від ринкової, а відтак майна боржника стало недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 41 Закону про банкрутство, ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема, продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 44 Закону про банкрутство, після проведення інвентаризації та оцінки майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута такими способами: проведення аукціону; продаж безпосередньо юридичній або фізичній особі.
Вибір способів продажу активів здійснюється ліквідатором з метою забезпечення його відчуження за найвищою ціною.
Ліквідатор організовує проведення аукціону з продажу активів банкрута з урахуванням вимог цього Закону.
Суд зазначає, що виходячи із положень загальних норм ст.ст. 41, 44, 45 Закону про банкрутство, ліквідаційна процедура направлена на здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів, шляхом продажу майна банкрута.
Відповідно до ст. 49 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведеннязакритих торгів.
Продажу підлягають всі види майна боржника, призначеного для здійснення господарської діяльності, за винятком прав і обов`язків, які не можуть бути передані іншим особам.
Суб`єктами аукціону є його замовник, організатор та учасники.
Замовником є ліквідатор, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Законом.
Організатором аукціону є визначена замовником фізична або юридична особа, що має ліцензію на проведення торгів і з якою замовник аукціону уклав договір на проведення аукціону.
Організатор аукціону визначається замовником за конкурсом, що проводиться у визначеному замовником порядку, основними критеріями якого вважаються наявність ліцензії, достатній, але не менш як три роки, досвід проведення аукціонів, запропонована найменша сума винагороди.
Організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону.
Метою аукціону як способу реалізації є, передусім, відчуження майна банкрута за максимальною ціною, яку визначає ринок за умови прозорості та вільної конкуренції, тому початкову чи оціночну вартість майна можна розглядати лише як стартову ціну, яка із першим кроком аукціону втрачає своє значення.
Відповідно до ст. 42 Закону України Про відновлення платоспроможності боржник або визнання його банкрутом усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, крім грошових коштів, що знаходяться на банківському рахунку умовного зберігання (ескроу) банкрута, об`єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об`єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, у комунальну власність відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку. Майно, визначене родовими ознаками, що належить банкруту на праві володіння або користування, включається до складу ліквідаційної маси. Індивідуально визначене майно, що належить банкруту на підставі речових прав, крім права власності і господарського відання, не може бути включене до складу ліквідаційної маси. Майно банкрута, що є предметом забезпечення, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов`язаннями, які воно забезпечує.
Продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 43 Закону України Про відновлення платоспроможності боржник або визнання його банкрутом ліквідатор здійснює продаж майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу. У разі якщо продати майно боржника у вигляді цілісного майнового комплексу не вдалося, ліквідатор здійснює продаж майна боржника частинами.
Відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону України Про відновлення платоспроможності боржник або визнання його банкрутом майно, яке підлягає реалізації у ліквідаційній процедурі, оцінюється ліквідатором. Початковою вартістю цілісного майнового комплексу є сукупність визнаних у встановленому цим Законом порядку вимог кредиторів.
Ухвалою господарського суду Сумської області від 18.04.2019 року клопотання ліквідатора Удовенка Р.П. № 20-03/1-2 від 20.03.2019 про надання дозволу на продаж майна банкрута ТОВ Гарант-2010 задоволено, надано дозвіл на продаж майнових активів ТОВ Гарант-2010 (40022, м. Суми, вул.. Тополянська, 9, код 23820177), що забезпечують кредиторські вимоги АТ Укрсоцбанк відповідно до порядку продажу визначеного Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вимог Закону про банкрутство було здійснено три аукціони з продажу майна банкрута.
Ліквідатором здійснено оголошення у засобах масової інформації про проведення конкурсу із визначення особи організатора аукціону. Відповідне оголошення було опубліковане у газеті Ваш Шанс № 32 від 08.08.2018 року. За результатами проведеного конкурсу було визначено переможця, з яким у подальшому було укладено відповідний договір.
22.04.2019 між ТОВ Гарант-2010 (замовник) та Сумська регіональна біржа - Нова (виконавець, організатор аукціону) був укладений договір про надання послуг з організації та проведення аукціону № 22/04.
Організатором аукціону з продажу майна банкрута було опубліковано оголошення про проведення аукціону з продажу майна банкрута - ТОВ Гарант-2010 . Аукціон було призначено на 31.05.2019 року. На продаж було виставлено майно ТОВ Гарант-2010 у вигляді Цілісного майнового комплексу. Початковою вартістю майна, запропонованого до продажу було визначено сукупність всіх кредиторських вимог у справі про банкрутство ТОВ Гарант-2010 . Аукціон проводився без можливості зниження початкової вартості у ході аукціону.
Аукціон з продажу майна банкрута не відбувся у зв`язку із відсутністю бажаючих прийняти участь в аукціоні.
Повторний аукціон було призначено на 24.06.2019 року. На продаж було виставлено майно ТОВ Гарант-2010 у вигляді Цілісного майнового комплексу. Початковою вартістю майна, запропонованого до продажу було визначено початкову вартість попереднього аукціону, зменшену на 20% .
Аукціон проводився із можливістю зниження початкової вартості на тому ж аукціоні, але не більше ніж на 50% від початкової вартості.
Повторний аукціон з продажу майна банкрута не відбувся у зв`язку із відсутністю бажаючих прийняти участь в аукціоні.
Другий повторний аукціон було призначено на 17.07.2019 року. На продаж було виставлено майно ТОВ Гарант-2010 у вигляді Цілісного майнового комплексу. Початковою вартістю майна, запропонованого до продажу було визначено початкову вартість попереднього аукціону, зменшену на 20% .
Аукціон проводився із можливістю зниження початкової вартості на тому ж аукціоні.
Про дату проведення аукціонів та про результати аукціонів ліквідатором повідомлялися кредитори, боржник, суд.
Оголошення про проведення другого повторного аукціону та відомості про результат, відповідно до вимог Закону про банкрутство були розміщені на веб-сайті державного органу з питань банкрутства та Вищого господарського суду України.
Другий повторний аукціон з продажу майна ТОВ Гарант-2010 відбувся.
Майно банкрута у вигляді цілісного майнового комплексу було реалізовано за ціною 592 369,91 гривень громадянину ОСОБА_1 (ід.номер НОМЕР_1 ).
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 50 Закону про банкрутство продаж майна на аукціоні оформлюється договором купівлі-продажу, який укладається власником майна чи замовником аукціону з переможцем торгів. Укладений на аукціоні договір купівлі-продажу нерухомого майна підлягає обов`язковому нотаріальному посвідченню.
За положеннями ст. 75 Закону про банкрутство передача майна замовником аукціону і прийняття його покупцем здійснюється за передавальним актом, що підписується сторонами і оформлюється відповідно до законодавства.
17.07.2019 був підписаний Акт про передачу права власності на нерухоме майно, документи були передані нотаріусу для видачі покупцю свідоцтва про придбання нерухомого майна на аукціоні.
Отримані грошові кошти за результатом аукціону було частково перераховано на користь забезпеченого кредитора - АТ Укрсоцбанк (первісний кредитор), який не заперечував проти здійснених розрахунків та з приводу результатів аукціонів.
Відповідно до ч. 3 ст. 55 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом результати аукціону, проведеного з порушенням вимог закону, можуть бути визнані в судовому порядку недійсними.
У спорах про визнання недійсними результатів аукціону - підставами для визнання в судовому порядку аукціону та результатів аукціону недійсними є порушення встановлених законодавством правил проведення аукціону, визначених Законом про банкрутство а саме: правил, які визначають процедуру підготовки та проведення аукціону; правил, які регулюють сам порядок проведення аукціону; правил, які стосуються оформлення кінцевих результатів аукціону.
До предмету доказування недійсності результатів аукціону входять встановлення обставин недотримання ліквідатором та організатором аукціону вимог, які ставляться Законом про банкрутство до його підготовки та проведення, зокрема:
- щодо порядку отримання згоди заставного кредитора на продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення (стаття 42 Закону);
- щодо порядку оприлюднення оголошення про проведення аукціону певного змісту, письмового повідомлення про проведення аукціону власника майна, замовника та іншихосіб, визначених замовником (статті 58, 59 Закону);
- допуску до участі в аукціоні (стаття 61 Закону);
- допуску до місця проведення аукціону (стаття 63 Закону);
- порядку проведення аукціону (статті 64-68 Закону);
- оформлення кінцевих результатів аукціону (стаття 50 Закону).
Отже, заявнику необхідно навести належні та допустимі докази з представленого предмету доказування, які можуть розцінюватися як підстава для визнання в судовому порядку аукціону та результатів аукціону недійсними.
АТ Альфа-Банк у своїй заяві вказує на порушення (невиконання ) положень ст. 41 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , зокрема обов`язків ліквідатора з проведення інвентаризації майна банкрута, проведення аналізу фінансово-господарського стану майна, формування ліквідаційної маси банкрута, вжиття дій, направлених на пошук, встановлення та виявлення майна банкрута, пред`явлення вимог до боржників та визнання недійсним правочинів боржника, що викликають сумніви.
Суд погоджується з твердженням ліквідатора, що повнота вжитих ліквідатором дій із проведення ліквідаційної процедури не входить до предмету доказування у спорах про визнання недійсними результатів аукціону і досліджується на завершальній стадії ліквідаційної процедури у справі про банкрутство під час розгляду судом звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.
У своїй заяві АТ Альфа-Банк посилається на відчуження об`єкту незавершеного будівництва, нежитлова будівля (прохідна 98% готовності), нежитлова будівля загальною площею 32,3 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 на користь одного із засновників.
Слід зазначити, що 10.02.2017 року в рамках процедури реалізації майнових активів боржника, що були включені до податкової застави, за результатами проведеного третього аукціону від 10.02.2017 року, проведеного Українська Універсальна Біржа, ОСОБА_2 , як переможець аукціону (продаж на конкурсній основі) придбала вказане майно ТОВ Гарант-2010 про що було укладено Договір купівлі-продажу № ПЗН - 41/3 від 10.02.2017 року, видавник Українська універсальна біржа. Отже, відчуження вказаного майна банкрута відбувалося на законних підставах.
Доводи АТ Альфа-Банк щодо невиконання ліквідатором обов`язків, передбачених ч. 2 ст. 41 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом з приводу не оскарження правочинів боржника є необґрунтованими, оскільки з 19.06.2017 року банкрутом не укладалося сумнівних правочинів, що погіршили майновий стан банкрута та повинні бути визнані недійсними у судовому порядку.
У своїй заяві АТ Альфа-Банк вказує на порушення ліквідатором положень ст. 42 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом майно банкрута, що є предметом забезпечення, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов`язаннями, які воно забезпечує.
Продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду.
Кошти, що залишилися після задоволення забезпечених вимог та покриття витрат, пов`язаних з утриманням, збереженням та продажем предмета забезпечення, підлягають включенню до складу ліквідаційної маси.
Згідно отриманої інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна та отриманої заяви кредитора ПАТ Укрсоцбанк було встановлено, що лише побутове приміщення, літ. А-3 та виробничий цех, естакада літ. А-1 знаходиться в іпотеці та забезпечує кредиторські вимоги ПАТ Укрсоцбанк . Інші чотири об`єкта нерухомості не є заставними, але є невід`ємною частиною нерухомого майна ТОВ Гарант-2010 та зареєстровані під одним реєстраційним номером та з розміром частки 1/1.
Згідно схематичного плану БТІ всі об`єкти нерухомості знаходяться на одній земельній ділянці, яка обмежена огорожею №1. Оскільки заставне та незаставне майно ТОВ Гарант - 2010 являє собою невід`ємний комплекс будівель та зареєстрованим під одним реєстраційним номером як одна ціла частина, продаж нерухомого майна ТОВ Гарант - 2010 здійснювався у вигляді ЦМК одним лотом.
Відповідно до ст.42 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом майно банкрута, що є предметом забезпечення не включається до ліквідаційної маси. Продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку передбаченому ЗУ Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує або суду.
07.03.2019 ліквідатором було надіслано листа забезпеченому кредитору АТ Укрсоцбанк з проханням надати дозвіл на продаж майна, що забезпечує його кредиторські вимоги. У відповідь на звернення ліквідатора ані дозволу, ані відмови ліквідатору надано не було.
В зв`язку з тим, що частина майна забезпечує кредиторські вимоги, а частина майна не є заставною, а фактично все нерухоме майно ТОВ Гарант - 2010 являє собою невід`ємний комплекс будівель та зареєстрованим під одним реєстраційним номером, ліквідатор звернувся до господарського суду Сумської області із відповідним клопотанням про надання дозволу на продаж майнових активів ТОВ Гарант - 2010 , що забезпечують кредиторські вимоги АТ Укрсоцбанк .
Пунктом 2 ухвали господарського суду Сумської області від 18.04.2019 року по справі № 920/433/18 було надано дозвіл на продаж майнових активів ТОВ Гарант-2010 (40022, м. Суми, вул.. Тополянська, 9, код 23820177), що забезпечують кредиторські вимоги АТ Укрсоцбанк відповідно до порядку продажу визначеного Законом.
Отже, у даній справі згода на продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення вимог забезпеченого кредитора надана судом.
Таким чином, доводи АТ Альфа-Банк щодо неотримання згоди на продаж майна є необґрунтованими та не відповідають дійсним обставинам справи.
Крім того, заявник вказує на порушення статей 58, 59 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом під час публікації оголошення про продаж майна банкрута.
Відповідно до ст. 58 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом організатор аукціону не пізніше як за 15 робочих днів до дня початку аукціону оприлюднює на веб-сайті державного органу з питань банкрутства та Вищого господарського суду України (при проведенні електронних торгів - також на своєму веб-сайті) оголошення про проведення аукціону, а також письмово повідомляє про проведення аукціону власника майна, замовника та інших осіб, визначених замовником.
Під час продажу на аукціоні нерухомого майна оголошення повинно бути також розміщено на нерухомому майні.
Організатор аукціону забезпечує доступ до інформації про майно, що підлягає продажу, а також можливість ознайомитися з майном за його місцезнаходженням.
Оголошення про проведення аукціону на офіційних веб-сайтах Вищого господарського суду України та Міністерства юстиції України.
У зв`язку з тим, що продажу підлягає нерухоме майно, відповідне оголошення було розміщено на самому нерухомому майні у вигляді інформаційної таблиці.
Стаття 59 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом містить чіткий вичерпний перелік відомостей та інформації, яку повинно містити оголошення про проведення аукціону на веб-сайті. В матеріалах справи відсутні належні докази порушення вимоги ст.59 Закону при проведенні аукціону.
Проведення аукціону передбачає продаж майна за найвищою запропонованою ціною.
Відповідно до ст. 65 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом якщо інше не встановлено договором, у разі закінчення аукціону без визначення переможця протягом місяця (у разі продажу нерухомого майна - двох місяців) організатор аукціону зобов`язаний провести повторний аукціон.
Якщо інше не встановлено договором, у разі закінчення повторного аукціону без визначення переможця протягом місяця організатор аукціону зобов`язаний провести другий повторний аукціон.
Якщо інше не встановлено договором, початковою вартістю повторного аукціону, другого повторного аукціону є вартість, зменшена на 20 відсотків щодо початкової вартості відповідно попереднього аукціону, попереднього повторного аукціону.
Відповідно до ст. 66 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом якщо інше не встановлено договором про проведення аукціону, аукціон проводиться без можливості зниження початкової вартості.
Повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової вартості, але не нижче, ніж до граничної вартості, яка становить 50 відсотків початкової вартості, вказаної в оголошенні про проведення аукціону.
Якщо інше не встановлено договором про проведення аукціону, другий повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової вартості.
Під час проведення аукціону з можливістю зниження початково ївартості, за відсутності бажаючих укласти договір ліцитатор знижує початкову вартість на крок аукціону доти, доки не виявиться бажаючий укласти договір.
Якщо після зниження початкової вартості виявиться бажаючий (бажаючі) укласти договір, аукціон проводиться у загальному порядку.
Таким чином, результатом проведення аукціону є продаж майна особі, яка запропонувала найвищу ціну за майно, що презентувалося до продажу.
Суд вважає що ліквідатор, як замовник аукціону, вчинив усі необхідні заходи для здійснення продажу майна банкрута за максимальною ціною, відповідно до положень, зокрема, ст.ст. 49, 51, 57, 65, 66 Закону про банкрутство. На разі заявником АТ "Альфа-Банк" не надано доказів про наявні звернення від осіб, які бажали б придбати продане майно за вищою ціною, ніж ціна продажу, або яким було би обмежено можливість участі в аукціонах з продажу майна банкрута, не доведено порушення встановлених законодавством правил проведення аукціону, визначених Законом про банкрутство.
Твердження заявником АТ "Альфа-Банк" що організатор аукціону та ліквідатор діяв протиправно та з порушенням вимог законодавства під час продажу заставного майна боржника не відповідає фактичним обставинам, що встановлені судом.
З урахуванням всіх обставин справи, заявник не надав суду належні докази, які б об`єктивно і у визначеному законом порядку підтверджували його позицію, тому суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви АТ "Альфа-Банк" в повному обсязі.
Керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" статтями 202, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. В задоволенні заяви АТ "Альфа-Банк" № 18/10-3 від 18.10.2019 (вх.№3254) про визнання другого повторного аукціону з продажу майна банкрута ТОВ "Гарант-2010" від 17.07.2019 недійсним у справі № 920/433/18 - відмовити.
2. Копію даної ухвали надіслати ініціюючому кредитору, ліквідатору, АТ "Альфа-Банк", Сумській регіональній біржі - Нова, ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та підлягає оскарженню в порядку передбаченому розділом IV ГПК України
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/.
Повний текст ухвали складено та підписано 22.05.2010.
Суддя О.Ю. Соп`яненко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2020 |
Оприлюднено | 24.05.2020 |
Номер документу | 89395083 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Соп`яненко Оксана Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні