Провадження №2/748/206/20
Єдиний унікальний № 751/8762/19
У Х В А Л А
28 квітня 2020 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області
в складі:
головуючої - судді: Меженнікової С.П.,
при секретарі: Красній О.А.,
розглянувши в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: державний нотаріус Другої чернігівської державної нотаріальної контори Панченко Олена Іванівна, про визнання свідоцтв про право на спадщину недійсними та визнання права власності на частину земельних ділянок,-
в с т а н о в и в:
УхвалоюЧернігівського районного суду Чернігівської області від 21 січня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 16.03.2020 підготовче судове засідання закрито та призначено справу до судового розгляду.
В судове засідання учасники судового процесу не з`явились. Представником позивача через канцелярію суду подано заяву про перенесення розгляду справи на іншу дату, у зв`язку з запровадженим карантином та заяву про повернення судового збору, оскільки ним було з"ясовано, що судовий збір помилково сплачено на інший рахунок.
Зважаючи на поважність причин вказаних представником позивача в заяві про відкладення, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.
Розглядаючи заяву представника позивача про повернення помилково сплаченого судового збору, суд приходить до наступного висновку.
Так, відповідно до ч.2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
При цьому, порядок сплати та повернення судового збору регулюється положеннями Закону України Про судовий збір .
Зокрема, ст.7 Закону України Про судовий збір передбачає виключний перелік випадків, в яких суд повертає сплачений судовий збір, а саме: сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: 1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; 2) повернення заяви або скарги; 3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі;4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням);5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Тобто, наведений в ст. 7 Закону України Про судовий збір перелік підстав, за наявності яких повертається судовий збір за ухвалою суду є вичерпним.
В свою чергу, законодавством передбачено механізм повернення з державного бюджету помилково сплачених сум судового збору, який визначений Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року № 787.
У відповідності до абз. 1 п. 5 зазначеного Порядку повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 106 Про деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету органом, що контролює справляння надходжень бюджету за кодом бюджетної класифікації 22030000 Судовий збір та надходження від звернення застави у дохід держави визначено суди загальної юрисдикції.
Отже, подання на повернення коштів помилково зарахованого судового збору до органів Державної казначейської служби України здійснюється судами виключно за формою, затвердженою Порядком № 787.
З огляду на вказане, позивач не позбавлена можливості звернутися до суду, отримавши подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету, яке надається платнику органом, що контролює справляння надходжень бюджету (крім органів фіскальної служби України). Подання видається для подальшого пред`явлення його до органів Державної казначейської служби України при наявності оригіналу квитанції про сплату судового збору.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви представника позивача щодо повернення судового збору у даній справі.
Керуючись ст.133, 223 , 260 ЦПК України , ст.7 Закону України Про судовий збір -
Ухвалив:
У задоволенні заяви представника позивача - адвоката Чух Василя Степановича про повернення судового збору по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання свідоцтв про право на спадщину недійсними та визнання права власності на частину земельних ділянок - відмовити.
Судовий розгляд справи відкласти до 09 год. 00 хв. 03 червня 2020 року.
Про день і час слухання справи повідомити учасників судового процесу.
Відповідачу ОСОБА_2 до 01.06.2020 надати суду докази на підтвердження направлення третій особі - ОСОБА_3 копії ухвали суду від 16.03.2020, копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду, а також повідомити суду адресу місця проживання ОСОБА_3 , для направлення судової кореспонденції.
Витребувати повторно у позивача ОСОБА_1 документи на пітвердження її зміни прізвища з " ОСОБА_4 " на " ОСОБА_5 ".
Зазначені докази необхідно подати позивачу до суду в строк до 03.06.2020.
В разі неможливості подати докази, які вимагає суд, взагалі або у встановлені строки, повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
В разі неподання позивачем чи її представником з неповажних причин або без повідомлення причин витребуваних судом доказів, необхідних для вирішення спору, суд може у відповідності до положень п.9 ч.1 ст.257 ЦПК України залишити позов без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.П. Меженнікова
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2020 |
Оприлюднено | 24.05.2020 |
Номер документу | 89398496 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Меженнікова С. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні