Дата документу 20.05.2020
Справа № 334/2198/20
Провадження № 1-кс/334/985/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2020 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя, у складі: слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю ОСОБА_3 , представників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , слідчих ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_8 , про арешт майна у кримінальному провадженні за № 12020080050001504 від «06» травня 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 436-1 КК України
ВСТАНОВИВ:
Слідча СВ Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області лейтенант поліції ОСОБА_8 за погодженням з прокурором Запорізької місцевої прокуратури №3 ОСОБА_9 звернулась з клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна до Ленінського районного суду м. Запоріжжя, в якому просить накласти арешт на тимчасово вилучене майно.
З клопотання вбачається, що в ході проведення досудового розслідування було встановлено, що 06.05.2020 надійшло повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення начальника Управління СБУ в Запорізькій області про те, що Управлінням отримано інформацію про протиправну діяльність громадянина України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який на власному відкритому акаунті « ОСОБА_10 » в соціальній мережі «Facebook», з яким має змогу ознайомитися необмежене коло користувачів, за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_11 -Иванов-859838300865011/ вквітні цьогороку опублікувавнапис:«бессмертный полк.Все,кому дорогапамять оподвиге советскогосолдата вгоды ВеликойОтечественной войны,кто святочтит памятьо своихпредках,защитивших нашуРодину отфашистского порабощений,в канун75- годовщины ВеликойПобеды предлагаемЗАМЕНИТЬ СВОЮАВАТАРКУ ФОТОГРАФИЕЙСВОЕГО ФРОНТОВИКА!Давайте вместев этипамятные днипревратим социальныесети вбольшой БессмертныйПолк!НАША ПАМЯТЬЖИВА -ИХПОДВИГ БЕССМЕРТЕН!!!-координатор движения « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а також зображення з відтворенням поєднання серпа, молота та п`ятикутної зірки». Окрім цього , на зазначеному акаунті ОСОБА_3 , розмістив зображення прапора СРСР, ОСОБА_12 та іншу символіку комуністичного тоталітарного режиму.
У той же час, відповідно до ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04.2015, символікою комуністичного тоталітарного режиму визнається символіка, що включає, зокрема, зображення прапора, зображення в яких відтворюється поєднання серпа, молота та п`ятикутної зірки, а також зображення присвячені особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_3 , позиціонує себе, як представника російської неурядової структури ГО «Безсмертний полк» при цьому використовує зображення забороненої символіки тоталітарного режиму, яка пропагує проросійську ідеологію.
Під час здійснення оперативного супроводу співробітниками УСБУ в Запорізькій області зазначеного кримінального провадження, була отримана інформація, стосовно того, що засновником Громадської організації «Полк Перемоги» ( ідентифікаційний код юридичної особи 41281650) за адресою: м. Запоріжжя вул. Сталеварів, буд. 17 , перший поверх є ОСОБА_3 .
Вищевикладене дало підстави слідству вважати, що в буд. АДРЕСА_1 , на першому поверсі офісного приміщення ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зберігає печатну або електронну літературу комуністичної, нацистської символіки та пропаганди комуністичного та націонал-соціалістичного ( нацистської) тоталітарних режимів, комп`ютерну техніку, мобільні телефони, флеш-носії та інші носії електронної інформації де можуть міститися зображення комуністичної забороненої символіки та використовуються ним під час монтажу публікацій зазначеного характеру в всесвітній мережі Інтернет.
09.05.2020 у період часу з 00:36 години до 04:14 годин проведений обшук в буд. АДРЕСА_1 . В ході обшуку вилучено:
1. Газети з символікою;
2. Одяг з символікою і бушлат;
3. Захисні маски червоного кольору - 243 шт.;
4. Захисні маски червоного кольору - 200 шт.;
5. Фотоапарат «Samsung S 760»;
6. Фотоапарат «Nikon Coolpix з флеш носієм 8 гб»
7. Ноутбук «Benq SN 9НОС3АСVВ73903489DHRSO4»
8. Газети на аркуші А4 з текстами;
9. DVD-R диск;
10. Флеш-носій;
11. Системний блок чорного кольору НР SН:С22385D24;
12.Системний блок чорного кольору НР SN:С2С4213NQF;
13.Системний блок чорного кольору НР SN:С2С122272R;
14. Флеш носій «Aracer» чорного кольору;
15. Кейс чорного кольору з дисками;
16. Диски 6 шт.;
17. Системний блок чорного кольору;
18. Флеш-носій «Panasonic12 GВ»
19. Флеш-носій «Lexar 8 GВ»
20. Системний блок чорного кольору «Yento»
21. Мобільний телефон «Nokia S.N. ІМЕІ НОМЕР_1 » з сім-картою Київстар;
22. Флаг 5 шт., блокнот,значки;
23. Диски 36 штук;
24. Мобільний телефон «Nomi ІМЕІ :S: НОМЕР_2 з сім-картами «Київстар» і «Водафон»;
25. Системний блок НР S.N.C2C21219S9;
26. Системний блок HP S.N. С2С029052С;
27. Системний блок чорного кольору 90FFICE;
28. Системний блок чорного кольору 40FFІСЕ;
29. Диски 13 штук;
30. Печатки 39 штук, з позначками різних підприємств і установ;
31. Мобільний телефон «Lenovo» в корпусі чорного кольору ІМЕІ: НОМЕР_3 ; ІМЕІ: НОМЕР_4 з сім-картою «Київстар».
Речі які були вилучені в ході проведення обшуку, мають істотне значення для проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, оскільки може зберігати на собі сліди скоєного кримінального правопорушення (злочину) або нести у собі відомості, що можуть бути використані як доказ факту та обставин, які встановлюються під час досудового розслідування, а тому на вилучене майно необхідно накласти арешт, у зв`язку з чим слідчий звернувся з даним клопотанням до слідчого судді.
Слідча в судовому засіданні клопотання підтримала, з підстав викладених в ньому, просила клопотання задовольнити.
Адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні проти поданого клопотання заперечувала, вважає його незаконним та необґрунтованим, у зв`язку з чим просить в задоволенні відмовити. Надала до суду документи, які підтверджують права власності третіх осіб на вилучене майно. Зазначила, що вилучено майно,
Адвокат ОСОБА_4 проти задоволення клопотання заперечував, оскільки воно подано з порушенням норм Кримінально-процесуального кодексу України не містить обґрунтувань та доказів, про що також надав письмові заперечення на клопотання. Просив в задоволення клопотання відмовити.
Адвокат ОСОБА_6 , зазначила, що слідчий належним чином не обґрунтував, у клопотанні про накладення арешту, мету накладення арешту, а тому у клопотанні слід відмовити.
ОСОБА_3 , підтримав думку адвокатів, просив відмовити в задоволенні клопотання.
Розглянувши клопотання слідчого, дослідивши надані суду матеріали кримінального провадження, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
У відповідності до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
У відповідності до ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У відповідності до ч. 2ст. 173 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Як вбачається з матеріалів провадження, слідчий звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно, в якому зазначив, що арешт необхідно застосувати з метою забезпечення збереження речових доказів.
На підтвердження доводів клопотання слідчим наданий витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020080050001504 від 06.05.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 436-1 КК України, та інші документи, якими, на думку слідчого, підтверджується необхідність зазначеного арешту.
Згідно ч.1ст.98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності ті інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Разом з цим, клопотання слідчого не містить будь-яких посилань на докази, а матеріали провадження і самих доказів, на підтвердження того, що вилучені під час огляду речі відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Під час судового розгляду не було надано доказів, що речі, вилучені під час огляду, мають істотне значення для проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, оскільки зберегли на собі сліди скоєного кримінального правопорушення, а також містять відомості, які можуть бути використані як докази фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Дане є лише припущенням. Окрім того, встановлено, що вилучені речі належать третім особам, які не є учасниками кримінального провадження № 12020080050001504 від 06.05.2020, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Також слід зазначити, що жодній особі у даному провадженні не повідомлено про підозру, відповідно, цивільні позови у провадженні також відсутні.
Крім того, у судовому засіданні, стороною захисту надані документи, які підтверджують право власності третіх осіб на вилучено майно, а саме: довідку РГ «Полк перемоги», Акт приймання-передачі майна від 01.05.2020 р., Акт приймання-передачі майна від 01.02.2020 р., Договори оренди приміщення, довідка від 19.095.2020 р., довідка «АВ групп інвест» від 19.05.2020 р., Акт приймання-передачі майна від 01.07.2019 р., Акт приймання-передачі майна від 01.10.2019 р., Довідка ТОВ «Органіка України».
Таким чином, з клопотання слідчого незрозуміло, яке саме відношення вказане вище майно має до даного кримінального провадження, та як воно може бути використано в якості доказу.
З врахуванням викладеного, слідчий судді вважає, що жодної з передбачених законом підстав для накладення арешту на вилучене майно слідчим і прокурором не доведено.
Відповідно до ч.1ст.173 КПК Українислідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першоїстатті 170 цього Кодексу.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що в задоволенні клопотання слідчого Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій ОСОБА_8 у кримінальному провадженні № 12020080050001504 від 06.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.436-1 КК України про арешт майна, яке було вилучене під час огляду 09.05.2020 року слід відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 170-173, 175 КПК України,-
УХВАЛИВ:
У задоволені клопотання слідчого СВ Дніпровського ВПГУНП в Запорізькій області ОСОБА_8 про накладення арешту на майно відмовити.
Газети, одяг і бушлат; захисні маски червоного кольору 243 штуки, захисні маски червоного кольору 200 штук; фотоапарат «Samsung S 760», фотоапарат «Nikon Coolpix з флеш носієм 8 гб, Ноутбук «Веng SN, газети на аркуші А4 з текстами, DVD-R диск, флеш-носій, 9 системних блоків, флеш носій «Аrасеr» чорного кольору, кейс чорного кольору з дисками, диски 19 шт.;флеш-носій «Panasonic 12 GB», мобільний телефон «Nokia S.N. IMEI НОМЕР_1 », з сім- картою «Київстар»; флаг 5 шт., блокнот, значки, диски 36 штук; мобільний телефон «Nomi IМЕI НОМЕР_2 з сім-картами «Київстар» і «Водафон»; печатки 43 штуки, з позначками різних підприємств і установ, мобільний телефон «Lenovo» в корпусі чорного кольору ІМЕІ: НОМЕР_3 ; ІМЕЕ2 НОМЕР_5 з сім-картою «Київстар» повернути особі, у якої вони було вилучено 09.05.2020 року, в ході обшуку за адресою АДРЕСА_1 .
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`яти днів з дня її винесення до Запорізького апеляційного суду.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2020 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 89411188 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Добрєв М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні