КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
26 травня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/1623/20
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Сагун А.В., розглянувши матеріали у справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області (вул. Центральна, 11, смт. Онуфріївка, Кіровоградська область, 28100) про зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовною заявою в якій просить:
- зобов`язати відповідача внести зміни до розпорядження голови Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області від 02 жовтня 2019 року №52-к Про звільнення ОСОБА_1 , а саме п. 1 викласти в наступній редакції Звільнити ОСОБА_1 02 жовтня 2019 року з посади начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації відповідно до пункту 1 статті 86 Закону України Про державну службу та частини 1 статті 38 Кодексу законів про працю України , в зв`язку із зміною місця проживання. ;
- зобов`язати Онуфріївську районну державну адміністрацію Кіровоградської області внести відповідний запис до трудової книжки з наступним формулюванням: Звільнити ОСОБА_1 02 жовтня 2019 року з посади начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації відповідно до пункту 1 статті 86 Закону України Про державну службу та частини 1 статті 38 Кодексу законів про працю України , в зв`язку із зміною місця проживання .
При ознайомленні з матеріалами позовної заяви, встановлено, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч. 1, 5 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Оскаржуване розпорядження винесене 02 жовтня 2019 року, натомість позивач зазначає, що про його існування дізнався лише в березні 2020 року.
Навіть з урахуванням того, що позивач дізнався про оскаржуване розпорядження в березні 2020 року, звернувся до суду лише 20.05.2020 (відмітка пошти), тобто позивачем пропущено строк звернення до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, враховуючи викладене, позивачу необхідно надати до суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з доказами поважності причин пропуску строку звернення до суду з даним адміністративним позовом.
При цьому суддя зазначає, що поважними причинами пропуску такого строку можуть бути визнані лише ті обставини, які були об`єктивно непереборними, тобто не залежали від волевиявлення особи, що звернулась з адміністративним позовом, пов`язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливили своєчасне звернення до суду. Такі обставини мають бути підтверджені відповідними та належними доказами.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач не сплатив судовий збір, зазначивши, що судовий збір відповідно до п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» не справляється, проте вказане посилання є безпідставним, оскільки зазначеним пунктом передбачено, що судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду, проте відшкодування шкоди не є предметом даного позову.
Відтак, згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею сьомою Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено, що у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102 гривень.
Зі змісту п.3.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, які є похідною однієї немайнової вимоги за яку необхідно сплатити судовий збір у розмірі 840,80 грн.
З огляду на вищевикладене, для усунення вищевказаного недоліку позовної заяви позивачеві необхідно надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 840,80 грн. або докази наявності підстав для звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір» .
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області про зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити вказані в описовій частині ухвали недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у встановлений строк, остання буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду А.В. Сагун
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2020 |
Оприлюднено | 26.05.2020 |
Номер документу | 89430933 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
А.В. Сагун
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні