КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/1623/20
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянувши за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області про зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовною заявою в якій просить:
- зобов`язати відповідача внести зміни до розпорядження голови Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області від 02 жовтня 2019 року №52-к "Про звільнення ОСОБА_1 ", а саме п. 1 викласти в наступній редакції "Звільнити ОСОБА_1 02 жовтня 2019 року з посади начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації відповідно до пункту 1 статті 86 Закону України "Про державну службу" та частини 1 статті 38 Кодексу законів про працю України", в зв`язку із зміною місця проживання.";
- зобов`язати Онуфріївську районну державну адміністрацію Кіровоградської області внести відповідний запис до трудової книжки з наступним формулюванням: "Звільнити ОСОБА_1 02 жовтня 2019 року з посади начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації відповідно до пункту 1 статті 86 Закону України "Про державну службу" та частини 1 статті 38 Кодексу законів про працю України", в зв`язку із зміною місця проживання".
В обґрунтування вимог позивач зазначила, що не зважаючи на її заяву про звільнення з посади в зв`язку із зміною місця проживання, відповідачем звільнено її з посади з інших підстав за власним бажанням.
Голова Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області листом від 06.07.2020 №01-22/2546/1 повідомив про визнання позову(а.с.36).
Ухвалою суду від 09.06.2020 позивачу поновлено строк звернення до суду (а.с.31).
Дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.
Позивачем подано до відповідача заяву від 16.09.2019 про звільнення з посади начальника служби у справах дітей райдержадміністрації, згідно ст. 38 КЗпП України в зв`язку із зміною місця проживання з 02 жовтня 2020 року (а.с.8).
Розпорядженням відповідача від 02.10 2019 №52-к позивача звільнено з 02 жовтня 2019 року з посади начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації за власним бажанням відповідно до п. 1 ст. 86 закону України "Про державну службу" та статті 38 Кодексу законів про працю України (а.с.9).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Згідно ст. 86 закону України "Про державну службу" державний службовець має право звільнитися зі служби за власним бажанням, попередивши про це суб`єкта призначення у письмовій формі не пізніш як за 14 календарних днів до дня звільнення.
Державний службовець може бути звільнений до закінчення двотижневого строку, передбаченого частиною першою цієї статті, в інший строк за взаємною домовленістю із суб`єктом призначення, якщо таке звільнення не перешкоджатиме належному виконанню обов`язків державним органом.
Суб`єкт призначення зобов`язаний звільнити державного службовця у строк, визначений у поданій ним заяві, у випадках, передбачених законодавством про працю.
Відповідно ч. 1 ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім`ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
З аналізу вказаних вище правових норм вбачається, що звільнення за власним бажанням може бути двох основних видів: звільнення з поважних причин; звільнення без поважних причин.
Відмінність між цими видами полягає у тому, що при звільненні з поважних причин працівник не зобов`язаний повідомляти працедавця про звільнення за 2 тижні. Працівник має можливість бути звільненим у строк, про який просить (ч. 1 ст. 38 КЗпП).
До таких поважних причин відносяться , зокрема переїзд на нове місце проживання.
У разі звільнення з поважних причин, в заяві слід вказати не тільки передбачувану дату звільнення, а й причину такого звільнення, а також докласти підтверджуючі документи.
Законодавством передбачено обов`язкове документальне підтвердження поважності причини для звільнення у двох випадках: неможливість проживання у даній місцевості та догляд за хворим членом сім`ї. Ці обставини повинні бути підтверджені медичним висновком.
Запис про звільнення у трудовій книжці також повинен проводитися із зазначенням поважної причини звільнення.
Так, до трудової книжки працівника роботодавцем повинен вноситься запис: Звільнений за власним бажанням у зв`язку із переїздом на нове місце проживання, ст.38 КЗпП України .
Дана вимога передбачена п. 2.26 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін`юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.1993 р. №58.
Крім того, суд зазначає, що наявність поважних причин звільнення за власним бажанням враховується як юридичний факт при виплаті допомоги по безробіттю.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття від 02.03.2000 р. № 1533-III (далі - Закон № 1533) допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації в державній службі зайнятості особи, яка звільнилася за власним бажанням з поважних причин. А особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, згідно з ч. 4 ст. 23 Закону №1533 - з 91-го календарного дня.
Таким чином, відповідно до положень ч.ч.4,5 ст. 189 КАС України, суд приймає визнання позову відповідачем та задовольняє позовні вимоги.
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України на користь позивача підлягає стягненню сплачений судовий збір у розмірі 841 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.139, 246, 382, 255, 292-297, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 ) до Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області (вул. Центральна, 11, смт. Онуфріївка, Кіровоградська область, 28100, код ЄДРПОУ 04055156) про зобов`язання вчинити дії - задовольнити.
Зобов`язати Онуфріївську районну державну адміністрацію Кіровоградської області внести зміни до розпорядження голови Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області від 02 жовтня 2019 року №52-к "Про звільнення ОСОБА_1 ", а саме п. 1 викласти в наступній редакції "Звільнити ОСОБА_1 02 жовтня 2019 року з посади начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації відповідно до пункту 1 статті 86 Закону України "Про державну службу" та частини 1 статті 38 Кодексу законів про працю України", в зв`язку із зміною місця проживання.";
Зобов`язати Онуфріївську районну державну адміністрацію Кіровоградської області відповідний запис до трудової книжки з наступним формулюванням: "Звільнити ОСОБА_1 02 жовтня 2019 року з посади начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації відповідно до пункту 1 статті 86 Закону України "Про державну службу" та частини 1 статті 38 Кодексу законів про працю України", в зв`язку із зміною місця проживання".
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплаті судового збору в сумі 841 (вісімсот сорок одна) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду А.В. Сагун
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2020 |
Оприлюднено | 12.08.2020 |
Номер документу | 90887948 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
А.В. Сагун
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні