Справа № 682/1365/19
Провадження № 2/682/60/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2020 року
Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді Маршал І.М., секретаря Мелашенко О.В. , розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Славута цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Крупецької сільської ради Славутського району Хмельницької області ( як правонаступника Головлівської сільської ради), ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Головлівської сільської ради Славутського району Хмельницької області, ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно. В обґрунтування позову позивач вказував, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_3 . За життя ОСОБА_3 був власником житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 . Після смерті батька відкрилася спадщина на вказане спадкове майно. Відповідач ОСОБА_2 , має право на обов`язкову частку спадщини, але не претендує на неї. Позивач є спадкоємцем за заповітом, однак, йому приватним нотаріусом відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нього. Позивач просить суд визнати за ним право власності на спадкове майно.
Стороною позивача в судове засідання подано заяву про підтримання позовних вимог та слухання справи у відсутність позивача.
Представник відповідача Крупецької сільської ради Славутського району Хмельницької області, яка є правонаступником Головлівської сілььскої ради, до суду подав заяву про слухання справи за його відсутності.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не зявилася, про день та час судового розгляду повідомлена належним чином, до суду попередньо надсилала заяву про визнання позову та клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно зі ст. ст. 1216, 1217 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1268ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про його смерть серії НОМЕР_1 від 11 липня 2018 р., свідоцтвом про народження позивача ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 від 20.02.1977 року, відповідно до якого померлий ОСОБА_3 являється батьком позивача ОСОБА_1 .
За життя померлий ОСОБА_3 був власником житлового будинку в АДРЕСА_1 , що підтверджується даними довідки виданої Головлівською сільською радою Славутського району Хмельницької області №160 від 05.03.2019 року померлий, технічного паспорта на житловий будинок, актом-висновком № 5 від 18.02.2019 року.
Спадкодавець за життя склав заповіт на ім`я позивача відповідно до змісту якого на випадок своєї смерті заповів позивачу все належне йому майно. Після смерті спадкодавця відкрилася спадщина на спадкове майно. Позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті спадкодавця, однак, нотаріусом йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок у зв`язку з відсутністю на нього правовстановлюючих документів. З цих підстав позивач нотаріально не має змоги оформити свої спадкові права.
За даними заведеної спадкової справи після смерті ОСОБА_3 позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті свого батька.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно - житловий будинок з господарськими будівлями в АДРЕСА_1 .
Керуючись ст.ст. 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1217 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно житловий будинок з господарськми будівлями за адресою АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Маршал І. М.
Суд | Славутський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2020 |
Оприлюднено | 27.05.2020 |
Номер документу | 89443918 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Славутський міськрайонний суд Хмельницької області
Маршал І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні