Справа № 950/2843/19
Номер провадження 2/950/118/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 травня 2020 року Лебединський районний суд Сумської області
в складі: головуючого - судді Чхайло О. В.,
при секретарі судового засідання - Сивоконь А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Сумиобленерго до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних внаслідок дорожньо-транспортної пригоди;
ВСТАНОВИВ:
ПАТ Сумиобленерго звернулося до суду з зазначеним позовом до відповідача, мотивуючи свої вимоги тим, що 08.07.2019 року по вул. Карпова м. Лебедин Сумської області трапилась дорожньо-транспортна пригода, в результаті якої було пошкоджено п`ять одностоякових залізобетонних опор № 7, 8, 9, 10, 12 лінії № 4 від КТП-5, які є власністю ПАТ Сумиобленерго . Винним у скоєнні даної ДТП визнано ОСОБА_1 , водія автомобіля Шкода Октавія, державний номер НОМЕР_1 , який здійснив наїзд на одну з опор, що привело до пошкодження п`яти опор. Сума збитків, завданих товариству діями відповідача склала 13400 грн., які в добровільному порядку не відшкодовані. Тому позивач просить стягнути дані кошти з ОСОБА_1 на користь ПАТ Сумиобленерго .
Учасники справи в судове засідання не з`явилися.
Представник позивача повідомив суд, що справу просить розглядати без його участі, заявлені позовні вимоги про відшкодування завданих збитків підтримує. Від стягнення судових витрат відмовляється, оскільки дане питання вирішено у добровільному порядку.
Відповідача в наданій заяві вимоги ПАТ Сумиобленерго визнає. Справу також просить розглянути у його відсутності.
Беручи до уваги, що розгляд справи здійснюється судом за відсутності всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється в силу вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги пов`язані зі спорами про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки, позов обґрунтований і підлягає задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 1187 ЦК України джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов`язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.
Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об`єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
В судовому засіданні встановлено, що 08.07.2019 року по вул. Карпова м. Лебедин Сумської області трапилась дорожньо-транспортна пригода з участю автомобіля Шкода Октавія, державний номер НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_1 , в результаті якої було пошкоджено опори лінії електромережі ПАТ Сумиобленерго .
Постановою Лебединського райсуду від 23.09.2019 року (а.с. 17), яка набрала законної сили, відповідача визнано винним в даній дорожньо-транспортній пригоді.
ПАТ Сумиобленерго у своєму позові просить стягнути з ОСОБА_1 , як з винної особи, на користь товариства збитки, завдані його діями, а саме пошкодженням майна, належного ПАТ Сумиобленерго .
Встановлено, що ОСОБА_1 здійснив наїзд на залізобетонну опор, що привело до пошкодження п`яти одностоякових залізобетонних опор № 7, 8, 9, 10, 12 лінії № 4 від КТП-5, які є власністю ПАТ Сумиобленерго .
Згідно локального кошторису (а.с. 11-12) сума збитків, завданих позивачеві, склала 13400 грн., яка потерпілій стороні у добровільному порядку не відшкодована.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);
Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Виходячи із встановлених фактичних обставин справи, вимог чинного законодавства, суд дійшов висновку що права ПАТ Сумиобленерго порушені, а тому вони підлягають захисту.
На підставі вище наведеного, керуючись ст. ст. 2 , 5 , 10-13 , 76-82 , 258 , 259 , 264 , 265 , 273 ЦПК України, ст. ст. 22, 1166, 1187 ЦК України;
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства Сумиобленерго до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних внаслідок дорожньо-транспортної пригоди задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 на користь Публічного акціонерного товариства Сумиобленерго , в особі філії Лебединський район електричних мереж код 37785103, р/р НОМЕР_3 в АТ КБ Приватбанк , МФО 337546 на відшкодування завданих збитків кошти в сумі 13400 грн.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Чхайло О. В.
Суд | Лебединський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2020 |
Оприлюднено | 28.05.2020 |
Номер документу | 89460120 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лебединський районний суд Сумської області
Чхайло О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні