Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/624/20
Провадження № 1-кп/935/258/20
ВИРОК
Іменем України
27 травня 2020 року м.Коростишів
Коростишівський районний суд Житомирської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у підготовчому судовому засіданні у приміщенні Коростишівського районного суду Житомирської області кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020060190000129 від 12.03.2020, на підставі угоди про визнання винуватості від 29.04.2020 та обвинувального акту за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Брусилів Житомирської області, громадянина України, з середньою освітою, одружений, утриманців не має, офіційно не працевлаштований, депутатом та інвалідом не є, не судимий, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 , у невстановлений слідством день, час та місці знайшов 5 упаковок патронів з них 3 з наявним написом «Целевые», 1 - «Целевые патроны», 1 - «Спортивные» загальною кількістю боєприпасів 210 штук.
У вказаний день, час та місці за вказаних обставини, в останнього виник злочинний умисел направлений на незаконне придбання та в подальшому зберігання без передбаченого законом дозволу вищевказаних бойових припасів.
Реалізуючи свій злочинний умисел спрямований на незаконне придбання та зберігання вказаних бойових припасів, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та бажаючи їх настання, діючи умисно, посягаючи на громадську безпеку в частині забезпечення дотримання правил обігу (користування населенням) бойових припасів, без передбаченого законом дозволу, незаконно придбав та переніс боєприпаси ручної стрілецької вогнепальної зброї, котрі придатні для ураження цілей у кількості 210 штук, по місцю реєстрації та проживання АДРЕСА_1 де зберігав до 18.03.2020.
18.03.2020 о 07 год. 17 хв. по 08 год. 34 хв. під час проведення обшуку у будинку, в якому проживає ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , працівниками поліції виявлено та вилучено бойові припаси - які відповідно до висновку експерта №6/4-102 від 30.03.2020 являються боєприпасами ручної стрілецької вогнепальної зброї, а саме: 22 (двадцять два) шт. 5,6 мм спортивно-мисливськими патронами кільцевого запалювання; 38 (тридцять вісім) шт 5,6 мм цільовими патронами кільцевого запалювання «Екстра» 107 (сто сім) шт. 5,6 мм цільовими патронами кільцевого запалювання; 43 (сорок три) шт. 5,6 мм цільовими патронами кільцевого запалювання «Биатлон». Патрони виготовлені промисловим способом та придатні до стрільби на ураження цілі.
ОСОБА_4 незаконно, без передбаченого законом дозволу, всупереч «Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів», затвердженої наказом МВС України №622 від 21 серпня 1998 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, час та місці придбав та зберігав до 18.03.2020 року о 07 год. 17 хв. боєприпаси у кількості 210 штук ручної стрілецької вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу.
Незаконні дії ОСОБА_4 об`єднані єдиним злочинним наміром, а тому є продовженим злочином.
Таким чином, ОСОБА_4 своїми умисними діями, які виразились у незаконному придбанні, зберіганні бойових припасів без передбаченого законом дозволу, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 263 КК України.
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою провину у висунутому обвинуваченні за ч. 1 ст. 263 КК України визнав у повному обсязі, у вчиненому щиросердно розкаявся.
29 квітня 2020 року між прокурором Коростишівської місцевої прокуратури, який на підставі ст. 37 КПК України здійснює повноваження прокурора у кримінальному провадженні, та обвинуваченим ОСОБА_4 укладена угода про визнання винуватості, відповідно до змісту якої обвинувачений беззастережно визнає обвинувачення за ч. 1 ст. 263 КК України та сторони угоди погоджують призначення ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 263 КК України покарання у виді 3 років позбавлення волі, із застосуванням ст. 75 КК України, з покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України.
Перед ухваленням рішення про затвердження угоди про визнання винуватості судом під час судового засідання з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_4 цілком розуміє:
- що він має право на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують, а також має право мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення, мати захисника, у тому числі на отримання правової допомоги безоплатно у порядку та випадках, передбачених законом, або захищатися самостійно, допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на його користь;
- наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України;
- характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим;
- вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
У результаті вивчення документів досудового розслідування та опитування учасників кримінального провадження суд приходить до висновку, що угода про визнання винуватості, укладена 29 квітня 2020 року між прокурором Коростишівської місцевої прокуратури та обвинуваченим ОСОБА_4 , відповідає положенням КПК України та КК України і підлягає затвердженню оскільки:
- умови угоди не суперечать вимогам КПК України та КК України, зокрема правильною є правова кваліфікація кримінального правопорушення, вчиненого ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 263 КК України, як умисні дії, які виразились у незаконному придбанні, зберіганні бойових припасів без передбаченого законом дозволу;
- умови угоди відповідають інтересам суспільства;
- умови угоди не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб;
- відсутні обґрунтовані підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним;
- відсутня очевидна неможливість виконання обвинуваченим зобов`язань, взятих на себе за угодою;
- наявні фактичні підстави для визнання винуватості.
Покарання узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості відповідає положенням ст. 65 КК України, зокрема таке покарання визначено в межах встановлених санкцією ч. 1 ст. 263 КК України, відповідно до положень Загальної частини КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що пом`якшують покарання (щире каяття).
Обвинувачений ОСОБА_4 просив суд затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 29 квітня 2020 року між ним та прокурором.
Захисник ОСОБА_5 просив суд затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 29 квітня 2020 року між ОСОБА_4 та прокурором, оскільки вона відповідає нормам кримінально-процесуального законодавства України, укладення якої було добровільним.
Прокурор у судовому засіданні, вважаючи, що при укладенні угоди про винуватість дотримані вимоги КК та КПК України, обвинувачений беззастережно визнав свою провину, просить угоду затвердити і призначити обвинуваченому, узгоджене в угоді покарання за ч.1 ст.263 КК України у виді 3 років позбавлення волі, із застосуванням ст. 75 КК України, з покладенням обов`язків, передбачених ст.76 КК України.
Питання про скасування арешту необхідно вирішити відповідно до ч.4 ст.174 КПК України.
Питання щодо процесуальних витрат та речових доказів у кримінальному провадженні слід вирішити відповідно до вимог ст. ст. 100, 124 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 65 КК України, ст. ст. 373-376,100,124, 395, 472-475 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 29 квітня 2020 року між прокурором Коростишівської місцевої прокуратури та обвинуваченим ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,визнати винуватиму вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.263Кримінального кодексуУкраїни,та призначитиузгоджене угодоюпро визнаннявинуватості покаранняу виді3(трьох)років позбавленняволі.
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування покарання у виді позбавлення волі на підставі ст. 75 КК України, з випробуванням, встановити іспитовий строк терміном 1 (один) рік, в період якого, відповідно до ст. 76 КК України зобов`язати його періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави витрати на проведення судової експертизи зброї у розмірі 1884,12 гривень.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Коростишівського районного суду Житомирської області від 20 березня 2020 року у виді тимчасового, до скасування у встановленому КПК України порядку на вилучені під час обшуку 18.03.2020 у ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , об`єкти з метою збереження речових доказів- 5 упаковок патронів, з низ- 3 з наявним написом « Целевые патроны», 1- «Спортивные», у виді заборони відчуження, розпорядження та користування цим майном.
Речові докази: флеш-носій «Kingston micro adapter» із відеозаписом до протоколу обшуку від 18.03.2020 за адресою: смт. Брусилів Житомирської області, вул. Костьольна, 9 залишити в матеріалах кримінального провадження; 5 упаковок патронів, з них 3 з наявним написом «Целевые патроны», 1- «Спортивные», упаковані до спецпакету №ЕХРО300441, які зберігаються у спеціальному приміщенні ГУНП в Житомирській області знищити.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок суду на підставі угоди про визнання винуватості, відповідно до ч. 4 ст. 394 КПК України може бути оскаржений обвинуваченим та його захисником виключно з підстав: призначення судом покарання суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди, ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання, невиконання судом вимог, встановлених частинами 4, 6, 7 ст. 474 КПК України, у тому числі не роз`яснення йому наслідків укладення угоди; прокурором виключно з підстав: призначення покарання менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди, затвердження судом угоди у провадженні, в якому угода не може бути укладена.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку негайно після проголошення вручити прокурору та обвинуваченому.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 89462691 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадської безпеки Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами |
Кримінальне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Щербаченко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні