Ухвала
від 25.05.2020 по справі 914/1199/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

25.05.2020 р. справа № 914/1199/20

м.Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Щигельської О.І., розглянувши матеріали позовної заяви: Приватного акціонерного товариства Стархова компанія Арсенал Стархування , м.Київ

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс Маркет , м.Львів

про відшкодування страхового відшкодування в порядку регресу.

Ціна позову: 138450,88грн.

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство Страхова компанія Арсенал Стархування звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс Маркет про відшкодування страхового відшкодування в сумі 38450,88грн.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.

Згідно п.8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте, судом встановлено, що в Додатках до позовної заяви а саме: в пункті 14 позивачем зазначено про долучення до позовної заяви копії довіреності представника , аналогічно про це зазначено і у долученому до позовної заяви описі вкладення у цінний лист на підтвердження скерування відповідачу позовної заяви з додатками. Проте, з матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем долучено копію ордеру серії ЗП №021676 адвоката Данилової Т.А., копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та копію договору №010218-1 про надання правової допомоги, а зазначена у "Додатках" копія довіреності представника відсутня, що підтверджується також Актом, складеним працівниками канцелярії суду від 20.05.2020р. №94.

Крім того, частиною 2 ст.91 ГПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 та ч.5 ст. 91 ГПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до п.5.27. Національного стандарту України «Державна уніфікована система документації, Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації, вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003)» , затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. №55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23 (нижче підпису). Приклад засвідчення копії документа зазначено у п.5.27. Національного стандарту України (ДСТУ 4163-2003).

У разі невідповідності наданих суду копій документів згаданим вимогам вони не вважаються належними і допустимими доказами і не беруться судом до уваги у вирішенні спору.

Копія документа - документ, що відтворює інформацію іншого документа і всі його зовнішні ознаки чи їх частину.

Суд звертає увагу на те, що неправильно засвідчені або незасвідчені копії документів є недопустимими доказами фактичних обставин справи та є підставою для скасування судового рішення у справі (про що зазначено у Постанові Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 11.07.2018р. у справі №904/8549/17).

Як вбачається із поданих матеріалів, позивачем до позовної заяви долучено документи у копіях. Однак, вказані копії не засвідчені належним чином. Зокрема, на них не вказано дати засвідчення копії.

Окрім цього, суд зазначає, що подані позивачем копії фіскальних чеків, свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, договір про надання правової допомоги (вчастині строку дії договору) не дозволяють встановити зміст даних документів, оскільки такі копії мають неналежну якість (є нечитабельними), у зв`язку з чим, господарський суд вважає за необхідне зобов`язати позивача надати належно виготовлені копії вищезазначених документів.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Арсенал Страхування вих.№120520-59395/к від 12.05.2020 - залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали шляхом:

- подання заяви про усунення недоліків із зазначенням відомостей на виконання вимог п.8 ч.3 ст.162 ГПК України.

- подання належним чином засвідчених копій всіх документів долучених до позовної заяви, належної якості документів: фіскальних чеків, свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, договору про надання правової допомоги, оформлених відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та в порядку, встановленому чинним законодавством.

3. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається не поданою і повертається особі, що звернулася із такою позовною заявою.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Щигельська О.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення25.05.2020
Оприлюднено29.05.2020
Номер документу89481593
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1199/20

Рішення від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 15.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 15.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 17.08.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 03.08.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 06.07.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 15.06.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 25.05.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні