Пр. № 6/155/6/20
Справа № 165/530/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2020 року Горохівський районний суд
Волинської області
в складі : головуючого - судді Адамчук Г.М.
при секретарі Ревуцькій М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань Горохівського районного суду в м.Горохів Волинської області подання державного виконавця Горохівського РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області Зубко О.О. про тимчасове обмеження виїзду ОСОБА_1 за межі України без вилучення паспортного документа, -
в с т а н о в и в :
Державний виконавець Горохівського РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області Зубко О.О. звернувся до суду з поданням, в якому просить тимчасово обмежити у праві виїзду за кордон без вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , фізичної особи, що зареєстрований в АДРЕСА_1 , до виконання зобов`язань, які покладені згідно з виконавчим листом №165/530/18 від 22.02.2019 року, виданого Горохівським районним судом Волинської області про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в користь ОСОБА_2 заборгованості в розмірі 31089,66 (тридцять одна тисяча вісімдесят дев`ять) гривень 66 копійок.
Мотивує подання тим, що на виконанні у Горохівському РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області перебуває виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в користь ОСОБА_2 заборгованості в розмірі 31089,66 (тридцять одна тисяча вісімдесят дев`ять) гривень 66 копійок. Враховуючи, що боржник рішення не виконує, що призвело до вжиття відносно нього вищевказаного заходу примусового виконання, просить подання задовольнити.
Державний виконавець Горохівського РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області Зубко О.О. надав суду заяву про розгляд подання у його відсутності, просить подання задовольнити.
Згідно з ч.4ст. 441 ЦПК України , ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.
Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що подання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно з ч.1ст.1Закону України Про виконавчепровадження виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України , цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону , а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконанні у Горохівському РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області перебуває виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в користь ОСОБА_2 заборгованості в розмірі 31089,66 (тридцять одна тисяча вісімдесят дев`ять) гривень 66 копійок.
Як встановлено судом, копію постанови державним виконавцем надіслано сторонам виконавчого провадження для відому, виконання, та можливості оскарження відповідно доЗакону України Про виконавче провадження . У наданий строк для самостійного виконання боржник виконавчий документ не виконав. Жодних підтверджуючих документів про сплату суми боргу, чи інших документів, що унеможливлюють виконання рішення боржник не надав.
Встановлено, що боржником рішення суду виконано не було, що призвело до вжиття відносно нього вищевказаних заходів примусового виконання.
Відповідно до ч.1ст. 18 Закону України Про виконавче провадження , виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Наявність в особи невиконаних зобов`язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.
Як слідує із змісту п.19 ч.2ст. 18 Закону України Про виконавче провадження , виконавець зобов`язаний у разі ухилення боржника від виконання зобовязань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Згідно зст. 441 ЦПК України , тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення.
Разом з тим, статтею 313 частиною 4 ЦК України передбачено, що фізична особа може бути обмежена у здійсненні права на пересування лише у випадках, встановлених законом.
Статтею 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України № 3857-ХІІ передбачено, що право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, зокрема, якщо він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов`язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів.
Таким чином, законом передбачено обмеження у здійсненні права на пересування. Таке обмеження виникає за наступних юридичних умов: щодо боржника видано виконавчий документ майнового або негайного характеру; державною виконавчою службою відкрито виконавче провадження щодо боржника; виконавчий документ у строк для самостійного виконання не виконано; державний виконавець подав до суду подання про обмеження виїзду боржника за межі України; подання погоджене начальником відділу державної виконавчої служби; військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби надається право, в т. ч. не пропускати через державний кордон України осіб, яким Державною прикордонною службою України за порушення законодавства з дозволу суду та правоохоронних органів не дозволяється в`їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду з України.
Як встановлено судом, боржник заборгованість не погашає, жодних доказів про сплату заборгованості відділу ДВС, суду не надав, хоча згідно чинного законодавства зобов`язаний це зробити.
Враховуючи наведене, наявність у ОСОБА_1 невиконаних зобов`язань та злісне ухилення від їх виконання, суд приходить до висновку про тимчасове обмеження останнього у праві виїзду за межі України.
На підставі ст. 313 ЦК України ,ст. 18. Закону України Про виконавче провадження ,ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України ,Закону України Про державну прикордонну службу ,Постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження правил перетинання державного кордону громадянами України , керуючись ст. 2 , 4 , 5 , 258-261 , 441 ЦПК України , суд, -
У Х В А Л И В :
Подання державного виконавця Горохівського РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області Зубко О.О. про тимчасове обмеження виїзду ОСОБА_1 за межі України без вилучення паспортного документа задовольнити.
Тимчасово обмежити у праві виїзду за кордон без вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон без вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , фізичної особи, що зареєстрований в АДРЕСА_1 , до виконання зобов`язань, які покладені згідно з виконавчим листом №165/530/18 від 22.02.2019 року, виданого Горохівським районним судом Волинської області про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в користь ОСОБА_2 заборгованості в розмірі 31089,66 (тридцять одна тисяча вісімдесят дев`ять) гривень 66 копійок
Виконання ухвали покласти на Державну прикордонну службу України.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий Г.М. Адамчук
Суд | Горохівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2020 |
Оприлюднено | 01.06.2020 |
Номер документу | 89510136 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Горохівський районний суд Волинської області
Адамчук Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні