Справа № 408/763/20-ц
Провадження № 2-о/408/284/20
УХВАЛА
01 червня 2020 року смт. Біловодськ
Біловодський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді Булгакової Г.В.,
присяжних Мірошнік Т.О., Дем`яненко О.В.,
секретаря судового засідання Ришкової Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Біловодського районного суду Луганської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області, про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки,-
Встановив:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до Біловодського районного суду Луганської області із заявою про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки.
Заявник свої вимоги обґрунтовує тим, що її родичці - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з народження був поставлений діагноз - шизофренія ступеню імбецильності та згідно довідки ЛТЕК від 15 липня 1975 року серії НОМЕР_1 -73 №055776 встановлено безстроково ІІ групу інвалідності, вона є повністю непрацездатною, потребує постійного стороннього догляду, з початку хвороби по цей час стан її здоров`я погіршується, вона не може усвідомлювати значення своїх дій.
В матеріалах справи наявні документи, відносно стану здоров`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: довідка ЛКК КНП Біловодсьтка багатопрофільна лікарня від 29 січня 2020 року № 136, згідно якої ОСОБА_2 є інвалідом ІІ групи з дитинства по психічному захворюванню та потребує постійного стороннього догляду.
Згідно довідки ЛТЕК від 15 липня 1975 року серії И-73 № 055776 ОСОБА_2 має основний діагноз - шизофренія ступеню імбецильності, їй встановлено безстроково ІІ групу інвалідності, вона є повністю непрацездатною.
Відповідно до ч.1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно із абз. 3 ч. 1 ст. 299 ЦПК України для визначення фактичної можливості особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності суд може призначити відповідну експертизу.
Відповідно до ст. 21 Закону України Про психіатричну допомогу судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом, як це передбачено ч. 4-6 ст. 103 ЦПК України.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про судову експертизу виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз. Тому проведення відповідної судово-психіатричної експертизи може бути доручено експертам Сватівської обласної психіатричної лікарні.
Враховуючи, що в матеріалах справи наявні достатні дані про розлад психічного здоровя ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а вирішення питання про те, чи може ОСОБА_2 розуміти значення своїх дій та керувати ними потребує спеціальних знань в області психіатрії, в справі необхідно призначити стаціонарну судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1.Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічну хворобу ?
2.Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в силу свого психічного розладу здоров`я, значення своїх дій та чи може керувати ними?
3.Чи має ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактичну можливість з`явитися в судове засідання, а також, чи має вона можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності ?
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Як передбачено частиною 2 статті 299 ЦПК України, судові витрати, повязані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Керуючись ст. ст. 76-80, 102-105, п. 5 ч.1 ст. 252, п. 9 ч. 1 ст. 253, ст. ст. 259, 260, 298, 299 ЦПК України, суд, -
Ухвалив:
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області, про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки, стаціонарну судово-психіатричну експертизу.
На вирішення судово-психіатричної експертизи поставити наступні питання:
1.Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічну хворобу ?
2.Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в силу свого психічного розладу здоров`я, значення своїх дій та чи може керувати ними?
3. Чи має ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактичну можливість з`явитися в судове засідання, а також, чи має вона можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності ?
Проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи доручити експертам Сватівської обласної психіатричної лікарні (92606, кв. ім. Петрова, б. 2-17, с. Сосновий Сватівського району Луганської області) та безпосередньо експерту, атестованому відповідно до Закону України Про судову експертизу та включеному до державного Реєстру атестованих судових експертів.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність згідно ст. ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.
Суду подати документи у підтвердження повноважень безпосереднього виконавця експертизи.
За результатами експертизи подати висновок до Біловодського районного суду Луганської області.
Встановити термін на проведення експертизи один місяць з моменту отримання копії ухвали про призначення експертизи.
Сторонам, у разі необхідності на вимогу експерта, подати необхідні документи.
Надати в розпорядження експертів матеріали цивільної справи № 408/763/20-ц (провадження № 2-о/408/284/20) за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Біловодської селищної ради Біловодського району Луганської області, про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки.
Провадження у справі зупинити до одержання висновку експерта за результатами проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в частині зупинення провадження по справі шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду безпосередньо або через Біловодський районний суд протягом пятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий-суддя: Г.В.Булгакова
Присяжні: Т.О. Мірошнік
О.В. Дем`яненко
Суд | Біловодський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2020 |
Номер документу | 89556002 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Біловодський районний суд Луганської області
Булгакова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні