Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про відкладення розгляду справи
02 червня 2020 року м. Рівне Справа № 918/186/20
Господарський суд Рівненської області у складі судді Романюк Ю.Г. при секретарі судового засідання Ножняк Л.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛС Вест" до відповідача Селянське (фермерське) господарство "ШАНС" про стягнення заборгованості в сумі 1 914 709 грн. 34 коп.,
представники:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: Тарасюк В.В., Сулковський Б.П.
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛС Вест" звернулось до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до відповідача Селянського (фермерського) господарства "ШАНС" про стягнення заборгованості в сумі 1 914 709 грн. 34 коп., посилаючись на неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань по договору про поставку сільськогосподарської техніки №104/352471 від 18.07.2018 року.
Ухвалою суду від 2 березня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду у порядку загального позовного провадження, судове засідання для розгляду справи призначено на 24.03.2020 року.
Ухвалою суду від 24.03.2020 року розгляд справи відкладено на 13.04.2020 року.
Ухвалою суду від 13.04.2020 року розгляд справи відкладено на 28.04.2020 року.
21.04.2020 року від представника відповідача, на виконання ухвали суду від 13.04.2020 року, подано оригінал додаткового договору №1 від 28.01.2019 року.
28.04.2020 року від представника відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив від 27.04.2020 року, з доказами направлення позивачу 28.04.2020 року.
Ухвалою суду від 28.04.2020 року з урахуванням ухвали суду про виправлення описки від 28.04.2020 року розгляд справи відкладено на 19.05.2020 року.
Ухвалою суду від 19.05.2020 року розгляд справи відкладено на 02.06.2020 року.
02 червня 2020 року через відділ канцелярії та документального забезпечення суду від представника відповідача надійшли клопотання про долучення до матеріалів справи письмових доказів та про виклик свідків.
Дослідивши клопотання відповідача про виклик свідка, господарський суд встановив наступне.
Згідно ч. 1 ст. 87 Господарського процесуального кодексу України показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини, або які ґрунтуються на повідомленнях інших осіб.
Статтею 89 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що свідок викликається судом для допиту за ініціативою суду або за клопотанням учасника справи у разі, якщо обставини, викладені свідком у заяві, суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх змісту, достовірності чи повноти.
Згідно приписів ст. 88 Господарського процесуального кодексу України показання свідка викладаються ним письмово у заяві свідка. У заяві свідка зазначаються ім`я (прізвище, ім`я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти (за наявності), обставини, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань та про готовність з`явитися до суду за його викликом для підтвердження своїх свідчень. Підпис свідка на заяві посвідчується нотаріусом. Не вимагається нотаріальне посвідчення підпису сторін, третіх осіб, їх представників, які дали згоду на допит їх як свідків. Заява свідка має бути подана до суду у строк, встановлений для подання доказів.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що свідок викликається судом для допиту за ініціативою суду або за клопотанням учасника справи у разі, якщо обставини, викладені саме свідком у заяві, суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх змісту, достовірності чи повноти. Показання свідка викладаються ним письмово у заяві свідка та лише у разі наявності певних обставин, зазначених у ч. 1 ст. 89 Господарського процесуального кодексу України, суд може викликати свідка для допиту у суді. Тобто, заява свідка передує його виклику для допиту.
Відповідна нотаріально посвідчена заява свідка, якого представник відповідача просить викликати для допиту, в матеріалах справи відсутня і відповідачем не подавалась, висновків про суперечливість показань свідка у його заяві іншим доказам по справі, або наявності сумніву щодо змісту, достовірності чи повноти такої заяви, суд не робив.
Отже, у суду відсутні правові підстави для задоволення даного клопотання.
Враховуючи вищевикладене, суд, без виходу до нарадчої кімнати, ухвалив відмовити у задоволенні клопотання відповідача про виклик свідків.
У судове засідання 02.06.2020 року представник позивача не з`явився. Однак, 01.06.2020 року на адресу суду від позивача надійшла заява про відкладення розгляду справи з огляду на те, що карантинні заходи, введені в державі, відсутність транспортного сполучення між містами не дає можливості позивачу прибути до суду для огляду документів та залучення для відібрання зразків почерку ОСОБА_1 для проведення технічної чи почеркознавчої експертизи.
Згідно з ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є, зокрема, вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи.
Враховуючи викладене та з метою надання можливості сторонам скористатися своїми процесуальними правами, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання.
Окрім того, суд зазначає, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року зі змінами Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 з 12 березня до 22 червня 2020 року на всій території України встановлено карантин, серед іншого, рекомендовано центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості - також роботи в режимі реального часу через Інтернет.
Згідно з рекомендаціями Ради суддів України, затвердженими Рішенням № 19 від 17.03.2020 р., громадянам та сторонам, які є учасниками судових процесів рекомендовано утриматися від участі в судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової їх присутності, рекомендовано всі необхідні документи (позовні заяви, заяви, скарги, відзиви, пояснення, клопотання тощо) надавати суду в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою, факсом або дистанційні засоби зв`язку, учасникам судових засідань подавати до суду заяви про розгляд справ у їхній відсутності за наявними в справі матеріалами; утриматися від відвідування приміщення суду, особливо за наявності захворювання (слабкість, кашель, задуха, утруднення дихання тощо).
Крім цього, відповідно до п. 4 прикінцевих положень ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.
Суд звертає увагу на приписи ч. ч. 1, 2 ст. 2 ГПК України стосовно того, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Серед принципів господарського судочинства є, зокрема, верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін, розумність строків розгляду справи судом.
Враховуючи подану представником позивача заяву про відкладення розгляду справи, забезпечуючи сторонам можливість безпосередньо взяти участь в розгляді справи та реалізувати свої процесуальні права, враховуючи вищенаведені рекомендації та з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, суд вважає, що розгляд справи слід відкласти.
Керуючись ст. ст. 202, 216, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Розгляд справи відкласти на "01" липня 2020 р. на 14:00 год.
2. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 15.
3. Звернути увагу учасників справи на вжиті судом заходи для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 серед учасників відкритих судових засідань.
4. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, скарги, відзиви тощо), письмові та електронні докази на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою, факсом або дистанційні засоби зв`язку, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронний цифровий підпис" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".
5. Всі процесуальні строки обраховуються з урахуванням змін, внесених до розділу Х "Прикінцеві положення" ГПК України, згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30 березня 2020 року №540-IX.
6. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Ухвала згідно частини 2 статті 235 ГПК України підписана та набрала законної сили 02 червня 2020 року та оскарженню не підлягає.
Суддя Романюк Ю.Г.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2020 |
Номер документу | 89578541 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Романюк Ю.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні