Справа № 2-2055/11
УХВАЛА
Іменем України
29 травня 2020 року м.Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Ганкіна І.А., отримавши заяву ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа про стягнення на її користь з ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про видачу дубліката виконавчого листа про стягнення на її користь з ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини, в зв`язку з тим, що виконавчий лист був втрачений.
Оглянувши подану заяву та матеріали цивільної справи №2-2055/11, приходжу до наступного висновку.
На підставі заочного рішення Вінницького районного суду Вінницької області від 29.12.2011 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, відносно відповідача виписано виконавчий лист.
Рішенням Вінницького районного суду Вінницької області від 09.04.2013 року шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 розірвано, після розірвання шлюбу позивач змінила прізвище на ОСОБА_4 .
Відповідно до п. 17.4 ч.1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.
Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в своїй постанові від 25.09.2015 року за №8 Про узагальнення практики розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах вказав, що заява про видачу дубліката виконавчого листа повинна містити необхідні відомості для вирішення питання видачі дубліката виконавчого листа. У таких заявах потрібно зазначати назви сторін виконавчого провадження, підстави для видачі дубліката виконавчого листа; посилання на докази, якими підтверджувались би втрата виконавчого листа.
Листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01.07.2015 року Узагальнення про практику розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах роз`яснено, що при вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого листа або судового наказу у зв`язку з його втратою заявники повинні подати докази, а суди мають обов`язково перевірити, чи не було виконано судові рішення, судові накази, чи не втратили вони законної сили. Тобто, суд має право видати дублікат виконавчого листа тільки у разі доведеності втрати його оригіналу.
Ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області від 19.11.2015 року надано дозвіл на видачу дубліката виконавчого листа по справі №2-2055/11 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів. Вказана ухвала суду набрала законної сили.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо є таке, що набрало законної сили, рішення чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, або є судовий наказ, що набрав законної сили, за тими самими вимогами.
За таких обставин, вважаю за необхідне відмовити ОСОБА_1 в прийнятті заяви про видачу дубліката виконавчого листа, оскільки існує ухвала суду, яка набрала законної сили та якою вирішено питання щодо надання дозволу на виписку дубліката виконавчого листа про стягнення з ОСОБА_5 аліментів на утримання дитини.
На підставі викладеного, керуючись ст. 186 ЦПК України, п. 17.4 ч.1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 в прийнятті заяви про видачу дубліката виконавчого листа про стягнення на її користь з ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) строк оскарження даної ухвали суду продовжується на строк дії такого карантину.
Повний текст ухвали виготовлено 29.05.2020.
Суддя І.А. Ганкіна
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2020 |
Номер документу | 89583598 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Ганкіна І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні