Ухвала
від 26.05.2020 по справі 487/1927/16-к
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 487/1927/16

Провадження № 1-кс/487/2513/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.05.2020 року м. Миколаїв

Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу Заводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12016150030000577 від 04.02.2016 за ч. 4 ст. 358 КК України про тимчасовий доступ до документів,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Заводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_3 за погодженням з заступником начальника Заводського відділу Миколаївської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 звернувся до слідчого суді із клопотанням, в якому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю подальшого вилучення (здійснення виїмки) оригіналів документів, а саме виконавчих проваджень щодо боржника ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , починаючи з серпня місяця 2015 року по момент надання ухвали, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання обґрунтоване тим, що Заводським ВП ГУ НП в Миколаївській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12016150030000577 від 04.02.2016 за ч. 4 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 04.02.2016 року до Заводського ВП ГУНП в Миколаївській області надійшли матеріали кримінальної справи №201587067 з Республіки Молдова щодо факту надання підробленого офіційного документу.

В ході досудового розслідування було встановлено, що ОСОБА_5 під час проходження пункту пропуску " ІНФОРМАЦІЯ_3 " при в`їзді з Республіки Болгарії до Республіки Молдова на автомобілі марки «TOYOTA LAND CRUIZER 200», д.н.з. НОМЕР_2 , 2013 року випуску, надав співробітникам прикордонної служби міжнародний страховий поліс авто виду «зелена-карта» № НОМЕР_3 , виданий ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » поштовий індекс « НОМЕР_4 ». На момент проходження контролю пред`явленого документу у співробітників прикордонного пункту виникла підозра про недійсність страхового полюса виду «зелена карта», який було видано на транспортний засіб марки «TOYOTA LAND CRUIZER 200», 2013 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2 , а саме в страховому полісі серії НОМЕР_5 , видане страховою компанією « ІНФОРМАЦІЯ_4 » від 16.07.2015 року строком до 30.08.2015 року, було виявлено підробку механічним шляхом дати видачі з цифри «17» на цифру «16», а також строк закінчення місяця з цифри «07» виправлено на цифру «08».

В подальшому при проведенні судово-технічної експертизи за експертною спеціальністю 2.1, 2.3 «Дослідження реквізитів документів, друкарських форм та інших засобів виготовлення» було виявлено, що в другій цифрі 2-ої графи розділу «Строк дії /Valid До/То» картки міжнародного автомобільного страхування №UA078/11116194 була проведена зміна первісного змісту документу шляхом внесення нових записів поверх первісних, а саме поверх цифри «7» виконано цифру «8». Також при проведенні судово-технічної експертизи за експертною спеціальністю 2.1, 2.3 «Дослідження реквізитів документів, друкарських форм та інших засобів виготовлення» було виявлено, що в другій цифрі 2-ої графи розділу «Строк дії /Valid До/То» картки міжнародного автомобільного страхування №UA078/11116194 була проведена зміна первісного змісту документу шляхом внесення нових записів поверх первісних, а саме поверх цифри «7» виконано цифру «6».

Згідно наданої відповіді з ІНФОРМАЦІЯ_5 було здійснено виконавче провадження відносно боржника ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а тому зважаючи на викладене, для проведення подальшого досудового розслідування, на даний час виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів документів, а саме до виконавчих проваджень, щодо боржника ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , починаючи з серпня місяця 2015 року по момент надання ухвали, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .

У клопотанні слідчий посилається на те, що вказані документи необхідні органу досудового розслідування для проведення судово-почеркознавчих та судово-технічних експертиз документів з метою перевірки та підтвердження факту підробки та надання офіційного документу, встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та причетних до нього осіб. Також відомості, що містяться у вказаних документах, можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

В судовому засіданні слідчий не був присутнім, надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Представник особи, яка володіє зазначеними у клопотанні документами, в судове засідання не з`явився, надавши до суду заяву, в якій просив розглянути клопотання за відсутності представника ІНФОРМАЦІЯ_6 , а також повідомлено, що станом на 26.05.2020 в архіві відділу знаходяться тільки матеріали виконавчого провадження №57533946 з виконання постанови ІНФОРМАЦІЯ_7 №056429 від 16.08.2018 про стягнення з ОСОБА_5 1700 грн. штрафу. Виконавче провадження закінчено 05.12.2019 у зв`язку з виконанням постанови в повному обсязі.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до кримінальної відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Використання як доказів відомостей, що містяться у вказаних документах передбачено КПК України.

Частиною 2 статті 84 КПК України зазначено, що процесуальними джерелами доказів, крім іншого, є документи.

Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно з ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором (ч. 1 ст. 160 КПК України).

Порядок доступу до документів регулюється положеннями ч.ч. 5, 6 ст.163 КПК України, а саме, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказ відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Встановлено, що Заводським ВП ГУ НП в Миколаївській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12016150030000577 від 04.02.2016 за ч. 4 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 04.02.2016 року до Заводського ВП ГУНП в Миколаївській області надійшли матеріали кримінальної справи № 201587067 з Республіки Молдова щодо факту надання підробленого офіційного документу.

В ході досудового розслідування було встановлено, що ОСОБА_5 під час проходження пункту пропуску " ІНФОРМАЦІЯ_3 " при в`їзді з Республіки Болгарії до Республіки Молдова на автомобілі марки «TOYOTA LAND CRUIZER 200», д.н.з. НОМЕР_2 2013 року випуску, надав співробітникам прикордонної служби міжнародний страховий поліс авто виду «зелена-карта» № НОМЕР_3 , виданий ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » поштовий індекс « НОМЕР_4 ». На момент проходження контролю пред`явленого документу у співробітників прикордонного пункту виникла підозра про недійсність страхового полюса виду «зелена карта», який було видано на транспортний засіб марки «TOYOTA LAND CRUIZER 200», 2013 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2 , а саме в страховому полісі серії НОМЕР_5 , виданий страховою компанією « ІНФОРМАЦІЯ_4 » від 16.07.2015 року строком до 30.08.2015 року, було виявлено підробку механічним шляхом дати видачі з цифри «17» на цифру «16», а також строк закінчення місяця з цифри «07» виправлено на цифру «08».

В подальшому при проведенні судово-технічної експертизи за експертною спеціальністю 2.1, 2.3 «Дослідження реквізитів документів, друкарських форм та інших засобів виготовлення» було виявлено, що в другій цифрі 2-ої графи розділу «Строк дії /Valid До/То» картки міжнародного автомобільного страхування №UA078/11116194 була проведена зміна первісного змісту документу шляхом внесення нових записів поверх первісних, а саме поверх цифри «7» виконано цифру «8». Також при проведенні судово-технічної експертизи за експертною спеціальністю 2.1, 2.3 «Дослідження реквізитів документів, друкарських форм та інших засобів виготовлення» було виявлено, що в другій цифрі 2-ої графи розділу «Строк дії /Valid До/То» картки міжнародного автомобільного страхування №UA078/11116194 була проведена зміна первісного змісту документу шляхом внесення нових записів поверх первісних, а саме поверх цифри «7» виконано цифру «6».

За повідомленням керівника ІНФОРМАЦІЯ_5 від 26.05.2020 р. за вих. №55705/107-36/5, станом на 26.05.2020 в архіві відділу знаходяться тільки матеріали виконавчого провадження №57533946 з виконання постанови ІНФОРМАЦІЯ_7 №056429 від 16.08.2018 про стягнення з ОСОБА_5 1700 грн. штрафу. Виконавче провадження закінчено 05.12.2019 у зв`язку з виконанням постанови в повному обсязі.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що на теперішній час у органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів документів, а саме до виконавчих проваджень щодо боржника ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , починаючи з серпня місяця 2015 року, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 .

Вказані документи необхідні органу досудового розслідування для проведення судово-почеркознавчих та судово-технічних експертиз документів з метою перевірки та підтвердження факту підробки та надання офіційного документу, встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та причетних до нього осіб, а відомості, що містяться у вказаних документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Слідчий суддя вважає, що у задоволенні клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів слід відмовити з таких підстав.

Слідчим не доведено можливість виконання завдань, для досягнення яких слідчий звернувся до суду з клопотанням.

Так, зі змісту клопотання не встановлено відношення матеріалів виконавчого провадження за період з 2015 року, де боржником є ОСОБА_5 , до обставин кримінального провадження за ч. 4 ст. 358 КК України, яке здійснюється за фактом підроблення міжнарожного страхового полісу.

Хоча у клопотанні слідчий і посилається, як на підставу для вилучення матеріалів виконавчого провадження, проведення почеркознавчих та технічних експертиз документів у кримінальному провадженні, але не зазначає, які саме матеріали виконавчого провадження можуть бути або предметом експерного дослідження у кримінальному провадженні за фактом підробки міжнародного страхового полісу, якспертиза відносно якого вже проведена, або використані як порівняльні чи вільні зразки, адже виконавче провадження містить і документи, складені державним виконавцем.

Крім того, у клопотанні слідчий не довів, що без вилучення всіх документів виконавчого провадження існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Керуючись ст.ст. 131, 159-163 КПК України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання слідчого слідчого відділу Заводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12016150030000577 від 04.02.2016 за ч. 4 ст. 358 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення26.05.2020
Оприлюднено07.06.2024
Номер документу89584721
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —487/1927/16-к

Ухвала від 12.12.2022

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Карташева Т. А.

Ухвала від 08.09.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Карташева Т. А.

Ухвала від 08.09.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Карташева Т. А.

Ухвала від 25.02.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Карташева Т. А.

Ухвала від 25.02.2021

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Карташева Т. А.

Ухвала від 26.05.2020

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Карташева Т. А.

Ухвала від 26.05.2020

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Карташева Т. А.

Ухвала від 12.09.2017

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Кузьменко В. В.

Ухвала від 12.09.2017

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Кузьменко В. В.

Ухвала від 28.07.2017

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Кузьменко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні