Ухвала
від 02.06.2020 по справі 414/295/20
КРЕМІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Справа № 414/295/20

Провадження № 2/414/170/2020

02 червня 2020 р.

Суддя Кремінського районного суду Луганської області Ковальов В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу освіти Кремінської районної державної адміністрації Луганської області, Кремінська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Кремінської районної ради Луганської області, про стягнення грошових коштів, невиплаченої в повному обсязі заробітної плати, -

В С Т А Н О В И В :

В провадження судді Ковальова В.М. 01 червня 2020 року надійшла цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Відділу освіти Кремінської районної державної адміністрації Луганської області, Кремінська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Кремінської районної ради Луганської області, про стягнення грошових коштів, невиплаченої в повному обсязі заробітної плати .

Суддею Ковальовим В.М. 02 червня 2020 року заявлено самовідвід від розгляду вказаного кримінального провадження, оскільки співвідповідачем по справі є Кремінська загальноосвітня школа інтернат І-ІІІ ступенів №4 Кремінської районної ради Луганської області, керівником якої є ОСОБА_2 , який, у свою чергу, внесений до переліку присяжних Кремінського районного суду Луганської області.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді .

Згідно ч. 1 ст. 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статті 36 цього Кодексу суддя зобов`язаний заявити самовідвід.

Відповідно до пункту 2.5 Бангалорських принципів поведінки судді останній заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

У частині 1 статті 15 Кодексу суддівської етики України зазначається, що неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді. Суддя має право заявити самовідвід у випадках, передбачених процесуальним законодавством, у разі наявності упередженості щодо одного з учасників процесу, а також у випадку, якщо судді з його власних джерел стали відомі докази чи факти, які можуть вплинути на результат розгляду справи.

Згідно з пунктом 12 висновку № 1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету міністрів Ради Європи щодо стандартів незалежності судових органів і незмінюваності суддів при розгляді справи між будь-якими сторонами судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від будь-яких зв`язків, прихильностей, упередженості, які впливають або можуть створювати враження впливу на спроможність суддів здійснювати судочинство незалежно. Судовій владі повинні довіряти не лише сторони окремої справи, а й суспільство в цілому. Таким чином, суддя не просто повинен насправді бути вільним від будь-яких зв`язків, прихильностей, упередженості, він чи вона також повинні вважатися вільними від цього з точки зору розсудливого спостерігача.

У рішенні Європейського суду з прав людини Білуха проти України від 09.11.2006 (заява № 33949/02) зазначається, що наявність безсторонності відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. У кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду.

Відповідно до ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Об`єктивність розгляду справи, а отже вирішення її на основі суворого додержання законності забезпечується її розглядом суддею, щодо якого відсутні сумніви, в тому числі у стороннього спостерігача, в його об`єктивності, неупередженості та безсторонності.

Таким чином, оскільки наявні об`єктивні обставини, які можуть викликати в учасників справи, стороннього спостерігача та громадськості сумніви у неупередженості судді Ковальова В.М. під час розгляду зазначеної цивільної справи, заява про самовідвід підлягає задоволенню.

Керуючись п.1 ч. 1 ст. 36, ст. ст. 40, 41 ЦПК України суддя, -

У Х В А Л И В :

Заяву про самовідвід судді Ковальова В.М. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу освіти Кремінської районної державної адміністрації Луганської області, Кремінська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Кремінської районної ради Луганської області, про стягнення грошових коштів, невиплаченої в повному обсязі заробітної плати - задовольнити.

Справу №414/295/20 передати для визначення іншого судді у порядку, встановленому статтею 33 ЦПК України.

Ухвала суду остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя В.М. Ковальов

СудКремінський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення02.06.2020
Оприлюднено03.06.2020
Номер документу89589476
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —414/295/20

Рішення від 26.08.2020

Цивільне

Рубіжанський міський суд Луганської області

Романовський Є. О.

Ухвала від 11.08.2020

Цивільне

Рубіжанський міський суд Луганської області

Романовський Є. О.

Ухвала від 16.06.2020

Цивільне

Рубіжанський міський суд Луганської області

Романовський Є. О.

Ухвала від 04.06.2020

Цивільне

Кремінський районний суд Луганської області

Костроба Ю. Ю.

Ухвала від 02.06.2020

Цивільне

Кремінський районний суд Луганської області

Ковальов В. М.

Ухвала від 29.05.2020

Цивільне

Кремінський районний суд Луганської області

Безкровний І. Г.

Ухвала від 28.05.2020

Цивільне

Кремінський районний суд Луганської області

Тесленко І. О.

Ухвала від 27.05.2020

Цивільне

Кремінський районний суд Луганської області

Акулов Є. М.

Ухвала від 20.02.2020

Цивільне

Кремінський районний суд Луганської області

Акулов Є. М.

Ухвала від 10.02.2020

Цивільне

Кремінський районний суд Луганської області

Акулов Є. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні