Ухвала
від 04.06.2020 по справі 522/7947/20
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/7947/20

Провадження № 1-кс/522/8575/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2020 року слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 про арешт майна по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019160000000012 від 19.02.2019 р., за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ«Андреал» протягом 2017-2019 р.р., здійснили штучне формування валових витрат та податкового кредиту з податку на додану вартість та відобразили у податковій звітності підприємства проведення безтоварних операцій з придбання товарів у ТОВ «Авто-Комфорт», ТОВ «Авто-Комфорт Плюс», ТОВ «Сінгл Ойл ЛТД», а саме: тосолу, антифризу, гальмівної рідини, акумуляторних батарей, моторної оливи, у обсягах та кількості, яка значно перевищує потреби підприємства.

Проведеним аналізом фінансово-господарської діяльності ТОВ«Андреал» встановлено, що подальший продаж нібито придбаних товарів (тосолу, антифризу, гальмівної рідини, акумуляторних батарей, моторної оливи), вказаним підприємством не здійснювався.

У результаті відображення в бухгалтерському та податковому обліку безтоварних операцій з придбання товарів, службові особи ТОВ «Андреал» ухилились від сплати податку на додану вартість у розмірі 7593,6 тис. грн., що є особливо великим розміром.

Таким чином, в діях службових осіб ТОВ«Андреал» вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, а саме: умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов`язується їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах.

Крім того, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що з метою приховування від оподаткування реальних доходів підприємства, службові особи ТОВ «Андреал» та його засновники, використовують підконтрольних фізичних осіб підприємців, на карткові рахунки яких здійснюється перерахування грошових коштів, від реалізації продукції підприємства.

В подальшому, грошові кошти, отримані за рахунок ухилення від сплати податків, а також за рахунок приховування реальних доходів підприємства з використанням підконтрольних фізичних осіб підприємців, легалізуються, шляхом їх інвестування у нерухомість у м. Одесі та у ресторанний бізнес.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що до незаконної діяльності по ухиленню від сплати податків в особливо великих розмірах, а також подальшої легалізації прихованих прибутків мають громадяни ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , функції яких полягають у сприянні вчинення злочину, а саме отриманні від засновників, подальшого їх інвестування у ресторанні, готельні, клубні заклади, керівництво діяльністю таких закладів та повернення легалізованих коштів з відсотками.

Крім того, встановлено, що офіс громадян ОСОБА_3 та ОСОБА_4 розташований у приміщенні готелю «Женева» за адресою: м. Одеса, вул. Єврейська, 32, де вказані громадяни здійснюють загальний облік та керівництво закладами, у які службові особи ТОВ «Андреал» інвестують грошові кошти, отримані злочинним шляхом.

Одним з доказів протиправних дій службових осіб ТОВ «Андреал» та осіб, причетних до протиправної діяльності службових осіб ТОВ «Андреал» являються первинні бухгалтерські, облікові та інші документи, чорнові записи, цінності та речі набуті злочинним шляхом, носії електронної інформації, які відображають об`єми, хронологію та інші дані про обставини кримінального правопорушення, про фактичні фінансово - господарських операцій, що є об`єктами оподаткування.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Доказами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах посадовими особами підприємства ТОВ «Андреал» являються первинні документи бухгалтерського та податкового обліку, чорнові записи, що характеризують фактичну діяльність підприємства та його службових осіб, комп`ютерна техніка з носіями інформації про фактичну діяльність вказаного підприємства, а також майно, отримане внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

26.05.2020 з 11 год. 15 хв. до 22 год. 55 хв., у відповідності зі ст. 234 КПК України, з виконанням положень ст. 233-237 КПК України, на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 від 20.05.2020 (справа № 522/7947/20, провадження № 1-«кс»/522/7869/20), проведено обшук приміщень за адресою: м. Одеса, вул. Левітана, 105 «б», які використовуються службовими особами ТОВ «Андреал», в ході якого виявлено та вилучено речі та документи.

27.02.2020 винесено постанову про визнання системного блоку комп`ютера, білого кольору з номером № 00051-125-594-297 - речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

Враховуючи, що виявлений та вилучений в ході обшуку по кримінальному провадженню системний блок, згідно положень ст. 98 КПК України є речовим доказом, оскільки може містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення.

В свою чергу не накладення арешту, повернення, вилученого у ході проведення обшуку майна, може призвести до його зникнення, втрати або пошкодження, або настанню інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню і суттєво вплинути на його подальший хід, а також негативно впливатиме на хід розслідування, порушуватиме основні завдання кримінального провадження щодо захисту держави від кримінальних правопорушень, відшкодуванню завданої шкоди державі та притягнення винних до кримінальної відповідальності із застосуванням належної правової процедури.

Також, вказаний системний блок необхідний для подальшого проведення невідкладних слідчих дій, судових експертиз, оскільки може містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Завданням та підставою для арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, оскільки не вжиття заходів щодо арешту цього майна може призвести до вказаних наслідків, зважаючи на зацікавленість посадових осіб ТОВ «Андреал» у тому, щоб вчинити вищевказані дії, що можуть перешкодити проведенню досудового розслідування.

Метою арешту вищевказаних предметів є забезпечення збереження речових доказів, що передбачено п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України та забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, що передбачено п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України.

Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на вилучені 26.05.2020 під час проведення в рамках кримінального провадження № №32019160000000012 від 19.02.2019 обшуку приміщень за адресою: м. Одеса, вул. Левітана, 105 «б», які використовуються службовими особами ТОВ «Андреал», а саме:

-печатка ПП «ДЖИ ЕС ТІ» (код ЄДРПОУ 38980618) 1 шт.;

-печатка суб`єкта підприємницької діяльності фізичної особи « ОСОБА_5 » (код НОМЕР_1 ) 1 шт.;

-печатка ТФ «Ольга і Ко» (код ЄДРПОУ 25433504) 1 шт.;

-штатний розпис ТОВ «Андреал» станом на 01.01.2020 на 3 арк.;

-журнал ознайомлення працівників із колективним договором, правилами внутрішнього розпорядку та додатками на 46 аркушах;

-системний блок комп`ютера, білого кольору з номером № 00051-125-594-297 1 шт.;

-пломби стріла люкс у кількості 363000 шт.;

-пломби стріла V2 у кількості 146000 шт.;

-пломби стріла люкс у кількості 70000 шт.;

-пломби TSK у кількості 750 шт.;

-пломби Гарант і Граніт у кількості 225600 шт.;

-пломби Граніт, Гарант, Карат у кількості 24250 шт.;

-пломба Малісік, Турбіон у кількості 7750 шт.;

-пломби Кристал у кількості 740 шт.;

-пломби Скорпіон у кількості 9600 шт.;

-пломби Постіл В2 у кількості 7000 шт.;

-пломби Магнет у кількості 8568 шт.;

-пломби стріла люкс у кількості 390000 шт.;

-пломби стріла В2 у кількості 216000 шт.;

-пломби Гарант у кількості 34000 шт.;

-пломби стріла Люкс у кількості 52000 шт.;

-пломби стріла люкс у кількості 1000 шт.;

-пломби гарант у кількості 56600 шт.;

-трос Моноліт у кількості 141000 м.;

-заготовки для пломб стріла В2 у кількості 145000 шт.;

-заготовки для пломб стріла В3 у кількості 45000 шт.;

-заготовки для пломб Стріла Люкс у кількості 84000 шт.;

-заготовки для пломб Гарант у кількості 34000 шт.;

-заготовки для пломб Турбіон у кількості 16000 шт.;

-заготовки для пломб Постсіл В2 у кількості 2000 шт.;

-заготовіка для пломб Карат В2 у кількості 9000 шт.;

-трос універсальний у кількості 10000 м.

Ухвалу допустити до негайного виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

04.06.2020

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення04.06.2020
Оприлюднено07.06.2024
Номер документу89640107
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —522/7947/20

Ухвала від 13.08.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

Ухвала від 01.07.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 01.07.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 01.07.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 01.07.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 04.06.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 04.06.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 04.06.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 04.06.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 20.05.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні