ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 травня 2020 року м. Дніпросправа № 804/12195/15
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Сафронової С.В. (доповідач),
суддів: Мельника В.В., Чепурнова Д.В.,
перевіривши на відповідність нормам КАС України апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2015 року у справі №804/12195/15 за позовом Східно-Дніпровської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2015 року адміністративний позов задоволено.
Відповідач, не погодившись з вказаною постановою суду першої інстанції звернулася до суду з апеляційною скаргою, згідно з якою просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову, якою відмовити у задовленні позову.
Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 30.03.2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання ухвали. З огляду на наявні недоліки апеляційної скарги, заявника зобов`язано надати до суду докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Відповідно до поштового повідомлення про вручення відправлення, заявником апеляційної скарги було отримано копію вищезазначеної ухвали 08.05.2020 року.
19.05.2020 року до суду від ОСОБА_1 , у якості усунення недоліків апеляційної скарги надійшла заява про звільнення від сплати судового збору. Свою заяву обґрунтовує відсутністю коштів. Надає копію відомостей з реєстру застрохованих осіб ДРЗДСС ф. ОК-05 та виписний епікриз стаціонарного хворого.
Згідно ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України Про судовий збір .
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Передбачено, що суд може звільнити від сплату судового збору визначене коло осіб. Для звільнення від сплати судового збору заявник апеляційної скарги має довести існування фінансових труднощів.
Щодо надання відомостей з реєстру застрахованих осіб ДРЗДСС ф.ОК-5 скаржник вказує, що станом на 14.05.2020 року не має можливості, оскільки органи ПФУ у зв`язку із введеним на території України карантином внаслідок поширення коронавірусу COV1D-19 не здійснюється прийом громодян) та перебуває у вкрай скрутному матеріальному становищі та не маю змоги сплатити судовий збір у встановленому законодавством розмірі, нещодавно проходила стаціонарне лікування, маю пройти до обстеження у зв`язку з незадовільним станом здоров`я.
Варто вказати, що Законом чітко визначено, що підставою для звільнення від сплати судового збору є доведення заявником, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік. Має бути наявна довідка про дохід за 2019 рік, підтверджуюча скрутне матеріальне становище.
Твердження позивача, що вона не має можливості отримати відомості з реєстру застрахованих осіб ДРЗДСС ф.ОК-5 скільки органи ПФУ у зв`язку із введеним на території України карантином внаслідок поширення коронавірусу COV1D-19 не здійснюється прийом громодян), неможливо взяти до уваги, оскільки органи ПФУ є державним органом та в період карантину здійснюють свої функції, позивач не скористалась правом письмового запиту необхідних документів до органу ПФУ.
У встановлений судом строк, недоліки апеляційної скарги усунуті не були. ОСОБА_1 не виконано вимоги ухвали суду від 30.03.2020 року, не доведено, що не має коштів для сплати судового збору.
При подані апеляційної скарги ОСОБА_1 мала виконати вимоги Закону України Про судовий збір та сплатити судовий збір, або у разі наявності скрутного матеріального становища надати довідку про дохід за 2019 рік. Довідка про дохід подається за рік, що передує року подання апеляційної скарги.
Надана копія відомостей з реєстру застрохованих осіб ДРЗДСС ф. ОК-05 та виписна епікриз стаціонарного хворого, не спростовую отримання заробітної плати, або допомоги у зв`язку з безробіттям тощо.
Особа, яка заявляє клопотання про звільнення від сплати судового збору, згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. Разом з тим, позивачем не надано до суду доказів на підтвердження обставин того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору за подану ним апеляційну скаргу у встановлений законом порядку.
Обставини, які зазначив скаржник, відповідно до Закону України Про судовий збір , не є умовою для звільнення від сплати судового збору, а сам скаржник не надає доказів наявності інших підстав для його звільнення від сплати судового збору суд не вбачає правових підстав для звільнення скаржника від сплати судового збору, виходячи з наданих ним доказів.
Верховний Суд в ухвалі від 09.09.2019 року у справі №215/3553/17(2-а/215/156/17) дотримується аналогічної позиції.
ОСОБА_1 не подає заяву про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
Згідно ч. 2 ст. 289 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 169 КАС України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху або про повернення позовної заяви надсилається особі, яка подала позовну заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення. Копія позовної заяви залишається в суді.
Відповідно до ч. 5, ч. 6 ст. 298 КАС України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в касаційному порядку.
Аналіз вищезазначених норм свідчить про те, що недоліки апеляційної скарги повинні бути усунутими у повному обсязі та у строк, який було встановлено судом. Заявник апеляційної скарги не виконав вимоги ухвали суду та не усунув наявні недоліки апеляційної скарги, не сплатив судовий збір при поданні апеляційної скарги.
Враховуючи вищезазначене та приймаючи до уваги те, що заявник у строки, встановлені ухвалою суду, недоліки апеляційної скарги не усунув, будь-яких заяв про продовження встановленого судом строку на усунення недоліків апеляційної скарги не надає, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу повернути.
Керуючись ст.ст. 169, 289 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2015 року у справі №804/12195/15 - повернути.
Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду відповідно до ст., ст. 328- 329 КАС України.
Головуючий - суддя С.В. Сафронова
суддя В.В. Мельник
суддя Д.В. Чепурнов
Суд | Третій апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2020 |
Оприлюднено | 09.06.2020 |
Номер документу | 89682284 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Третій апеляційний адміністративний суд
Сафронова С.В.
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Турова Олена Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні