У Х В А Л А
про виправлення описки
Справа № 126/79/20
Провадження № 2-во/126/12/2020
"04" червня 2020 р. м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Хмель Р. В.
зі секретарем Дончик О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь питання про виправлення описки в судовому рішення у цивільній справі №126/79/20 за заявою ОСОБА_1 , за участі третьої особи Маньківської сільської ради про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Бершадського районного суду Вінницької області від 24.03.2020 року було задоволено заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та встановлено факт, що Державний акт серії ВН на право постійного користування земельною ділянкою площею 10.00 гектарів, що розташована на території Маньківської сільської ради Бершадського району Вінницької області для ведення селянського (фермерського) господарства, виданого Бершадською районною радою Вінницької області, 10.02.1998 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №38-1 на ім`я ОСОБА_1 , дійсно належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 , в якій останній просить виправити описку в вищезгаданому рішенні суду, вказавши, що акт на право постійного користування землею було зареєстровано в Книзі записів державних актів на право користування землею за №38, замість вказаного в рішенні №38-1.
Вивчивши подану заяву та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи, виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Згідно ч. 2 ст. 269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Аналізуючи зміст наведеної статті, вбачається, що описка - це зроблена судом механічна чи граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань речей, предметів майна, зазначення дат та строків.
Так, посилання ОСОБА_1 на те, що в рішенні суду невірно вказану номер запису в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею не знайшло свого підтвердження в процесі розгляду заяви, та не є опискою, оскільки такий номер було зазначено заявником в поданій ним заяві та відповідає номеру вказаному в Державному акті на право постійного користування землею, а тому суд приходить до висновку про відмову в задоволенні заяви про виправлення описки в рішенні суду.
Керуючись ст. 269 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Бершадського районного суду Вінницької області у у цивільній справі №126/79/20 за заявою ОСОБА_1 , за участі третьої особи Маньківської сільської ради про встановлення факту належності правовстановлюючого документу відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення.
Суддя Р. В. Хмель
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2020 |
Оприлюднено | 10.06.2020 |
Номер документу | 89697551 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бершадський районний суд Вінницької області
Хмель Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні