РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 285/3446/19
провадження у справі № 2/0285/121/20
01 червня 2020 року м. Новоград-Волинський
Новоград - Волинський міськрайонний суд Житомирської області
у складі головуючої судді Михайловської А.В.
за участі секретаря судового засідання Ковальової З.С..
учасники у справі:
позивач - ОСОБА_1 , представник - ОСОБА_2 ,
відповідач - Громадська організація Новоград-Волинське міськрайонне товариство мисливців і рибалок "Сокіл", представник - Семенька Василь Михайлович ,
розглянувши у загальному позовному провадженні у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Громадської організації Новоград-Волинське міськрайонне товариство мисливців і рибалок "Сокіл" про захист порушеного права членства в громадській організації,
встановив:
26.09.2019 року до Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області надійшла позовна заява в якій, після уточнення позовних вимог, позивач просить:
визнати неправомірним рішення загальних зборів Громадської організації Новоград-Волинське міськрайонне товариство мисливців і рибалок "Сокіл" від 06.01.2017 року про виключення його із членів; скасувати п. 5 Протоколу № 4 загальних зборів від 06.01.2017 року про виключення його із членів та відновити його у членстві.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 06.01.2017 року рішенням Загальних зборів Громадської організації Новоград-Волинське міськрайонне товариство мисливців і рибалок Сокіл він був виключений з членів товариства за навмисне, два роки поспіль, заниження таксації звіра у десятки разів. Дане твердження рахує безпідставним, надуманим та таким, що не підтверджене жодним доказом, оскільки зведена відомість у 2015-2016 роках складалася за участі представника ДП Новоград-Волинське ДЛМГ , який несе персональну відповідальність за достовірність даних та відомостей. Крім того, вказує на те, що згідно Статуту організації питання про виключення із членів товариства належить до компетенції Ради, а не Загальних зборів, а тому він звернувся до суду з даним позовом.
17.10.2019 року справу прийнято до розгляду за правилами загального позовного провадження, відкрито провадження, призначено підготовче судове засідання, встановлено учасникам справи строки вчинення процесуальних дій.
03.12.2019 року представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, у якому вказує на те, що підставою для виключення позивача із членів організації стала неналежна діяльність ОСОБА_1 , як попереднього голови товариства, яка у подальшому могла призвести до закриття полювання і завдання значних збитків товариства, що у свою чергу є несумісним з діяльністю товариства та призвело до порушення вимог Статуту. Зазначає, що неправомірні дії позивача полягали, зокрема, у свідомому та безпідставному (без будь-яких пояснень та обґрунтувань) у десятки разів занижуванні таксації звіра протягом двох років поспіль. Дані рішення призвели до порушення правил полювання та обмеження прав усіх членів організації в частині права на полювання згідно сплачених членських внесків. Крім того, зазначає, що оскаржене рішення не суперечить Статуту організації, оскільки Загальні збори є вищим керівним органом товариства, які уповноважені приймати рішення, у тому числі, щодо виключення з членів товариства.
24.01.2020 року закрито підготовче провадження у справі та призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні під час розгляду справи по суті позивач та його представник заявлені вимоги підтримали, з підстав зазначених в уточненій позовній заяві, які просили задовольнити. Представник відповідача позов не визнав з підстав зазначених у відзиві на позовну заяву та просив відмовити у задоволенні.
Заслухавши учасників справи, опитавши свідків, з`ясувавши обставини на які вони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, дослідивши докази, якими вони обгрунтовуються, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань. За положеннями ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Статтею 4 ЦПК передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
При здійсненні правосуддя у цивільних справах суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом (ст. 5 ЦПК).
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦК кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорення.
Згідно ч. 1 ст. 16 ЦК кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а в ч. 2 цієї статті визначив способи здійснення захисту цивільних справ та інтересів судом.
У відповідності до Закону України Про громадські об'єднання (надалі за текстом Закон), цей Закон визначає правові та організаційні засади реалізації права на свободу об`єднання, гарантованого Конституцією України та міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об`єднань.
Статтею 1 зазначеного Закону визначено, що: 1. Громадське об`єднання - це добровільне об`єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. 2. Громадське об`єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка. 3. Громадська організація - це громадське об`єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи. 4. Громадська спілка - це громадське об`єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи. 5. Громадське об`єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об`єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.
Частиною 2 статті 8 Закону передбачено, що членами (учасниками) громадської спілки можуть бути юридичні особи приватного права, у тому числі громадські об`єднання зі статусом юридичної особи, фізичні особи, які досягли 18 років та не визнані судом недієздатними.
Пунктом 3 частини 1 статті 11 Закону передбачено, що Статут громадського об`єднання має містити відомості про порядок набуття і припинення членства (участі) у громадському об`єднанні, права та обов`язки його членів (учасників).
Судом встановлено, що Громадська організація Новоград-Волинське міськрайонне товариство мисливців і рибалок Сокіл (надалі за текстом - ГО Новоград-Волинське МТМР Сокіл ) внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.4-5).
Відповідно до Статуту ГО Новоград-Волинське МТМР Сокіл (надалі за текстом Статут) товариство є добровільною неприбутковою громадською організацією, яка об`єднує мисливців і рибалок м. Новоград-Волинського і району, діяльність якої будується на основі добровільності і рівноправності членства.
Пунктом 1.2. Статуту визначено, що метою діяльності Товариства є сприяння активному розвитку любительського мисливського та рибальського спорту, охорони, відтворення, збереження, раціонального використання тваринного світу та захисту спільних інтересів членів товариства.
Главою 3 Статуту визначені питання членства Товариства, їх права та обов`язки.
Із пункту 3.4. Статуту слідує, що припинення членства у Товаристві відбувається на підставі, у тому ж числі, рішення Ради або уповноваженого нею органу. Рада приймає рішення про виключення члена Товариства у випадку: 1) неодноразового порушення вимог Статуту; 2) вчинення дій або бездіяльність, несумісних із метою Товариства; 3) вчинення дій або бездіяльність, що завдають значну майнову або немайнову шкоду товариству; 4) неучасті у діяльності Товариства впродовж 12 попередніх місяців (а.с.6-12).
Встановлено, що позивач ОСОБА_1 є членом ГО Новоград-Волинське МТМР Сокіл , що підтверджується посвідченням (а.с.27).
06.12.2016 року на Засіданні ради ГО Новоград-Волинське МТМР Сокіл питання про виключення ОСОБА_1 з товариства вирішено винести на розгляд Загальних борів, Протокол № 3 (а.с.46-48).
Із протоколу № 4 від 06.01.2017 року слідує, що Загальними зборами ГО Новоград-Волинське МТМР Сокіл прийнято рішення про виключення ОСОБА_1 із членів товариства за навмисне, два роки поспіль, заниження таксації звіра у десятки разів (а.с.54-56).
Відповідності до ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на обґрунтування своїх вимог або заперечень.
У відповідності до ч.ч.1,2 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими, електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
На підставі статті 77 ЦК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Згідно до вимог ст.78 ЦПК України суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку,встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Зі змісту відзиву на позовну заяву слідує, що підставою для виключення позивача із членів організації стали неправомірні дії позивача, які полягали, зокрема, у свідомому та безпідставному (без будь-яких пояснень та обґрунтувань) у десятки разів занижуванні таксації звіра протягом двох років поспіль, що суперечать інтересам товариства.
Між тим, відповідачем не надано суду жодного належного та допустимого доказу, який вказував на те, що позивач навмисне, два роки поспіль, занижував таксацію звіра у десятки разів, як зазначено у рішення засідання Загальних зборів товариства.
Натомість, представником відповідача подано до суду зведені відомості переліку диких тварин в розрізі єгерських обходів по Новоград-Волинському товариству мисливців і рибалок Сокіл станом на 07.02.2015 року та 08.02.2016 року, які не дають можливість встановити ту обставину, що таксації звіра була у десятки рази вищою ніж зазначено у зведених відомостях, Доказів, які б вказували на протилежне останнім не надано.
Крім того, суд звертає увагу на ту обставину, що зведені відомості були складені за участю представника ДП Новоград-Волинського ДЛМГ та залишилися не спростованими.
Опитаний представник ДП Новоград-Волинського ДЛМГ Демчук В.В. в якості спеціаліста підтвердив, що інформація, які міститься у зведених відомостях за 2015 та 2016 роки відповідає дійсності.
При цьому, опитані у якості свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 висловили лише свою суб`єктивну думку з приводу іншої таксації звіру ніж у зведених відомостях за 2015 та 2016 року, а тому суд не бере їх до уваги.
Відтак, представником відповідача не надано доказів на підтвердження оскаржуваного рішення Загальних зборів, які б спростували зведені відомості станом на 07.02.2015 року та 08.02.2016 року, що були предметом дослідження у даній справі.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність захисту прав позивача, відтак позов задовольняє, визнає прийняте рішення Загальних зборів ГО Новоград-Волинське МТМР Сокіл про виключення ОСОБА_1 із членства товариства, зафіксоване у протоколі № 4 від 06.01.2017 року, неправомірним, скасовує його та відновлює його у членстві ГО Новоград-Волинське МТМР Сокіл .
Крім того, відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача належить стягнути документально підтверджені судові витрати, а саме сплачений позивачем при подачі позову судовий збір у розмірі 768,40 грн. (а.с.1).
Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 76 - 89, 141, 258, 259, 263 - 265, 268, 273, 352, 354, 355, 430, п.п.15.5 п. 5 Перехідних положень ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати рішення Загальних зборів Громадської організації Новоград-Волинське міськрайонне товариство мисливців і рибалок "Сокіл", зафіксоване у протоколі № 4 від 06.01.2017 року, про виключення ОСОБА_1 із членів, неправомірним, скасувати його та відновити ОСОБА_1 у членстві Громадської організації Новоград-Волинське міськрайонне товариство мисливців і рибалок "Сокіл" .
Стягнути з Громадської організації Новоград-Волинське міськрайонне товариство мисливців і рибалок "Сокіл" на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Учасники у справі:
позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання - АДРЕСА_1 );
відповідач - Громадська організація Новоград-Волинське міськрайонне товариство мисливців і рибалок "Сокіл" ( РНОКПП 26017908, місцезнаходження - вул. Шкільна, 6, с.Немильня, Новоград-Волинський район, Житомирська область).
Дата складення та підписання повного судового рішення - 10.06.2020 року.
Головуюча А.В.Михайловська
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2020 |
Оприлюднено | 11.06.2020 |
Номер документу | 89708941 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Михайловська А. В.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Михайловська А. В.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Михайловська А. В.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Михайловська А. В.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Михайловська А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні