1Справа № 335/4725/20 2/335/1655/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
9 червня 2020 р. суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Соболєва І.П., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права спільної часткової власності та визнання права власності на нерухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
04.06.2020 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права спільної часткової власності та визнання права власності на нерухоме майно.
Вивчивши подані матеріали приходжу до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху з таких підстав.
Відповідно до вимог пункту другого частини 3 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Всупереч наведеним вимогам, в позовній заяві не зазначено адреси електронної пошти позивача, не зазначено відомих номерів засобів зв`язку відповідача.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Зі змісту позовної заяви випливає, що позивачем було сплачено судовий збір в розмірі 2 436,00 грн.
При цьому, всупереч ч. 4 ст. 177 ЦПК України квитанції або іншого документа про сплату судового збору позивачем до позовної заяви не надано, що підтверджується актом Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 04.06.2020.
Разом із цим, відповідно до вимог п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Згідно з вимогами п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Отже, ціна позову - це грошовий вираз майнових вимог позивача. Ціна позову має важливе значення, насамперед, для правильного визначення судового збору, що підлягає сплаті під час звернення до суду.
У позовах про визнання права власності на майно ціна позову визначається вартістю цього майна. При цьому, вартість майна - це грошова сума, за яку це майно може бути придбане у даній місцевості. Тягар доказування вартості майна несе позивач.
У даному випадку позивач визначив ціну позову - 243 502,50 грн., тобто виходячи із вартості 1/2 частини квартири.
Однак, зі змісту другої позовної вимоги випливає, що позивач просить визнати за ним право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , тобто в поновному обсязі, а не на 1/2 частину.
Невірне визначення ціни позову, що призвело до недоплати судового збору, є недоліком позовної заяви.
Відповідно до вимог пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру для фізичних осіб складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В даному випадку, виходячи зі змісту позовних вимог, ціна позову становить 487 005,00 грн.
Таким чином, розмір судового збору, який має сплатити позивач за подання даної позовної заяви до суду, суд визначає у 4 872,00 грн. З урахуванням сплаченого позивачем судового збору в розмірі 2 436,00 грн. (за умови надання до суду відповідного документу) йому необхідно доплатити 2 436,00 грн.
Вказану суму судового збору слід сплачувати за такими реквізитами:
Отримувач: УК у м.Запоріжжі/Вознесенівс/22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ): 38025409
Номер рахунку (IBAN): UA238999980313141206000008007
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір
(Державна судова адміністрація України, 050)
Також, згідно зі статтею 365 Цивільного кодексу (далі - ЦК) України право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо: частка є незначною і не може бути виділена в натурі; річ є неподільною; спільне володіння і користування майном є неможливим; таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім`ї. Суд постановляє рішення про припинення права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.
У пункті 43 постанови Великої Палати Верховного Суду від 18.12.2018 у справі № 908/1754/17 зроблено висновок, що стаття 365 ЦК України свідчить про можливість припинення права особи на частку у спільному майні за рішенням суду на підставі позову інших співвласників за наявності хоча б однієї з перелічених законодавцем у частині першій цієї статті обставин (зокрема, у пунктах 1- 3).
Отже, підставою для розгляду позовної заяви про припинення права на частку в спільному майні є внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.
До позовної заяви позивачем не додано доказів внесення вартості частки, право на яку він просить припинити, на депозитний рахунок суду.
При цьому реквізити депозитного рахунку для зарахування коштів, внесених у вигляді застави (частки майна, попередньо визначеної суми судових витрат тощо) є наступними:
Отримувач: ТУ ДСАУ в Запорізькій області:
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 26316700
Номер рахунку (IBAN): UA378201720355249002000001205 Державна казначейська служба України, м. Київ, МФО 820172.
В призначенні платежу необхідно вказувати: вид платежу (застава, вартість частки майна тощо); П.І.Б. особи, за яку вноситься застава, або сторін по цивільній справі; номер справа (провадження); суд, в якому розглядається справа.
Відповідно до частин першої та другої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
За таких обставин, приходжу до висновку про необхідність залишення даної позовної заяви без руху із наданням позивачеві строку для усунення недоліків шляхом надання оформленої відповідно до вимог ст. 177 ЦПК України позовної заяви із зазначенням адреси електронної пошти позивача, відомих номерів засобів зв`язку відповідача, надання оригіналу квитанції або іншого платіжного документа про сплату судового збору в розмірі 2 436,00 грн, оригіналу квитанції або іншого платіжного документа про доплату судового збору в розмірі 2 436,00 грн, оригінал квитанції або іншого платіжного документу про внесення на депозитний рахунок суду вартості частки майна, право власності на яке позивач просить припинити в розмірі 243 502,50 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права спільної часткової власності та визнання права власності на нерухоме майно залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання:
- оформленої відповідно до вимог ст. 177 ЦПК України позовної заяви із зазначенням адреси електронної пошти позивача, відомих номерів засобів зв`язку відповідача;
- оригіналу квитанції або іншого платіжного документа про сплату судового збору в розмірі 2 436,00 грн;
- оригіналу квитанції або іншого платіжного документа про доплату судового збору в розмірі 2 436,00 грн;
- оригінал квитанції або іншого платіжного документу про внесення на депозитний рахунок суду вартості частки майна, право власності на яке позивач просить припинити в розмірі 243 502,50 грн, - 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали, роз`яснивши, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Роз`яснити позивачеві, що відповідно до пункту 3 розділу ХІІ Прикінцеві положення ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені, зокрема статтею 185 цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину. Тому, позивач має право у разі необхідності звернутись до суду із заявою про продовження процесуального строку на усунення недоліків позовної заяви, встановленого судом у цій ухвалі, відповідно до вимог ст. 127 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.П. Соболєва
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2020 |
Оприлюднено | 11.06.2020 |
Номер документу | 89712644 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Соболєва І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні