МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 червня 2020 р. № 400/2155/20
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Фульга А. П., ознайомившись з позовною заявою:
за позовомОб`єднання співвласників багатоквартирного будинку "САТЕЛІТ", вул. Лазурна, 42-В, кв.18,Миколаїв,54058
доГоловного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Лягіна,6,м.Миколаїв,54001
провизнання виконання податкового зобов`язання в строк; скасування вимоги про спалту недоїмки; скасування рішення від 24.02.2020 р. № 0022575005; зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "САТЕЛІТ" , звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Миколаївській області про визнання виконання податкового зобов`язання в строк; скасування вимоги про сплату недоїмки; скасування рішення від 24.02.2020 р. № 0022575005; зобов`язання вчинити певні дії.
Зазначений адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим Кодексом адміністративного судочинства України, оскільки позовна заява, викладена не відповідно до вимог ст.160 КАС України.
Частиною 1 ст. 15 КАС України встановлено, що судочинство і діловодство в адміністративних судах провадиться державною мовою.
Разом з цим, за ч. 2-4 вказаної ст. 15 Кодексу суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право учасників судового процесу на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють. Учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача, в порядку, встановленому цим Кодексом.
З наведеного вбачається, що використання рідної мови (або мови, якою вільно володіє) гарантується учасникам судового процесу в ході розгляду справи лише щодо тих дій, які прямо передбачені у ч.4 ст.15 КАС України: 1) робити заяви; 2) надавати пояснення; 3) виступати в суді; 4) заявляти клопотання. У такому разі, суд забезпечить участь у судовому процесі перекладача.
Подання позовних заяв не державною мовою, КАС України не передбачено.
Здійснення судочинства та діловодства виключно державною мовою є гарантією забезпечення прав всіх учасників судового розгляду.
При цьому, умовою використання рідної мови учасника справи, відмінної від державної мови є те, що учасник не володіє або недостатньо володіє саме державною мовою.
В позові ОСББ "Сателіт" немає жодного обґрунтування ним тих обставин, що воно не володіє або не в достатній мірі володіє державною мовою.
До того ж, суд в цьому питанні враховує правовий висновок Верховного Суду України викладеній у постанові від 24.06.14 по адміністративній справі №21-227а14 ( http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/39891904 ), відповідно до якого визнано, що сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою.
Для забезпечення рівності прав учасників судового процесу за мовною ознакою, ч. 3-4 ст. 160 КАС України передбачено, що позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову, наданого судом, а також на прохання позивача службовцем апарату адміністративного суду може бути надана допомога в оформленні позовної заяви.
Судом також встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог ст.161 КАС України позивачем не надано до позовної заяви копію позовної заяви з додатками для відповідача.
Відповідно до п.1 ст.161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, (крім випадків визначених частиною 2 цієї статті), лише суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Отже, для усунення вказаних недоліків позивачу необхідно надати позов, викладений відповідно до вимог ст.160,161 КАС України державною мовою, а також зазначити ЄДРПОУ відповідача та надати копії позовних заяв з доданими документами відповідно до кількості учасників справи.
Позовна заява, подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 Кодексу, у відповідності з ч.1 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаного недоліку.
У разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, згідно п.1 ч.4 ст. 169 КАС України така позовна заява повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.15, 160, 161, ч.1, 2 ст. 169, 248 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "САТЕЛІТ" - без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає.
Суддя А. П. Фульга
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2020 |
Оприлюднено | 12.06.2020 |
Номер документу | 89717533 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Фульга А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні