621/1466/20
1-кс/621/490/20
У Х В А Л А
іменем України
11 червня 2020 року м. Зміїв
Слідчий суддяЗміївського районногосуду Харківськоїобласті ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду скаргу керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівництво Слобожанщини" ОСОБА_4 на бездіяльність посадових осіб Зміївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення,
в с т а н о в и в:
05.06.2020 керівник Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівництво Слобожанщини" ОСОБА_4 звернув до суду зі скаргою, в якій просить: зобов`язати слідчого Зміївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області внести в ЄРДР відомості за заявою від 29.05.2020 про вчинення кримінального правопорушення посадовими особами ПП "Рембудмонтаж-ХХІ" за ч. 1 ст. 382 КК України.
На обґрунтування скарги зазначив, що 29.05.2020 ТОВ "Будівництво Слобожанщини" на адресу Зміївського ВП ГУНП в Харківській області засобами поштового зв`язку було направлено заяву про вчинення кримінального правопорушення посадовими особами ПП "Рембудмонтаж-ХХІ" за ч. 1 ст. 382 КК України, а саме: невиконання судового рішення Господарського суду Харківської області від 10.10.2019 по справі №922/2656/19, яке набрало законної сили.
Зазначена заява була вручена уповноваженій особі Зміївського ВП ГУНП в Харківській області 01.06.2020, однак, відомості за заявою ТОВ "Будівництво Слобожанщини" про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесено, досудове розслідування не розпочато.
Заявник просив провести судове засідання за їх відсутності.
Прокурор заперечував проти скарги мотивуючи відсутністю підстав вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення.
Вислухавши сторони кримінального провадження, ознайомившись зі скаргою та додатками до неї, дійшов наступного.
Статтею 2 Кримінального процесуального кодексу України визначено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно частини 1 статті 214 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 303 Кримінального процесуального кодексу України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка, зокрема, полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Отже, за змістом вказаних норм, до Єдиного реєстру досудових розслідувань можуть вноситися лише відомості щодо обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а оскарженню підлягає бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань саме відомостей про кримінальне правопорушення, що містяться у заяві чи повідомленні про кримінальне правопорушення.
01.06.2020 Зміївським ВП ГУНП в Харківській області отримано заяву ТОВ "Будівництво Слобожанщини" про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України від 29.05.2020. (а. с. 4-7, 8, 9, 10).
Повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення містить посилання на обставини, які можуть свідчити про кримінальне правопорушення, що є підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Таким чином, всупереч вимогам статті 214 Кримінального процесуального кодексу України, слідчим невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання вказаного повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення не внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та не розпочато розслідування.
Зазначене вказує на наявність з боку посадових осіб Зміївського ВП ГУНП в Харківській області бездіяльності, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Згідно статті 307 Кримінального процесуального кодексу України, за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 1-1) скасування повідомлення про підозру; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження, про скасування повідомлення про підозру та відмову у задоволенні скарги на повідомлення про підозру.
За таких обставин, оскільки доводи скарги підтверджені під час судового розгляду, відповідно до пункту 3 частини 2 статті 307 Кримінального процесуального кодексу України, належить постановити ухвалу про зобов`язання начальника СВ Зміївського ВП ГУНП в Харківській області внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ТОВ "Будівництво Слобожанщини" про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України від 29.05.2020 та надати заявникові витяг з ЄРДР.
Керуючись статтями 214, 303, 306, 307 Кримінального процесуального кодексу України,
п о с т а н о в и в :
Скаргу - задовольнити.
Зобов`язати начальника СВ Зміївського відділу поліції ГУНП в Харківській області вчинити наступні дії: внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівництво Слобожанщини" про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України; надати керівнику Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівництво Слобожанщини" ОСОБА_4 з Єдиного реєстру досудових розслідувань за його заявою.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 89760769 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти правосуддя Невиконання судового рішення |
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Вельможна І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні