Ухвала
від 22.05.2020 по справі 490/705/20
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Центральний районний суд м. Миколаєва

Справа № 490/705/20

1 - кс/490/1808/2020

У Х В А Л А

22 травня 2020 року м. Миколаїв

Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 погоджене із прокурором Миколаївської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів, -

В С Т А Н О В И В:

До Центрального районного суду м. Миколаєва надійшло клопотання слідчого СВ Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 погоджене із прокурором Миколаївської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до особової справи на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити. Також, слідчий зазначив, що отримання вказаної інформації має суттєве значення для кримінального провадження і отримати її іншим способом не можливо.

Вислухавши доводи учасників процесу, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Статтею 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Так, в судовому засіданні було встановлено, що проваджені СВ Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження №12019150020004332 від 10.12.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 28.11.2019 року, близько о 20:30 год., більш точного часу в ході досудового розслідування встановити не надалось можливим, ОСОБА_5 , перебуваючи у приміщенні бару « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , з метою заволодіння чужим майном шляхом шахрайства, діючи умисно та усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, під приводом позичити мобільний телефон для здійснення дзвінку, не маючи на меті повертати позичене майно, скориставшись довірою ОСОБА_6 та заволоділа мобільним телефоном марки «Huawei Р smart» FIG-LX1 ІМЕН : НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , серійний номер: НОМЕР_3 , який належав ОСОБА_7 .

Реалізуючи свій злочинний намір, направлений на заволодіння чужим майном шляхом шахрайства, діючи умисно, з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, ОСОБА_5 , тримаючи у руках мобільний телефон «Huawei Р smart» FIG-LX1 ІМЕН : НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , серійний номер: НОМЕР_3 , який остання взяла під приводом здійснення телефонного дзвінка, не маючи на меті повертати телефон, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та їх караність, скориставшись тим, що ОСОБА_7 відійшов на деякий час, незаконно заволоділа мобільним телефоном марки «Huawei Р smart» FIG-LX1 ІМЕІ 1 : НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , серійний номep: НОМЕР_4 , шляхом зловживання довірою ОСОБА_7 .

Після чого, ОСОБА_5 , утримуючи мобільний телефон марки «Huawei Р smart» FIG-LX1 ІМЕІ 1 : НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , серійний номер: НОМЕР_3 при собі, з місця вчинення кримінального правопорушення зникла, розпорядившись ним на власний розсуд, чим спричинила ОСОБА_6 матеріальних збитків на суму 2600,00 грн.

31.01.2020 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженку м. Миколаєва, громадянку України, офіційно непрацюючу, із середньою спеціальною освітою, яка проживає за адресою: АДРЕСА_3 , повідомлено про підозру у незаконному заволодінні чужим майном, шляхом обману (шахрайство), тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.190 КК України.

Також, у ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_8 перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 з 2009 року, являється інвалідом III групи з дитинства, неодноразово лікувалася стаціонарно з діагнозом «Шизотипичний розлад».

03.04.2020 року слідчим призначено амбулаторну судову психіатричну експертизу, проведення якої доручено провідному судовому експерту Державної установи " ІНФОРМАЦІЯ_5 " в Миколаївській області Віктору Очколясу.

06.04.2020 року отримано клопотання судового експерта №17/03/285.м в якому зазначено, що відповідно до п. 3 ст. 69 КПК України, п. 16 Порядку проведення судово-психіатричної експертизи, затвердженого наказом МОЗ України 08.05.2018 року №865, для проведення судово-психіатричної експертизи необхідні додаткові документи, а саме - особова справа МСЕК.

Таким чиномпід часдосудового розслідуваннявиникла необхідністьв вилученідокументів,які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , для проведення судової-психіатричної експертизи, а саме до - особової справи МСЕК відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Таким чином, слідчим під час судового розгляду клопотання, крім обставин встановлених ч. 5 ст. 163 КПК України було доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а також таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

На підставі вищевикладеного, дослідивши надані матеріали досудового розслідування та клопотання слідчого, вислухавши його доводи та пояснення, слідчий суддя приходить до висновку, що подане клопотання підлягає задоволенню на підставі ч. 5 ст. 163 КПК України, оскільки вивчення вказаних документів має суттєве значення для встановлення важливих обставин справи, які є предметом зазначеного вище досудового розслідування.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст .ст. 163 - 166 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Надати слідчим СВ Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , який розташована за адресою: АДРЕСА_1 та містять охоронювану законом таємницю, а саме: до особової справи на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю вилучення її в оригіналах.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними та зробити їх копії.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 22.06.2020 року, оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЦентральний районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення22.05.2020
Оприлюднено05.06.2024
Номер документу89777411
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —490/705/20

Ухвала від 22.05.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Скрипченко С. М.

Ухвала від 28.04.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Скрипченко С. М.

Ухвала від 23.03.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Медюк С. О.

Ухвала від 17.02.2020

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Скрипченко С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні