ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття апеляційного провадження
15 червня 2020 року м. ОдесаСправа № 915/153/20 Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Ярош А.І.,
суддів Діброви Г.І., Принцевської Н.М.,
розглянувши апеляційну скаргу Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк"
на рішення Господарського суду Миколаївської області від 30 квітня 2020 року
у справі № 915/153/20
за позовом : Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк"
до відповідача-1 : Фермерського господарства "Агропівдень 2"
до відповідача-2 : ОСОБА_1
про : стягнення заборгованості у розмірі 195400,0 грн,
В С Т А Н О В И В:
09.06.2020 року до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" на рішення Господарського суду Миколаївської області від 30 квітня 2020 року у справі № 915/153/20.
В апеляційній скарзі скаржник просить поновити строк на апеляційне оскарження, зазначивши, що копію повного тексту оскаржуваного рішення отримано скаржником 08.05.20 року поштою, а тому, строк на апеляційне оскарження закінчується 28.05.20 року, крім того звертає увагу на п.4 Прикінцевих положень ГПК України щодо зупинення строків під час дії карантину.
Відповідно до ст.256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Згідно із ч.ч.1,6 ст.119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Відповідно до п.4 розділу X "Прикінцеві положення" ГПК України, в редакції Закону України від 30.03.2020 року № 540-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.
Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Враховуючи викладене, колегія суддів доходить висновків про поважність причин пропуску процесуального строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Миколаївської області від 30 квітня 2020 року у справі № 915/153/20 та задоволення відповідного клопотання про його поновлення.
Отже, враховуючи, що апелянт усунув недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом, судова колегія доходить висновку про те, що апеляційна скарга Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" відповідає вимогам ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, підстав для її повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.
Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
За таких обставин, відповідно до вимог ст. 262 Господарського процесуального кодексу, судова колегія вважає за можливе відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" на рішення Господарського суду Миколаївської області від 30 квітня 2020 року у справі №915/153/20.
В апеляційній скарзі апелянт просить провести розгляд справи за участі представника АТ КБ Приватбанк , викликати його в судове засідання з метою детального пояснення конкретних обставин справи.
За приписами частини 13 статті 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Статтею 270 ГПК України визначено, що у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі.
Розгляд справ у суді апеляційної інстанції здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи, крім випадків, передбачених частиною десятою цієї статті та частиною другою статті 271 цього Кодексу.
Приписами частини 10 статті 270 ГПК України визначено, що апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше (частина 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України).
Колегія суддів вважає, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, ціна позову становить 195400,0 грн., що є меншим ніж 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Заявником не доведено наявності конкретних обставин справи, а у разі необхідності надання суду додаткових пояснень, апелянт не позбавлений права викласти їх в письмовому вигляді в строки, визначені судом.
На підставі викладеного, колегія суддів вважає за необхідне розглянути апеляційну скаргу Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" на рішення Господарського суду Миколаївської області від 30 квітня 2020 року у справі №915/153/20 в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
При цьому, з метою реалізації всіма учасниками процесу своїх процесуальних прав і обов`язків, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне роз`яснити учасникам справи про їх право у визначений судом строк подати всі необхідні заяви чи клопотання, заперечення проти заяв, відзиву на апеляційну скаргу з доказами їх направлення іншим учасникам процесу та встановити строк для їх подання відповідно до приписів ст.42, 267 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 8, 119, 234, 252, 256, 258, 262, 267, 268, 270 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Південно-західного апеляційного господарського суду
У Х В А Л И Л А:
1. Поновити апелянту пропущений процесуальний строк на оскарження рішення Господарського суду Миколаївської області від 30 квітня 2020 року у справі №915/153/20.
2. Відкрити апеляційне провадження у справі №915/153/20 за апеляційною скаргою Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" на рішення Господарського суду Миколаївської області від 30 квітня 2020 року.
3. Розглянути апеляційну скаргу Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" на рішення Господарського суду Миколаївської області від 30 квітня 2020 року у справі №915/153/20 в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
4. Встановити 10-денний строк з дня вручення ухвали, але не пізніше 5 днів з дня закінчення карантину, установленого Урядом з метою запобігання поширення коронавірусної хвороби "COVID-19", для подання відзиву на апеляційну скаргу із доказами його направлення іншим учасникам процесу.
5. Роз`яснити учасникам справи про їх право у 5-денний строк з дня вручення ухвали суду, але не пізніше 5 днів з дня закінчення карантину, установленого Урядом з метою запобігання поширення коронавірусної хвороби "COVID-19", подати до суду будь-які заяви чи клопотання стосовно процесуальних питань (призначення експертизи, витребування доказів, судових доручень щодо збирання доказів, залучення у справі спеціаліста, перекладача, відводів, затвердження мирових угод тощо), заперечення щодо поданих заяв чи клопотань, оформлених відповідно до статті 170 ГПК України, разом з доказами направлення копій таких заяв чи клопотань іншим учасникам справи.
6. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню .
Головуючий суддя А.І. Ярош
Судді: Г.І. Діброва
Н.М. Принцевська
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2020 |
Оприлюднено | 15.06.2020 |
Номер документу | 89797325 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Ярош А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні