Господарський суд львівської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
16.06.2020 р. Справа № 914/1391/20
Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., розглянувши матеріали справи,
за позовом: Першого заступника керівника Кіровоградської місцевої прокуратури, м. Кропивницький, в інтересах держави в особі позивача:Державної служби України з безпеки на транспорті, м. Київ, до відповідача:товариства з обмеженою відповідальністю Транс - Сервіс-1 , с. Ставчани, Пустомитівського району Львівської області, про: стягнення 92 271,06. Представники сторін не викликались (не повідомлялись). Встановив:
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Першого заступника керівника Кіровоградської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті до товариства з обмеженою відповідальністю Транс - Сервіс-1 про стягнення 92 271,06 грн.
Відповідно до пункту 2 частини 1 та частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Згідно з пунктами 2, 4 частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує значення справи для сторін, категорію та складність справи.
Відповідно до частини 4 статті 53 Господарського процесуального кодексу України, прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Частинами 3 та 4 статті 23 Закону України Про прокуратуру , прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
З наведених норм господарського процесуального законодавства, а також приписів Закону України Про прокуратуру вбачається, що прокурор є процесуальним позивачем у справі - тобто особою, яка ініціює відкриття провадження у справі на захист прав і інтересів інших осіб у випадках, коли це прямо дозволено законом.
При цьому відповідно до Закону України Про прокуратуру підставами представництва прокуратурою інтересів держави є наявність порушення або загрози порушення інтересів держави та не здійснення або неналежне здійснення захисту цих інтересів органом державної влади, органом місцевого самоврядування чи іншим суб`єктом владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, та за відсутності такого органу.
В свою чергу інтереси держави мають чітко формулюватися й умотивовуватися прокурором.
Як вбачається із позовної заяви та долучених до неї документів, прокурор вказує про те, що Державна служба України з безпеки на транспорті після складення акту про перевищення транспортними засобами нормативних вагових параметрів (22.03.2018), набрання (05.02.2019) законної сили рішенням Львівського окружного адміністративного суду у справі № 813/2449/18 від 19.08.2018 про визнання протиправними та часткове скасування розрахунків плати за проїзд, незважаючи на лист Кіровоградської місцевої прокуратури від 04.06.2019 і до подання позову не вжила жодних заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортними засобами вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.
Таким чином, прокурор вказує про істотне порушення інтересів держави щодо не надходження грошових коштів до Державного бюджету України, що підтверджує поданими матеріалами.
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та долученими до неї документами, враховуючи критерії, передбачені Господарським процесуальним кодексом України , суд дійшов висновку, що розгляд даної справи є доцільним за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 4 , 12 , 20 , 120 , 121 , 162 , 164 , 172 , 176 , 234 , 235, п.4 р.Х Прикінцевих положень Господарського процесуального кодексу України , суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 13.07.2020 р. о 14:30 год. у приміщенні Господарського суду Львівської області (адреса: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх).
4. Повідомити учасників процесу про призначене підготовче засідання.
5. Встановити відповідачу строк впродовж 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали (а у разі продовження строку карантину не пізніше завершення строку карантину), для надання суду відзиву на позовну заяву відповідно до ст. 165 ГПК України. Відзив з доданими документами надіслати учасникам процесу. Докази такого надіслання надати суду.
6. Встановити прокурору та позивачу строк впродовж 5 календарних днів з дня отримання відзиву на позов (а у разі продовження строку карантину не пізніше завершення строку карантину), для подання відповіді на відзив. У разі подання такої відповіді до суду, зобов`язати прокурора та позивача надіслати таку відповідь не пізніше наступного дня учасникам процесу. Докази такого надіслання надати суду.
7. Встановити відповідачу строк впродовж 5 календарних днів з дня отримання відповіді на відзив (а у разі продовження строку карантину не пізніше завершення строку карантину), для подання заперечення. У випадку подання заперечення до суду не пізніше наступного дня надіслати його з доданими документами учасникам процесу. Докази такого надіслання надати суду.
8. Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
9. Звернути увагу учасників процесу, що
9.1. Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.
9.2. У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
Суд повідомляє, що учасники справи, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та інші особи мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
Суд звертає увагу сторін, що для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України. Детальнішу інформацію про переваги Електронного суду можна отримати на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Для забезпечення належного та своєчасного обміну процесуальними документами та іншими поданими учасниками справи клопотаннями та заявами, учасникам справи необхідно повідомити суду та іншим учасникам справи свої електронні адреси чи інші засоби зв`язку, передбачені ст. 120 ГПК України .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Трускавецький В.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2020 |
Оприлюднено | 18.06.2020 |
Номер документу | 89850706 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Трускавецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні