ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/9103/20
провадження № 2/753/6164/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" червня 2020 р. м. Київ,
суддя Дарницького районного суду м. Києва Заставенко М.О., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Армо Групп" про розірвання трудового договору,
ВСТАНОВИВ:
У червні 2020 року до Дарницького районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Армо Групп" про розірвання трудового договору.
При зверненні з даним позовом до суду позивач у позовній заяві одночасно заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору. Дане клопотання позивач мотивуює тим, що у нього скрутне матеріальне становище, а відтак відсутні кошти на сплату судового збору.
Вивчивши матеріалами позовної заяви, суддя дійшов висновку, що клопотання позивача про відстрочення від сплати судового збору задоволенню не підлягає, а заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України з огляду на наступне.
Підстави звільнення від сплати судового збору визначені ст. 5 Закону України Про судовий збір .
Також, частиною1 статті 8 цього Закону передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовцем; б) одним з батьків, який має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокою матір`ю (батьком), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) членом малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особою, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
А відтак, суд не знаходить обґрунтованим клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору, оскільки доводи про відсутність у позивача коштів на сплату судового збору не підтверджуються жодним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 840,80 грн.
Таким чином, позивачу необхідно здійснити оплату судового збору та надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з вище викладеного, позивачу необхідно надати строк на усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст. 175, 177, 185, 353 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
У задоволення клопотання ОСОБА_1 про відстрочку сплати судового збору до ухвалення судового рішення - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Армо Групп" про розірвання трудового договору - залишити без руху та надати позивачу строк, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали, для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачу, що у разі їх не усунення у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу, що не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Копію ухвали направити позивачу.
Суддя: М.О. Заставенко
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2020 |
Оприлюднено | 18.06.2020 |
Номер документу | 89875503 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Заставенко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні