Рішення
від 19.06.2020 по справі 369/4461/20
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/4461/20

Провадження № 2/369/3025/20

РІШЕННЯ

Іменем України

19.06.2020 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі

головуючого судді Пінкевич Н.С.,

секретаря Одинцова О.С.

за участі позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів, -

в с т а н о в и в :

У квітні 2020 року позивачка звернулась до суду з даним позовом. Свої вимоги мотивувала тим, що вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 2003 року. Мають трьох неповнолітніх дітей: ОСОБА_5 , 2004 року народження, ОСОБА_6 , 2009 року народження, ОСОБА_7 , 2013 року народження. Спільне життя не склалось, шлюб розірваний. Неповнолітні діти залишились проживати разом з нею та перебувають на її утриманні. Вказала, що відповідач, як батько, має надавати матеріальну допомогу. Враховуючи його доходи, наявність нерухомого майна, відповідач має змогу сплачувати аліменти у заявленому розмірі.

Просила суд стягнути з ОСОБА_4 на її користь аліменти на утримання дітей пл. 5000 грн. на кожну дитину щомісячно; судові витрати покласти на відповідача.

Не погоджуючись з позовом, 17 червня 2020 року до суду надійшов відзив відповідача ОСОБА_4 . Вказав, що він з позивачкою перебували в зареєстрованому шлюбі та мають трьох неповнолітніх дітей. Після припинення шлюбних відносин, він залишив приватний будинок, де на даний час проживає позивачка з дітьми, та орендує інше помешкання для власного проживання. Весь час з власної ініціативи він купував продукти харчування, речі, іграшки, перераховував кошти на рахунок ОСОБА_1 . Зазначив, що його підприємство на даний час, в тому числі через карантин, фактично зупинило свою роботу, він звільнив працівників, тому відсутній будь-який дохід. Як ФОП також діяльності не веде та доходу не має. Щодо майна, яке вказала позивач, то дане майно є предметом розгляду цивільної справи про поділ майна подружжя. Зважаючи на дані обставини, він позбавлений сплачувати аліменти у заявленому розмірі. Тому просив суд стягнути аліменти на утримання дітей в розмірі по 2000 грн. на кожну дитину.

У судовому засіданні представник позивача та позивачка позовні вимоги підтримали. Просили задоволити позов у повному обсязі.

У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував в частині розміру стягуваних аліментів. Просив позов задоволити частково.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь в справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ст. 80 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 82 цього Кодексу.

Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд сприяє всебічному і повному з`ясуванню обставин справи: роз`яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов`язки, попереджує про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.

При розгляді справи судом встановлено, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 зареєстровано шлюб 08 вересня 2003 року у виконавчому комітеті Покотилівської селищної ради Харківського району Харківської області, актовий запис №24.

Рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 02 грудня 2019 року шлюб розірваний.

Батьками ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є ОСОБА_4 та ОСОБА_1 .

Батьками ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_4 та ОСОБА_1 .

Батьками ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є ОСОБА_4 та ОСОБА_1 .

Обов`язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття визначено у ст. 180 СК України.

За рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу батьків або у твердій грошовій сумі (ст.181 СК України).

Згідно ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини, 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, 4) інші обставини, що мають істотне значення, і розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.

Згідно ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

За ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 проживає разом з неповнолітніми дітьми за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до положень Декларації прав дитини, проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року дитина повинна зростати в умовах турботи. Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Разом з тим, суд при визначенні розміру коштів, що стягуються як аліменти, прагне не до зрівняння матеріального становища платника й одержувача аліментів, а до того, щоб одержувач аліментів у разі їх сплати перестав бути таким, що потребує матеріальної допомоги. Окрім того, розмір призначених аліментів має бути виправданий дійсними потребами та з урахуванням матеріального становища сторін, має виходити з фактичних обставин справи та мети зобов`язання щодо утримання.

З огляду на те, що діти проживають з матір`ю, вартість продуктів харчування, інших речей першої необхідності, розмір прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, надані суду пояснення щодо витрат на утримання дитини, матеріального стану відповідача по справі суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог частково та стягнення з відповідача на утримання дитини аліменти у розмірі 3000 грн. на кожну дитину до досягнення дітьми повноліття, як це передбачено ч. 2 ст. 183 СК України.

Щодо вимог позивача про стягнення аліментів по 5000 грн. на кожну дитину, то в цій частині вимоги задоволенню не підлягають, оскільки позивачка не надала суду належних та допустимих доказів на підтвердження таких витрат. При визначенні розміру аліментів суд також враховує, що матеріальне становище відповідача та відсутність в матеріалах справи доказів на підтвердження доходів відповідача достатніх для стягнення аліментів в заявленому розмірі, а права та обов`язки батьків по утриманню дитини є рівними, а розмір аліментів має бути виправданий дійсними потребами дитини та з урахуванням матеріального становища сторін. Пояснення позивача щодо минулих доходів суд не бере до уваги, оскільки позивач не надала суду доказів на підтвердження продовження підприємницької діяльності, в тому числі в умовах карантину. Щодо наявності нерухомого майна, то суд приймає доводи відповідача про існування судового спору між сторонами з приводу поділу майна подружжя. Доказів того, що відповідач вчиняє діє на приховання доходу, відчуження майна матеріали справи не містять.

Таким чином, зважаючи на викладене, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, та виходячи із закріплених частиною дев`ятою статті 7 СК України принципів справедливості, добросовісності, розумності та обов`язку обох батьків утримувати своїх дітей, суд доходить висновку про задоволення позову частково стягнення аліментів в розмірі 9000 грн. на дітей.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд вважає необхідним допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до ч. 6 ст. 141 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

На підставі викладеного, керуючись статтями 75, 81, 84, 181, 182, 191 Сімейного Кодексу України, статтями 10, 13, 247, 258, 263, 267, 273, 355, 430 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів задоволити частково.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 аліменти на утриманні дітей ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі 9000 грн. (дев`ять тисяч грн.) щомісячно до досягнення дітьми повноліття, починаючи з 09 квітня 2020 року.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судовий збір в дохід держави у сумі 840,60 грн. (вісімсот сорок грн. 60 коп.).

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Інформація про позивача: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .

Інформація про відповідача: ОСОБА_4 , адреса: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 .

Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.

Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду, а в разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення виготовлено 19 червня 2020 року.

Суддя

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення19.06.2020
Оприлюднено21.06.2020
Номер документу89922475
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —369/4461/20

Постанова від 21.12.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Іванова Ірина Віталіївна

Ухвала від 10.09.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Іванова Ірина Віталіївна

Ухвала від 11.08.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Іванова Ірина Віталіївна

Рішення від 19.06.2020

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

Ухвала від 30.04.2020

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

Ухвала від 13.04.2020

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні