Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/4081/20
Провадження № 2/711/1573/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15.06.2020 м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька С.М., розглянувши матеріали позовної заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Сергія Амброса 46 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відшкодування майнової шкоди, -
в с т а н о в и в:
Позивач Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Сергія Амброса 46 звернувся у Придніпровський районний суд м. Черкаси з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 на свою користь залишок обов`язкового внеску на утримання будинку у розмірі 3503 грн. 30 коп.; з ОСОБА_2 - обов`язковий внесок на утримання будинку у розмірі 3685 грн. 50 коп.; з ОСОБА_3 - обов`язковий внесок на утримання будинку у розмірі 7324 грн. 20 коп. А також просить стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 судові витрати, витрачені на отримання консультації та підготовку позовної заяви в сумі 4500 грн. та судовий збір в сумі 2102 грн.
Згідно із вимогами ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 129 Конституції України одними з основних засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За даними протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.06.2020, суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька Світлана Михайлівна, у результаті автоматизованого розподілу судової справи між суддями, визначена для розгляду судової справи № 711/4081/20.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суддею встановлено, що заяву подано з порушенням вимог цивільного процесуального законодавства.
Позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України. Так, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору. У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Крім того, як зазначено у частинах 1, 4, 5 статті 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч.ч. 2, 4 ст. 95 ЦПК України).
Позивач, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), має зазначити наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Позивач підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Якщо законом визначений порядок для вчинення певних дій, такий порядок в силу вимог вітчизняного та Європейського законодавства повинен дисциплінувати осіб, що звертаються до суду, оскільки право на суд не є абсолютним.
Вивчивши подану позивачем позовну заяву, вбачається, що зазначені положення закону не виконані.
Так, позовна заява не містить повне ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) відповідачів, а зазначено лише їхні ініціали, що унеможливлює встановлення осіб, як учасників справи. Відсутні відомості, що особи, визначені відповідачами по позову, є мешканцями/власниками чи співвласниками вказаних помешкань (квартир) - тобто є споживачами послуг, які надає позивач, а відповідно, чи мають нести обов`язок по сплаті внесків на утримання будинку АДРЕСА_1 .
Окрім цього , як вбачається з поданих матеріалів, позивач звертається з позовом до осіб, які не пов`язані отриманням певних послуг за одним приміщенням, оскільки проживають в різних окремих квартирах АДРЕСА_2 . АДРЕСА_3 . І до кожного з них позивач має свою позовну вимогу, об`єднані вони лише вимогою про стягнення витрат на правову допомогу, надану ФОП ОСОБА_4 та судового збору в розмірі 2102 грн. Заявлені позовні вимоги не є такими, що пов`язані між собою, оскільки є самостійними (окремими).
Проте , позивачем до суду надано квитанцію про сплату судового збору на суму 2012 грн., але не зазначено, за яку саме вимогу - пред`явлену до якого саме відповідача. Також, позивачем при подачі позову до суду не сплачено судовий збір (не надано оригінал платіжного документу про сплату судового збору) відносно інших двох позовних вимог, якщо позивач має намір вирішувати їх в одному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Крім того, ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2020 становить 2102 грн. 00 коп.
Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір - за подання юридичною особою позовної заяви майнового характеру, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Також, згідно із ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір та п. п. 12, 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 №10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , у частині, що не суперечить нормам чинного цивільного процесуального законодавства, - у випадках об`єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону № 3674-VI підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для позовних заяв зі спорів немайнового характеру, наприклад, зняття арешту з майна та визнання права власності на це майно. При цьому, судовий збір може бути сплачений окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами. Якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою), наприклад, за вимогами про усунення перешкод у користуванні власністю та відшкодування моральної шкоди. Якщо в позовній заяві об`єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов`язаних між собою, то, враховуючи, що об`єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог. При цьому, судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
Оскільки, позивачем подано позовну заяву з кількома самостійними позовними вимогами до різних відповідачів, то ОСББ Сергія Амброса 46 необхідно ще сплатити судовий збір у розмірі 4204грн., відповідно до вимог Закону України Про судовий збір із врахуванням характеру позовних вимог, ціни позову та розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2020, який становить 2102 грн.00 коп. (за вимогу майнового характеру). В іншому випадку, звернутися до суду з окремим позовом до кожного відповідача в порядку позовного провадження.
До того ж, позивачем, в порушення ст. 95 ЦПК України, подано до суду докази, які не посвідчені належним чином, а також протокол засідання ініціативної групи від 19.05.2016 не містить підписів усіх членів цієї ініціативної групи, що не може бути розцінено судом як належний доказ, згідно норм цивільно - процесуального законодавства.
За таких підстав, позивачу слід усунути зазначені недоліки та подати до суду позовну заяву з дотриманням всіх вказаних вимог закону, зокрема ст.ст. 83, 133, 175, 177 ЦПК України. Без підтвердження вказаних обставин, суддя не може вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк на усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 2, 4, 83, 95, 133, 174-177, 185, 259-261 ЦПК України суддя, -
у х в а л и в:
Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Сергія Амброса 46 (ЄДРПОУ:40885613, зареєстровано за адресою: вул. Сергія Амброса буд.46, м. Черкаси) до ОСОБА_1 (РНОКПП: невідомий, зареєстроване місце проживання зазначене у позовній заяві: АДРЕСА_4 ), ОСОБА_2 , (РНОКПП: невідомий, зареєстроване місце проживання зазначене у позовній заяві: АДРЕСА_5 ), ОСОБА_3 ((РНОКПП: невідомий, зареєстроване місце проживання зазначене у позовній заяві: АДРЕСА_6 ) про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди , - залишити без руху.
Позивачеві необхідно усунути, вказані в мотивувальній частині ухвали недоліки, в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
У випадку неусунення вказаних недоліків позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Повний текст ухвали складено 15.06.2020.
Слідчий суддя: С. М. Позарецька
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2020 |
Оприлюднено | 21.06.2020 |
Номер документу | 89933535 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Позарецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні