Справа № 450/351/19 Провадження № 1-кс/450/293/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2020 року слідчий суддя Пустомитівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Пустомити клопотання слідчого СВ Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Пустомитівського відділу Львівської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019140270000119 від 25 січня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України,
в с т а н о в и в:
Ухвалою слідчого судді Пустомитівського районного суду Львівської області від 22 червня 2020 року клопотання слідчого СВ Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Пустомитівського відділу Львівської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019140270000119 від 25 січня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, повернуто слідчому СВ Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 .
Під час розгляду клопотання встановлено грубі порушення працівниками органу досудового розслідування та органу обвинувачення вимог кримінально-процесуального законодавства і Конституції України.
Зазначені грубі порушення закону, які відображені в ухвалі слідчого судді Пустомитівського районного суду Львівської області від 22 червня 2020 року, призвели до порушень ст.ст.1, 2, 9 КПК України, якими визначено, що порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положеньКонституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України. Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура. Під час кримінального провадження прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимогКонституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. Прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень. Закони та інші нормативно-правові акти України, положення яких стосуються кримінального провадження, повинні відповідати цьому Кодексу. При здійсненні кримінального провадження не може застосовуватися закон, який суперечить цьому Кодексу. У разі якщо норми цього Кодексу суперечать міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, застосовуються положення відповідного міжнародного договору України. Кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини. У випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначенічастиною першою статті 7цього Кодексу.
За вказаних вище обставин, вважаю за необхідне вжити заходи, передбачені ч. 2 ст. 369, ст. 372 КПК України, і винести ухвалу щодо наведених вище грубих порушень закону працівниками органу досудового розслідування та органу обвинувачення.
З врахуванням викладеного, слід звернути увагу прокурора Львівської області та начальника ГУ НП у Львівській області на зазначені факти для вжиття відповідних заходів і належного реагування.
Керуючись ч.2 ст.369, ст.372 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в:
Повідомити прокурора Львівської області та начальника ГУ НП у Львівській області про факти, наведені в ухвалі, для вжиття відповідних заходів і належного реагування.
Про наслідки виконання ухвали повідомити Пустомитівський районний суд Львівської області в місячний термін.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 89948196 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Мусієвський В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні