ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
22.06.2020Справа № 910/8440/20
Суддя Бондаренко Г.П., розглянувши позовну заяву Приватної організації "Українська ліга авторських і суміжних прав" (вул. Євгена Сверстюка, буд. 23, оф. 1016, м. Київ 2, Лівобережна Частина Києва, м. Київ, 02002)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАСТ"ТОЧКА" (вул. Пушкінська, буд. 11, м. Київ 34, 01034)
про стягнення 25710,54 грн
ВСТАНОВИВ:
Приватна організація Українська ліга авторських і суміжних прав (далі - позивач) звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ЛАСТ*ТОЧКА (далі - відповідач) про стягнення заборгованості.
Звертаючись до суду з даним позовом позивач зазначає, що між ним та відповідачем укладено договір № КБР-133/09/19-Н від 06.09.2019 про забезпечення правомірного використання об`єктів авторського права та об`єктів суміжних прав в публічних закладах, відповідно до якого відповідач доручив позивачеві укласти від його імені та за його рахунок договори, за якими відповідач отримав дозвіл на використання (способом публічного виконання) майнових прав щодо об`єктів авторського права (творів) та дозвіл на використання (способом публічного виконання) майнових прав щодо об`єктів суміжних прав (фонограм та зафіксованих у них виконань).
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором № КБР-133/09/19-Н від 06.09.2019, внаслідок несплати щомісячних платежів за майнові права.
У зв`язку з чим позивач просить стягнути з відповідача суму основного боргу 25200,00 грн, втрати від інфляції 150, 64 грн, 3% від простроченої суми 359, 90 грн. Судові витрати просить покласти на відповідача.
Відповідно до частини 1 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
У пункті 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України зазначено, що малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на малозначність справи в розумінні пункту 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, беручи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування, ціну позову, яка не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на підставі частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України.
До позовної заяви додана заява про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, в якій позивач просить залучити Громадську спілку Українська ліга авторських та суміжних прав та Приватну організацію Організація колективного управління авторськими та суміжними правами у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.
В обґрунтування поданої заяви позивач зазначає, що оскільки договір № КБР-133/09/19-Н від 06.09.2019 про забезпечення правомірного використання об`єктів авторського права та об`єктів суміжних прав в публічних закладах є чотиристороннім договором: позивач, відповідач, Громадська спілка Українська ліга авторських та суміжних прав (далі - третя особа-1) та Приватна організація Організація колективного управління авторськими та суміжними правами (далі - третя особа-2), відповідно до пункту 3.5. якого, отриманий позивачем щомісячний платіж за майнові права перераховується на рахунок третьої особи-1 та на рахунок третьої особи-2 пропорційно в рівних частках (50% на 50%), а тому даним договором встановлено право третьої особи-1 та третьої особи-2 на отримання коштів, які можуть бути стягнуті за результатами розгляду позовної заяви.
Відповідно до частин 1-5 статті 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 Господарського процесуального кодексу України.
Суд, дослідивши доводи позивача щодо залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, приходить до висновку, що позивачем обґрунтовано підстави залучення до участі у справі даних третіх осіб, тому заява підлягає задоволенню.
Суд зазначає, що рішення суду у даній справі може стосуватися прав третьої особи-1 та третьої особи-2, оскільки предметом спору між позивачем та відповідачем є стягнення заборгованості за договором № КБР-133/09/19-Н від 06.09.2019 про забезпечення правомірного використання об`єктів авторського права та об`єктів суміжних прав в публічних закладах, який є чотиристороннім та передбачає особливий порядок перерахування коштів від відповідача до третьої особи-1 і третьої особи-2 та направлений на раціональний розподіл роялті за напрямками оплати за використання об`єктів авторського права та суміжних прав (згідно пункту 1.2. договору).
Пунктом 6 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Згідно з пунктом 7 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява має містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Суд зазначає про необхідність вказання таких відомостей, оскільки у поданій позовній заяві такі відомості не містяться.
Керуючись статтями 12, 50, 162, 176, 234, 235, 247, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, Суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи № 910/8440/20 як малозначної здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
3. Заяву про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача задовольнити.
4. Залучити до участі у справі № 910/8440/20 третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Громадську спілку Українська ліга авторських та суміжних прав (02002, м. Київ, вулиця А. Аболмасова, будинок 5, група приміщень 57, офіс 7; ЄДРПОУ: 42502769).
5. Залучити до участі у справі № 910/8440/20 третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Приватну організацію Організація колективного управління авторськими та суміжними правами (02002, м. Київ, вулиця А. Аболмасова, будинок 5, група приміщень 57, офіс 1; ЄДРПОУ: 37396151).
6. Зобов`язати позивача не пізніше 2 днів з дня вручення даної ухвали направити третій особі копію позовної заяви з додатками.
7. Зобов`язати позивача надати Суду протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали, але не менше, ніж строк карантину, пов`язаного з запобіганню поширенню короновірусної хвороби (COVID-19):
- докази направлення копії позовної заяви з додатками на адреси третіх осіб;
- відомості згідно з п. 6, 7 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
8. Встановити третім особам строк подання пояснень згідно вимог статті 168 Господарського процесуального кодексу України - 15 днів з дня отримання копії позовної заяви, але не менше, ніж строк карантину, пов`язаного з запобіганню поширенню короновірусної хвороби (COVID-19).
9. Запропонувати відповідачу надати суду відзив на позовну заяву з доказами направлення позивачу - протягом 10 днів з дня завершення карантину, встановленого на території України постановою Кабінету Міністрів України та заперечення на відповідь на відзив (якщо така буде подана) - протягом 10 днів з дня отримання відповіді на відзив.
10. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України).
11. Запропонувати позивачу у строк протягом 10 днів з дня отримання відзиву на позов надати суду відповідь на відзив на позов, а також докази направлення відповіді на відзив відповідачу.
12. Запропонувати сторонам вжити можливих заходів до врегулювання спору мирним шляхом.
13. Звернути увагу сторін, що згідно з пунктом 4 Розділу Х Прикінцеві положення під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.
Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Повідомити учасників справи, що інформація по справі, що розглядається, доступна на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/ та на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата підписання: 22.06.2020.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Бондаренко Г.П.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2020 |
Оприлюднено | 24.06.2020 |
Номер документу | 89965326 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні