Справа № 1-387/11
У Х В А Л А
23 червня 2020 року м. Львів
Шевченківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді ОСОБА_1
секретаря с/з ОСОБА_2
з участю: прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання ОСОБА_4 про зняття судимості, -
у с т а н о в и в:
04 червня 2020 року засуджений ОСОБА_4 звернувся до Шевченківського районного суду м. Львова із клопотанням про зняття судимості, визначеної вироком Шевченківського районного суду м. Львова від 23 травня 2013 року за ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 289, ч. 3 ст. 357, ст. 70, ст. 72 КК України.
В обґрунтування клопотання покликається на те, що вироком Шевченківського районного суду м. Львова від 23.05.2013 його визнано винуватим у вчиненні злочину передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України і на підставі ст. 69 КК України призначено більш м`яке покарання ніж передбачено законом у виді позбавлення волі на строк три роки; у вчиненні злочину передбаченого ст. 289 ч. 2 КК України і на підставі ст. 69 КК України призначено більш м`яке покарання ніж передбачено законом у виді позбавлення волі на строк три роки і шість місяців із конфіскацією усього майна, яке є його власністю; у вчиненні злочину передбаченого ст. 357 ч. 3 КК України та призначено йому покарання у виді арешту строком на три місяці. На підставі ст. ст. 70, 72 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначено ОСОБА_4 остаточне покарання у виді трьох років і шести місяців позбавлення волі із конфіскацією усього майна, яке є його власністю.
Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 21.07.2014 ОСОБА_4 звільнено умовно-достроково від відбуття покарання за вироком Шевченківського районного суду м. Львова та він прибув на постійне місце проживання в с. Гаї Пустомитівського району Львівської області.
Засуджений зазначає, що одразу після звільнення з місць позбавлення волі, згідно рапорту Ст. ДОП Пустомитівського ВП ГУНП України у Львівській області від 13.03.2020, зарекомендував себе з позитивної сторони, спиртними напоями та наркотичними речовинами не зловживає, громадського порядку не порушував, скарг на його поведінку не поступало. Стаючи на шлях виправлення, з 02.09.2014 займається підприємницькою діяльністю, отримує доходи. В подальшому, утверджуючи себе в соціальному житті та формуючи сталі зв`язки, 06.08.2016 одружується з ОСОБА_5 , у шлюбі у них народився син ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Запровадження Постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з 12.03.2020 в Україні карантинних заходів через спалах у світі коронавірусу COVID-19, призвело до фактичного припинення його підприємницької діяльності, яка була основним засобом отримання доходів та матеріального забезпечення членів сім`ї.
Дані обставини призвели до необхідності пошуку роботи та працевлаштування, однак наявність непогашеної судимості створює перешкоди для офіційного працевлаштування, в тому числі в органи державної влади. У зв`язку із чим звернувся до суду.
У судовому засіданні ОСОБА_4 та його представник - адвокат ОСОБА_7 клопотання підтримали, покликаючись на обставини, викладені у ньому. Просили таке задовольнити. У судове засідання, призначене на 23.06.2020, при належному повідомленні про день, час та місце розгляду справи не з`явились.
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні просила відмовити у задоволенні клопотання.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали клопотання та фактичні обставини, суд приходить наступного висновку.
Судом встановлено, що вироком Шевченківського районного суду м. Львова від 23.05.2013 ОСОБА_4 визнано винуватим у вчиненні злочину передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України і на підставі ст. 69 КК України призначено більш м`яке покарання ніж передбачено законом у виді позбавлення волі на строк три роки; у вчиненні злочину передбаченого ст. 289 ч. 2 КК України і на підставі ст. 69 КК України призначено більш м`яке покарання ніж передбачено законом у виді позбавлення волі на строк три роки і шість місяців із конфіскацією усього майна, яке є його власністю; у вчиненні злочину передбаченого ст. 357 ч. 3 КК України та призначено йому покарання у виді арешту строком на три місяці. На підставі ст. ст. 70, 72 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначено ОСОБА_4 остаточне покарання у виді трьох років і шести місяців позбавлення волі із конфіскацією усього майна, яке є його власністю.
Вирок не оскаржувався та набрав законної сили.
Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 21.07.2014 ОСОБА_4 звільнено умовно-достроково від відбуття покарання за вироком Шевченківського районного суду м. Львова від 23.05.2013.
Відповідно до ст. 538 КПК України, після відбуття покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі суд, який ухвалив вирок, має право розглянути питання про зняття судимості з цієї особи за її клопотанням.
Засуджений обґрунтовуючи клопотання покликається на ч. ч. 1, 2 ст. 91 КК України, з яких вбачається, що якщо особа після відбуття покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення, то суд може зняти з неї судимість до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу. Зняття судимості до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу, не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі, а також корупційні злочини.
Зміни до ч. 2 ст. 91 КК України, в частині обмеження застосування дострокового погашення судимості для засуджених за тяжкі та особливо тяжкі злочини були внесені 14.10.2014, в той час, як на момент умовно-дострокового звільнення ОСОБА_4 була чинною редакція ст. 91 КК України, якою допускалось дострокове зняття судимості за усі злочини.
Згідно ч. 2 ст. 5 КК України, закон про кримінальну відповідальність, що встановлює злочинність діяння, посилює кримінальну відповідальність, або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії.
Пунктом 8 ч. 1 ст. 89 КК України встановлено, що такими, що не мають судимості, визнаються: особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину
Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає підстав для зняття судимості з ОСОБА_4 , оскільки ним належними та допустимими доказами не доведено свого виправлення. Зайняття підприємницькою діяльністю ще не свідчить про сумлінне ставлення до праці та суспільну корисну працю засудженого, а така само, з поданої характеристики, наданої сільським головою Миколаївської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, не встановлено його позитивних якостей і зразкової поведінки. Тому, суд приходить висновку, що у задоволенні клопотання ОСОБА_4 слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 5, 89, 91 КК України, ст. 538 КПК України , суд ,-
п о с т а н о в и в:
у задоволенні клопотання ОСОБА_4 про зняття судимості відмовити за безпідставністю.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова протягом семи діб з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 89978537 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про зняття судимості |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м.Львова
Едер П. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні