Кегичівський районний суд Харківської області
Справа № 222/216/20
№ провадження 2/624/126/20
РІШЕННЯ
іменем України
смт. Кегичівка 19 червня 2020 року
Кегичівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді - Куст Н.М.,
за участю секретаря судового засідання Проскурні Л.М.,
розглянув у відкритому підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу №222/216/20,
ім`я (найменування) сторін:
позивач: ОСОБА_1 ,
відповідач: ОСОБА_2 ,
третя особа: ОСОБА_3 ,
третя особа: Нікольський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)
вимоги позивача: про зміни в актовому записі,-
ВСТАНОВИВ:
Виклад позиції позивача.
04 лютого 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить внести зміни до актового запису про народження дитини та визнати його батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявлені вимоги позивач обґрунтовує тим, що з лютого 2017 року він проживає однією сім`єю разом з ОСОБА_3 без реєстрації шлюбу.
Під час спільного проживання та близьких стосунків у них народилася донька - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . У зв`язку з тим, що ОСОБА_3 народила дитину, перебуваючи у шлюбі з іншим чоловіком, ОСОБА_2 , дані про батька в свідоцтві про народження зазначено - ОСОБА_2 .
Але, насправді, біологічним батьком дитини є позивач - ОСОБА_1 . Він як батько дитини виконує всі батьківські обов`язки по відношенню до дитини, дбає про сім`ю.
Заяви, клопотання, процесуальні дії у справі.
Ухвалою судді Володарського районного суду Донецької області від 24 лютого 2020 року передано справу до Кегичівського району Харківської області.
23 квітня 2020 року, на виконання вимог ч.6 ст.187 ЦПК України, судом направлено звернення до Кегичівської селищної ради Кегичівського району Харківської області, щодо місця перебування та місця проживання відповідача.
22 травня 2020 року до суду надійшла відповідь на вказаний запит, відповідно до якого відповідач зареєстрований за адресою: 64003, Харківська область, Кегичівський район, с. Новоіванівка (Комунарка).
Ухвалою суду від 28 квітня 2020 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 25 травня 2020 року.
У підготовче засідання учасники судового розгляду не з`явились, про місце дату та час повідомлені у встановленому законом порядку, натомість надали заяви про розгляд справи у їх відсутність:
- позивач про підтримання позову та наполягає на їх задоволенні;
- відповідач про визнання позову, проти винесення рішення в підготовчому засіданні не заперечує;
- треті особи: ОСОБА_3 про не заперечення проти позову, Нікольський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану СМУМЮ (м. Харків) про винесення рішення на розсуд суду.
Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Згідно ч.3 ст.200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Частиною 4 ст.200 ЦПК України встановлено, що ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
За змістом ч.1 ст.206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Як передбачено ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Фактичні обставини, встановлені судом, норми права, які застосовував суд, мотиви суду.
Судом установлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 перебували у зареєстрованому шлюбі з 19 квітня 2016 року, що зареєстрований Кегичівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Харківській області (копія, а.с.46).
З лютого 2017 року ОСОБА_3 проживала разом однією сім`єю з ОСОБА_1 , без реєстрації шлюбу.
Під час спільного проживання у них народилася донька - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Проте на момент народження ОСОБА_4 , ОСОБА_3 не була розлучена з ОСОБА_2 , тому в даних про батька в свідоцтві про народження зазначений останній (копія, а.с.8).
Вказані обставини відповідачем не оспорюються та визнаються, їх визнання відповідачем не суперечить закону та не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, тому підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачем позову суд не вбачає.
В зв`язку з цим, судом у відповідності із ст.82 ЦПК України, визнані вказані обставини такими, що не підлягають доказуванню.
Статтею 121 СК України визначено, що права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 2,3 ст. 128 СК України підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.
Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.
За приписами ч. 1 ст. 129 СК України особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред`явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства
До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.
У пункті 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15 травня 2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів зазначено, що особа, котра вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала в шлюбі з іншим чоловіком, має право пред`явити до останнього, якщо того записано батьком, позов про визнання свого батьківства. Згідно зі ст. 129 СК України зазначена особа може звернутися з такими вимогами у межах строку позовної давності (один рік), перебіг якого починається з дня, коли ця особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.
У тих випадках, коли батьком дитини записано конкретну особу, вимоги про визнання батьківства мають розглядатись одночасно з вимогами про виключення відомостей про цю особу як батька з актового запису про народження дитини.
Відповідно до ст. 134 СК України реєстрація визнання батьківства, материнства відбувається на підставі заяви осіб, зазначених у статтях 126 і 127 цього Кодексу, або рішення суду і орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до Книги реєстрації народжень та видає нове Свідоцтво про народження.
Згідно ч. 2. ст. ст. 136 Сімейного кодексу України, у разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною, суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу, як батька дитини, з актового запису про її народження.
Відповідно до п. 2.13.1 Правил внесень змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України 12 січня 2011 № 96/5 підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є: рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.
Відповідно до ст. 134 СК України на підставі рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Суд, з урахуванням інтересів дитини, вирішуючи справу в межах наданих до суду доказів та матеріалів, враховуючи встановлені судом обставини, приходить до висновку про наявність підстав для визнання батьківства за ОСОБА_1 , також підлягає задоволенню вимога щодо внесення відповідних змін до актового запису про народження дитини.
Судові витрати по справі у порядку ст. 141 ЦПК України стягнути з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст.13, 81, 82, 141, 263-265 ЦПК України, на підставі ст.129, 138 Сімейного Кодексу України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , батьком дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Нікольському районному відділу державної реєстрації цивільного стану Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Харків) внести відповідні зміни до актового запису №17 від 17 квітня 2019 року про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 : виключити з графи батько - ОСОБА_2 , з графи прізвище - ОСОБА_6 , з графи по батькові - ОСОБА_7 , включити в графу батько - ОСОБА_1 , в графу прізвище - ОСОБА_8 , в графу по батькові - ОСОБА_9 .
Судові витрати зі сплати судового збору стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 в сумі 840 (вісімсот сорок) грн 80 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається Харківському апеляційному суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення відповідно до п.п.15.5 п.15 Перехідних положень ЦПК України через Кегичівський районний суд Харківської області.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Повне найменування (ім`я) сторін:
позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець м. Маріуполь Донецька область, паспорт id № НОМЕР_2 , ІПН НОМЕР_3 , місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 .
відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженець с. Кам`яна Яруга Чугуївський район Харківська область, зареєстрований за адресою: 64019 , Харківська область, Кегичівський район, с. Новоіванівка, проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
третя особа: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженка с. Володарське Володарського району Донецької області, паспорт серії НОМЕР_4 , ІПН НОМЕР_5 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
третя особа: Нікольський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), місцезнаходження: 87000, Донецька область, Нікольський район, смт. Нікольське, вул. Пушкіна, буд. 94, ЄДРПОУ 23356219.
Суддя Н.М. Куст
Суд | Кегичівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2020 |
Оприлюднено | 24.06.2020 |
Номер документу | 89986072 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кегичівський районний суд Харківської області
Куст Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні