Справа № 522/17882/19
Провадження № 1-кс/522/8813/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 червня 2020 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області лейтенанта податкової міліції ОСОБА_2 , у кримінальному провадженні №32019160000000041 від 14.05.2029, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-1 КК України, про надання тимчасового доступу, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області лейтенант податкової міліції ОСОБА_2 , за погодженням із прокурором, звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та можливість вилучення у АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) відомостей про рух грошових коштів ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), документів щодо відкриття та обслуговування рахунків.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.
Відповідно матеріалів кримінального провадження, службові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) діючи умисно у період 2011-2013 років ухилились від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, шляхом значного заниження реальної бази нарахування ЄСВ по всім співробітникам, що призвело до фактичного ненадходження до фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування коштів понад 574000 грн, що є значним розміром.
Згідно висновку фахівця-економіста № 80від 11.04.2019 року встановлено, що загальна сума заниження реальної бази нарахування ЄСВ по всім співробітникам ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період 2011-2013 року складає 2633070, 67 грн, що в свою чергу призвело до фактичного ненадходження до фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування коштів в значних розмірах, а саме 981007, 1 грн.
Під час досудового розслідування встановлено, що у період 2011-2013 років службові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » нараховували співробітникам мінімальну заробітну плату у розмірі близько 3000 грн. на карткові рахунки, з яких сплачувалось ЄСВ. В той же час, середня заробітна плата на підприємстві складала близько 10-12 тис. грн.
Разом з тим встановлено, що інша частина заробітної плати у розмірі 7-9 тис. грн., з яких ЄСВ не сплачувалось, нараховувалось на карткові рахунки співробітникам підприємства як фінансова допомога з рахунків громадян ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , які є співробітниками зазначеного підприємства та входять в коло осіб причетних до схеми ухилення від сплати ЄСВ, яким у свою чергу нараховувалось близько 80% від загальної суми місячного фонду заробітної плати підприємства ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Згідно ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» ЄСВ нараховують у межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ, що дорівнює 15 (17 - з 4 кварталу 2011 року) розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом, на яку нараховується ЄСВ.
Тобто ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за нараховані кошти на рахунки ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , сплатило ЄСВ у межах максимальної величини бази нарахування.
Разом з тим встановлено, що середня місячна заробітна плата по кожному співробітнику на підприємстві не перевищує максимальну величину бази нарахування ЄСВ.
Так, у ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) було відкрито транзитний рахунок для перерахування грошових коштів на карточні рахунки для кожного працівника № НОМЕР_3 у Южному ГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » м. Одеса (МФО НОМЕР_4 ).
В Южному ГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » м. Одеса (МФО НОМЕР_4 ) можуть зберігатись відомості про рух грошових коштів з транзитних рахунків на карткові рахунки працівників ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », картки із зразками підписів та відбитками печаток, заяви на відкриття рахунків, договори на розрахунково-касове обслуговування клієнта, фотокопії паспортів уповноважених осіб, нотаріально засвідчені доручення на ім`я осіб, які мають право на відкриття та розпорядження рахунками, заяви клієнтів про встановлення системи клієнт-банк, договори на обслуговування системи клієнт-банк, акти про введення системи клієнт-банк в експлуатацію, документи, які засвідчують встановлення системи клієнт-банк, документи, які підтверджують факт видачі даних електронних ключів, грошових чеків на отримання готівки з рахунку.
Дані документи можуть перебувати у володінні та зберігатись лише в Южному ГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » м. Одеса (МФО НОМЕР_4 ), де відкрито та обслуговуються рахунки клієнта, та можуть містити відомості, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Вилучення зазначених у клопотанні документів необхідне для використання їх в якості доказів в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, для встановлення осіб, причетних до умисного ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Окрім цього, вищевказані документи, які містять охоронювану законом таємницю, становлять банківську таємницю, тимчасовий доступ до яких та розпорядження про вилучення здійснюється лише на підставі ухвали слідчого судді, суду, відповідно до вимог ст.ст. 159, 162 КПК України.
Виклик у судове засідання службових осіб Южного ГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » м. Одеса (МФО НОМЕР_4 ) може призвести до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збирання доказів.
У зв`язку з викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, та можливості їх вилучення.
Слідчий будучи належним чином сповіщеним про день, час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, згідно поданої ним заяви, просив розглядати клопотання за його відсутності, а також надав матеріали кримінального провадження щодо правопорушень, допущених ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Згідно з п.1 ч.5 ст.163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Відповідно до п. 4 ст. 27 КПК України слідчий суддя може прийняти рішення про здійснення провадження у закритому судовому засіданні, якщо здійснення у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом.
За таких обставин, є підстави, передбачені ст.159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених у клопотанні документів та відомостей.
Керуючись п. 4 ст. 27,ст.ст.159-166 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області лейтенанта податкової міліції ОСОБА_2 , у кримінальному провадженні №32019160000000041 від 14.05.2019 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-1 КК України про надання тимчасового доступу задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей і документів та можливість вилучення у Южному ГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » м. Одеса (МФО НОМЕР_4 ), а саме:
- відомостейпро рухгрошових коштів,відображених напаперових таелектронних носіях,з розшифровкоюосіб-контрагентів(ПІБ,дата народження,рнокпп),яким перераховувалисьгрошові кошти,призначенням платежу,датою платежу,часом проведенняплатежу,номером платіжногодокумента,сумою платежу,а такожз вказівкоювхідного івихідного залишківкоштів нарахунку напочаток ікінець кожногодня порахунку№ НОМЕР_3 за період з 01.01.2011. по 31.12.2019;
- відомостей про рух грошових коштів з карткових рахунків, відображених на паперових та електронних носіях, з розшифровкою осіб-контрагентів (ПІБ, дата народження, рнокпп), яким перераховувались грошові кошти, призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, які перераховувались з карткових рахунків кожного працівника ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », по поточних рахунках, відкритих на користь фізичних осіб за період з 01.01.2011. по 31.12.2019.
Відповідальні особи Южного ГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » м. Одеса (МФО НОМЕР_4 ) зобов`язані надати доступ до зазначених відомостей, речей, документів та можливість їх вилучення слідчому слідчому третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 , або іншим слідчим з групи слідчих у вказаному кримінальному провадженні.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
23.06.2020
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2020 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 89994780 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Іванов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні