Справа № 242/2394/20
Провадження №2/242/1009/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 червня 2020 року м. Селидове
Селидівський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Черкова В.Г., при секретарі судового засідання Уварові М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщення Селидівського міського суду цивільну справу за позовною заявою заступника керівника Красноармійської місцевої прокуратури в інтересах Держави в особі Курахівської селищної ради Донецької області до ОСОБА_1 про стягнення збитків, завданих використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів, -
В С Т А Н О В И В:
До Селидівського міського суду Донецької області надійшла вказана позовна заява.
Ухвалою Селидівського міського суду від 11 червня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження. Судове засідання призначене на 24.06.2020 року.
Відповідно до частин 11-13 ст. 187 ЦПК України , суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 , 177 цього Кодексу , постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Відповідно до ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадови особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
15 липня 2015 року набрав чинності Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII , окрім норм, визначених у пункті 1 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" цього Закону.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 2 Закону №1697-VII , на прокуратуру покладається функція щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 12 Закону №1697-VII (в редакції Закону № 113-ІХ від 19.09.2019 року) у системі прокуратури України діють окружні прокуратури, перелік та територіальна юрисдикція яких визначається наказом Генерального прокурора. Утворення, реорганізація та ліквідація окружних прокуратур, визначення їхньої компетенції, структури і штатного розпису здійснюються Генеральним прокурором. Окружну прокуратуру очолює керівник окружної прокуратури, який має першого заступника та не більше двох заступників.
Відповідно до ст. 13 Закону України статті 23 Закону №1697-VII керівник окружної прокуратури, зокрема - представляє окружну прокуратуру у зносинах з органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, особами, підприємствами, установами та організаціями. У разі відсутності керівника окружної прокуратури його повноваження здійснює перший заступник окружної прокуратури, а в разі його відсутності - один із заступників керівника окружної прокуратури.
Згідно з частинами першою та четвертою статті 23 Закону №1697-VII представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
За загальним правилом, повноваження щодо здійснення представництва окружної прокуратури у відносинах з органами державної влади надані її керівнику і лише в разі відсутності останнього такі повноваження може виконувати перший заступник, а у разі відсутності першого заступника - один із заступників, відповідно (частина третя статті 13 Закону №1697-VII ).
Але, позовну заяву прокуратури до Селидівського міського суду Донецької області подано 01.06.2020 року та підписано заступником керівника Красноармійської місцевої прокуратури Власенко Д.
Системний аналіз наведених норм Закону №1697-VII та ЦПК України , дає підстави для висновку, що заступник прокурора Красноармійської місцевої прокуратури був уповноважений підписувати вищевказану позовну заяву лише у разі відсутності на дату підписання керівника та першого заступника Красноармійської місцевої прокуратури, проте доказів цього позивачем не надано.
Аналогічні висновки викладені в постановах Верховного Суду (постанова від 28.09.2019 року та від 27.05.2020 року), де вказано, що Законом №1697-VII не передбачено можливості керівника органу прокуратури делегувати повноваження щодо представництва прокуратури у взаємовідносинах з органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, особами, підприємствами, установами та організаціями, окрім випадків, передбачених Законом.
Вище викладене дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строків на усунення недоліків, що вказані в ухвалі суду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву заступника керівника Красноармійської місцевої прокуратури в інтересах Держави в особі Курахівської селищної ради Донецької області до ОСОБА_1 про стягнення збитків, завданих використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів - залишити без руху.
Надати Красноармійській місцевій прокуратурі строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде залишена без розгляду на підставі п. 8 ч. 1 ст. 257 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя В.Г. Черков
Суд | Селидівський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2020 |
Оприлюднено | 25.06.2020 |
Номер документу | 90002212 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Селидівський міський суд Донецької області
Черков В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні