Рішення
від 09.06.2020 по справі 366/2888/19
ІВАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №366/2888/19

Провадження №2-о/366/8/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2020 року Іванківський районний суд Київської області у складі: головуючої судді Тетервак Н.А., секретаря Німченко Н.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду смт.Іванків справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Головне управління Держгеокадастру у Київській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,-

В С Т А Н О В И В:

Заявник звернулася до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, мотивуючи свої вимоги тим, що її чоловік ОСОБА_2 , 03 травні 2006 року отримав в Поліському районному відділі земельних ресурсів Державний акт ( серія ЯГ № 247105) на право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,6166га, кадастровий номер земельної ділянки №3223588000:05:000:0090. ІНФОРМАЦІЯ_1 її чоловік ОСОБА_2 помер.

Через деякий час вона вирішила вступити в спадщину на майно яке належало її чоловіку та помітила, що в державному акті на земельну ділянку вказано неправильно його прізвище замість Недашківський зазначено Непашківський. Заявник звернулася у відділ Держгеокадастру в Іванківському районі Київської області з проханням виправити помилку, на що їй працівники даного відділу порекомендували звернутись з заяву до головного управління Держгеокадастру у Київській області. В отриманій відповіді від головного управління Держгеокадастру у Київській області було повідомлено, що згідно відомостей НКС ДЗК земельна ділянка з кадастровим номером 3223588000:05:000:0090 площею 1.6166 га. розташована на території Радинської сільської ради Поліського району Київської області обліковується за гр. ОСОБА_3 , а також в усній формі було пояснено, що виправити помилку в державному акті не можуть без рішення суду .

У зв`язку з вищевикладеним, для встановлення факту, що державний акт на право власності на земельну ділянку належить її покійному чоловіку, ОСОБА_2 , вона вимушена звернутися до суду, а тому просила заяву задовольнити.

Ухвалою Іванківського районного суду Київської області від 15 листопада 2019 року відкрито окреме провадження у справі та призначено до підготовчого засідання .

У підготовчому судовому засіданні представник заявниці, ОСОБА_4 заяву підтримав. Дав пояснення згідно заяви.

Свідок ОСОБА_5 суду пояснила, що з 2004 року по даний час працює секретарем Радинської сільської ради. З 2005 року сільська рада подавала для фірми, яка займалася виділенням на паї земельних ділянок, а потім виготовляла Державні акти про право власності на землю, списки власників паїв. Вона, як секретар сільської ради, особисто складала ці списки. Спочатку ці списки вони друкували на машинці, а потім їм їх повертали вже набрані на комп`ютері, для уточнення списків, даних цих осіб. Вони виявили декілька помилок у Списках (описок), і подавали уточнені списки.

ОСОБА_2 у тих списках не було. Виявляється, що його спадкоємці цю помилку виявили тільки тепер. Вона ж підтверджує, що власником паю був ОСОБА_2 , а осіб на прізвище ОСОБА_3 в с.Омелянівка Поліського району, - немає. То є описка при складанні документів.

Ухвалою суду від 22 травня 2020 року підготовче провадження закрито та призначено вищезазначену справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 09 червня 2020 року.

Заявник у судове засідання не з`явилася, однак подала заяву про підтримання заявлених вимог і просила справу розглянути без її участі.

Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився, заяв та клопотань до суду не надіслав.

Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з`ясувавши дійсні обставини справи, права та обов`язки сторін, дослідивши зібрані по справі докази, дійшов наступного висновку.

Так, ч.1 ст.5 ЦПК України визначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

При цьому, зі змісту ст.ст. 55 , 124 Конституції України та ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод убачається, що кожна особа має право на ефективний засіб правового захисту, не заборонений законом.

Відповідно до ст.ст. 12 , 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частинами 1-2 ст. 89 ЦПК України визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд, оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст.315 ЦПК України , в окремому провадженні суд розглядає справи про встановлення факту: належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Відповідно листа ВСУ 01.01.2012 р. Про судову практика розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення коли установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа. Проте сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_2 є однією і тією ж особою, що підтверджується копією свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1 від 05.02.1972 року, копією свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_2 .

Оскільки прізвище спадкодавця в Державному акті на право власності на земельну ділянку Серія ЯГ № 247105 зазначено неправильно, а саме: ОСОБА_2 і відсутня можливість внесення змін до правовстановлюючого документу, то суд вважає, що слід встановити факт належності ОСОБА_2 вище вказаного державного акту, виданого на підставі розпорядження голови Поліської райдержадміністрації, оскільки встановлення даного факту необхідно для прийняття спадщини, задовольнивши вимоги заяви.

Оскільки заявником при подачі заяви до суду був сплачений судовий збір, то ці витрати слід залишити за ним.

На підставі наведеного, та керуючись ст.ст. 234 , 256-259 ЦПК України , суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Головне управління Держгеокадастру у Київській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документа задовольнити.

Встановити факт , що Державний акт на право власності на земельну ділянку Серія ЯГ №247105 кадастровий номер 3223588000:05:000:0090 виданий 03 травня 2006 року на ім. я ОСОБА_2 , належить ОСОБА_2 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України , до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Київського апеляційного суду через Іванківський районний суд, а матеріали справи витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Тетервак Н.А.

СудІванківський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення09.06.2020
Оприлюднено26.06.2020
Номер документу90033212
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —366/2888/19

Рішення від 09.06.2020

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Тетервак Н. А.

Ухвала від 22.05.2020

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Тетервак Н. А.

Ухвала від 15.11.2019

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Тетервак Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні