Справа № 386/208/20
Провадження № 2-о/386/14/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2020 року смт. Голованівськ
Голованівський районний суд Кіровоградської області
В складі головуючого судді Гарбуз О. С.
з участю: секретаря судового засідання Фенюшиної Ю.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа - Грузька сільська рада Голованівського району Кіровоградської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
встановив:
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 17.03.2020 звернувся до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу. Заявлені вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , останнє місце проживання якої було в с. Грузьке Голованівського району Кіровоградської області. ОСОБА_3 склала заповіт, яким заповіла все своє належне майно, а також права та обов`язки, які належали її та в майбутньому могли належати, ОСОБА_2 . Після смерті ОСОБА_3 , заявник у визначені законодавством строки, подала до Голованівської районної державної нотаріальної контори Кіровоградської області заяву про прийняття спадщини за заповітом. В березні 2020 року заявник звернулась до держаного нотаріуса з метою оформлення спадщини після смерті ОСОБА_3 , однак нотаріусом було відмовлено заявнику в оформлені спадщини в зв`язку з наявністю розбіжностей у заповіті. Представник заявника зазначив, що в заповіті від 08 серпня 2005 року, який посвідчений секретарем Грузької сільської ради 08.08.2005, зареєстрованого в реєстрі за №22 та виданий заповідачем ОСОБА_3 , дата народження останньої зазначена 1920 рік, тоді як справжньою датою народження ОСОБА_3 є 1928 рік. Заявнику невідомо з яких причин допущено дану помилку. Представник заявника зазначив, що у зв`язку з вищенаведеним нотаріусом ставиться під сумнів належність заповіту померлій ОСОБА_3 , тому заявниця вимушена звернутися до суду із зазначеною заявою. Встановлення факту належності заповіту ОСОБА_3 , 1928 року народження, необхідно заявниці для оформлення спадщини за заповітом. У зв`язку з наведеним, представник заявника просить встановити факт належності ОСОБА_3 , 1928 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , заповіту посвідченого 08.08.2005 секретарем Грузької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, зареєстрованого в реєстрі за №22, із заповітним розпорядженням на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Ухвалою суду від 19 березня 2020 року в даній справі відкрито провадження, визначено розгляд справи за загальними правилами, за винятком положень щодо змагальності і меж судового розгляду та призначено до судового розгляду по суті. Залучено до участі у справі як заінтересовану особу Грузьку сільську раду Голованівського району Кіровоградської області.
Заявник та її представник в судове засідання не з`явились, представник заявника подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність та відсутність заявника, заявлені вимоги підтримує та просить їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи Грузької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області в судове засідання не з`явився. Від сільського голови Копієвського В. до суду надійшло клопотання, в якому просить розглянути справу у відсутність представника сільської ради, не заперечує проти встановлення факту належності заповіту заявнику.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що заявник ОСОБА_2 народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Грузьке Голованівського району Кіровоградської області, про що свідчить копія паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Голованівським РВ УМВС України в Кіровоградській області 19.08.1996 (а.с. 5).
ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Грузьке Голованівського району Кіровоградської області померла ОСОБА_3 , 1928 року народження, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 23.07.2019 виконавчим комітетом Грузької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області (а.с. 6).
Згідно копії дублікату заповіту, посвідченого 08.08.2005 секретарем Грузької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області Капелюшною Є.Я. та зареєстрованого за №22, ОСОБА_3 заповіла заявнику все своє майно, яке належить на момент складення заповіту та буде належати їй у майбутньому (а.с. 7).
З зазначеному дублікаті заповіту рік народження ОСОБА_3 зазначено 1920.
Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки у розмірі 2,47 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Грузької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, що підтверджується копією Державного акта на право приватної власності на землю серії ІІ-КР №027463, виданого 06.07.2001 на ім`я ОСОБА_3 (а.с. 10).
Згідно копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_3 , виданого Голованівським РВ УМВС України в Кіровоградській області 01.09.1997, ОСОБА_3 народилась 1928 року в с. Грузьке Голованівського району Кіровоградської області (а.с. 11).
За зверненням заявника щодо оформлення спадщини після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , державним нотаріусом Голованівської районної державної нотаріальної контори Кіровоградської області Бурдейною Г.І. 04.03.2020 винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, у зв`язку з розбіжністю року народження ОСОБА_3 в дублікаті заповіту та в свідоцтві про смерть (а.с. 8).
Як вбачається з наданого листа державним нотаріусом Голованівської районної державної нотаріальної контори Кіровоградської області Бурдейною Г.І. №97/01-16 від 01.04.2020, інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) №59934778 від 01.04.2020 та інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) №59934785 від 01.04.2020, після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкова справа №145/2019 за заявою ОСОБА_2 , яка являється спадкоємцем за заповітом; в спадковій справі відсутні інші заяви про прийняття спадщини або відмову від прийняття спадщини; Свідоцтва про право на спадщину не видавались (а.с. 27-29).
Згідно зі ст. 89 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Статтею 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно зі ст.ст. 15, 16 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), ст. 4 ЦПК України кожна особа має право на захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних цивільних прав, свобод чи інтересів, у тому числі й у судовому порядку.
Згідно з ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заявлених вимог про встановлення факту належності померлій особі правовстановлюючого документу, оскільки суд приходить до переконання, що ОСОБА_3 , 1928 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , належить заповіт, посвідчений 08.08.2005 секретарем Грузької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області із заповітним розпорядженням відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , будь-яких сумнівів в належності документу ОСОБА_3 не виникає.
Допущена в заповіті помилка в зазначені року народження ОСОБА_3 була допущена при оформлені документу, при цьому всі інші реквізити в заповіті збігаються з реквізитами, зазначеними в паспорті та свідоцтві про смерть ОСОБА_3 , зокрема прізвище, ім`я, по батькові, місце народження та проживання.
Вказаний факт має юридичне значення, оскільки безпосередньо породжує юридичні наслідки. Підтвердження даного факту необхідне заявнику для виникнення її майнових прав, тобто отримання спадщини.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. ст.ст. 4, 5, 12, 13, 76-89, 258, 259, 263-265, 293-294, 315-319 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа - Грузька сільська рада Голованівського району Кіровоградської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити повністю.
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме: що ОСОБА_3 , 1928 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , належить заповіт, посвідчений 08.08.2005 секретарем Грузької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області та зареєстрований в реєстрі за №22, із заповітним розпорядженням відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Місце проживання заявника ОСОБА_2 : с. Грузьке Голованівського району Кіровоградської області, поштовий індекс 26526, РНОКПП НОМЕР_4 .
Місцезнаходження заінтересованої особи Грузької сільської ради Голованівського району Кіровоградської області: с. Грузьке Голованівського району Кіровоградської області, вул. Центральна, буд. №6, поштовий індекс 26526; ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 04365980.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду апеляційної скарги. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Голованівський районний суд Кіровоградської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Враховуючи п. 3 розділу XII "ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ" ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), вищезазначені в рішенні строки продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя Гарбуз О. С.
Суд | Голованівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2020 |
Оприлюднено | 26.06.2020 |
Номер документу | 90039127 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голованівський районний суд Кіровоградської області
Гарбуз О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні