Справа № 128/815/20
УХВАЛА
Іменем України
24 червня 2020 року м.Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області
в складі головуючої судді Ганкіної І.А.,
при секретарі Жигаровій Д.О.
представник позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниця в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ТОВ СОНА-ФАРМЕКСІМ про стягнення витрат на відрядження (добові) в сумі 11 000,00 грн,
УСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького районного суду Вінницької області перебуває цивільна справа за вище вказаним позовом.
В судовому засіданні представник позивача не заперечив проти розгляду справи із застосуванням відеозв`язку в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду поданого представником відповідача. При цьому зазначив, що заяву про проведення відеконференцзв`язку від представника відповідача не отримував, однак не заперечив проти розгляду його клопотання.
Частиною 7 статті 11 Закону України Про судоустрій і статус суддів визначено, що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Згідно з ч.ч. 1, 2, 3 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Частиною 4 статті 212 ЦПК України визначено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду у новій редакції, а Порядок, затверджений наказом від 08.04.2020 № 169, визнано таким, що втратив чинність.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ цього Порядку в новій редакції, для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Пунктом 2 розділу ІІІ даного Порядку визначено, що рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
Згідно з пунктом 3 ІІІ даного Порядку, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.У заяві учасник справи обов`язково зазначає:назву суду;номер судової справи;дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції;своє прізвище, ім`я та по-батькові;свій статус в судовій справі;електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі;назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua);номер телефону для зв`язку із судом;відмітку про наявність або відсутність електронного підпису. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи. Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.
Судом з поданої заяви від представника відповідача, щодо проведення відеоконференцзв`язку не вбачалося доказу подання представником відповідача копії даної заяви стороні позивача, тому суд виніс дане питання в судове засідання.
Суд враховує, те, що дію карантину було продовжено на території України до 31.07.2020 року, зважає на те, що сторона позивача не заперечила розгляд клопотання за відсутності попереднього направлення заяви представника відповідача, стороні позивача. Решта вимог є дотриманою, тому суд вважає за можливе провести судове засідання в режимі відеоконференц зв`язку.
На підставі викладеного та керуючись Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженим Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196, ст. 212 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника відповідача Кравченка А.М. - задовільнити.
Призначити слухання цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ТОВ СОНА-ФАРМЕКСІМ про стягнення витрат на відрядження (добові) в сумі 11 000,00 грн в режимі відеоконференц зв`язку поза межами суду з представником відповідача на 04.08.2020 року на 09.30 год.
Примірник ухвали надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Заявнику на електрону адресу: ІНФОРМАЦІЯ_1
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному вебпорталі Судова влада України за веб -адресою: http://vnr.vn.court.gov.ua.
Ухвалу складено та підписано 24.06.2020.
Суддя І.А. Ганкіна
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2020 |
Оприлюднено | 26.06.2020 |
Номер документу | 90049364 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Ганкіна І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні