ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 червня 2020 року Справа № 923/621/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М. Б. , розглянувши справу
за позовом: Приватного підприємства "Стартком-Агро", м.Херсон смт.Комишани
до відповідача: Фермерського господарства "ТЕНЯКОВ П.П.", с.Дивне Новотроїцького району Херсонської області
про стягнення 29330,97 грн.
в с т а н о в и в:
Позивач Приватне підприємство "Стартком-Агро", смт.Комишани м.Херсон звернувся до Господарського суду Херсонської області із позовом до Фермерського господарства "Теняков П.П.", с.Дивне Новотроїцького району Херсонської області про стягнення 29330,97 грн. заборгованості.
Дослідивши матеріали заяви, господарський суд встановив, що остання підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно пункту 4 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
У відповідності до пункту 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Згідно з частиною 2 статті 80 ГПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Як слідує з позовної заяви, позивачем за умовами договору купівлі-продажу №168 від 30.03.2019р. було поставлено відповідачу товар на загальну суму 73946,40 грн.
Частина товару на суму 27830,40 грн. повернута позивачу, і, за твердженням останнього, залишок боргу складає 16116,00 грн.
Проте, з викладеного вбачається що залишок боргу має складати 73946,40 - 27830,40 = 46116,00 грн.
При цьому, з наданого до позовної заяви розрахунку позовних вимог вбачається, що мала місце часткова оплата отриманого товару, в той же час у позовній заяві позивач стверджує, що всупереч домовленості між сторонами оплату за товар відповідач в установлені договором строки не провів.
Таким чином, позивачем не чітко викладено обставини справи, не наведено відомостей про часткову оплату та не надано відповідних доказів часткової оплати для можливості здійснення господарським судом перевірки правильності проведених позивачем розрахунків заборгованості.
Також, відповідно до прохальної частини позову позивач просить стягнути з відповідача, окрім суми основної заборгованості, 829,43 грн. втрат від інфляції, 4534,78 грн. 25% річних, 4627,56 грн. пені, 3223,20 грн. 20% штрафу за порушення строків оплати товару.
Однак, позовна заява взагалі не містить викладення обставин щодо нарахування позивачем означених сум, в тому числі з посиланням на положення укладеного між сторонами договору, періодів нарахування.
В свою чергу, доданий до позовної заяви розрахунок суми боргу з штрафними санкціями не містить періодів нарахування збитків від інфляції.
За приписами п.8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В даному випадку позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно п.9 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Позовна заява не містить попереднього розрахунку судових витрат.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Приватного підприємства "Стартком-Агро" залишити без руху.
2. Приватному підприємству "Стартком-Агро" протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки заяви шляхом надання:
- позовної заяви із викладенням обставин щодо часткової оплати відповідачем заборгованості, доказів такої оплати; обставин щодо нарахування сум пені, штрафів, річних, інфляційних, в тому числі з посиланням на положення укладеного між сторонами договору, періодів нарахування;
- розрахунку суми боргу з штрафними санкціями з визначенням періодів нарахування збитків від інфляції;
- відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Копію заяви про усунення недоліків позовної заяви і додані до неї документи направити відповідачу, докази направлення подати до суду (опис вкладення у цінний лист, фіскальний чек, накладну).
3. Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п. 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала суду набрала законної сили 25.06.2020р., оскарженню не підлягає.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2020 |
Оприлюднено | 30.06.2020 |
Номер документу | 90057419 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Сулімовська М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні