ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
14 липня 2020 року Справа № 923/621/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б. , розглянувши справу
за позовом: Приватного підприємства "Стартком-Агро" (код ЄДРПОУ 40288215, 73000, м.Херсон, смт.Комишани, вул.Радянська, 95-а)
до відповідача: Фермерського господарства "ТЕНЯКОВ П.П." (код ЄДРПОУ 19222594, 75333, Херсонська область, Новотроїцький район, с.Дивне, вул.Квітуча, 23)
про стягнення заборгованості в сумі 29330,97 грн.
в с т а н о в и в:
Позивач Приватне підприємство "Стартком-Агро", смт.Комишани м.Херсон звернувся до Господарського суду Херсонської області із позовом до Фермерського господарства "Теняков П.П.", с.Дивне Новотроїцького району Херсонської області про стягнення 29330,97 грн. заборгованості.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням умов договору купівлі-продажу від 30.09.2019р. №168 в частині оплати за поставлений товар.
Ухвалою суду від 25.06.2020р. позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви.
На виконання вимог суду 13.07.2020р. позивачем подано нову редакції позовної заяви, відповідно до якої, з посиланням на погашення відповідачем основної заборгованості після звернення позивача до суду із даним позовом, ПП "Стартком-Агро" визначив нову ціну позову - 13214,97 грн. та просить стягнути з відповідача 13214,97 грн. штрафних санкцій, збитків від інфляції та річних.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд зазначає, що остання відповідає вимогам, встановленим ст.ст.162, 163, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, що є достатнім для прийняття її до розгляду і відкриття провадження у справі.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Відповідно до ч.3. ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі.
Враховуючи ціну позову, яка не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, дана справа є малозначною та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Керуючись ст.ст. 12, 20, 176, 234, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Приватного підприємства "Стартком-Агро" прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
3. Відповідачу, у разі наявності заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, подати суду заяву із обґрунтуванням своїх заперечень, протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Попередити відповідача, що у разі неподання ним обґрунтованих заперечень щодо розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
5. Запропонувати учасникам справи подати/надіслати суду:
Відповідачу:
- відзив на позов, оформлений згідно вимог ст.165 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких вони ґрунтуються, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу;
- заперечення на відповідь на відзив (у разі отримання відповіді на відзив), оформлені згідно вимог ст.167 ГПК України, разом із документами, що підтверджують їх надіслання (надання) учасникам справи;
- заяви з процесуальних питань (при наявності).
Позивачу:
- відповідь на відзив (у разі отримання), оформлену згідно вимог ст. 166 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких вона ґрунтується, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу;
- заяви з процесуальних питань (при наявності).
6. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву та доданих до нього документів - п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали, але не пізніше 05.08.2020р., заперечення - 21.08.2020р.
7. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - 14.08.2020р.
8. Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
9. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі на офіційному веб-порталі "Судова влада України" в мережі Інтернет за наступною веб-адресою: ks.arbitr.gov.ua/sud5024.
10. Копію ухвали надіслати учасникам справи в порядку, встановленому статтею 242 ГПК України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Ухвалу підписано 14.07.2020р.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2020 |
Оприлюднено | 16.07.2020 |
Номер документу | 90388166 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Сулімовська М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні