Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Єдиний унікальний номер №440/878/19
Провадження № 2/943/480/2020
26 червня 2020 року
Буський районний суд Львівської області
в складі:головуючого-судді Журибіда Б. М.
при секретарі Волошин Х.С.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у м. Буську в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Андріївської (Мармузовицької) сільської ради Буського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася в суд з означеним позовом, покликається на те, що після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 спадщина, що складається з житлового будинку АДРЕСА_1 . Позивач є спадкоємцем по закону до даного майна, не може юридично оформити прийняття спадщини, оскільки батько, за життя, не виготовив правовстановлюючі документи на житловий будинок. Просить суд визнати за ним право власності на дане спадкове майно.
Позивач в підготовче судове засідання не з`явилася, подала суду заяву з проханням розглядати справу у її відсутності, позов підтримує, просить його задоволити.
Відповідач ОСОБА_2 за викликом суду не з`явилася. В матеріалах справи наявна її письмова заява з проханням справу слухати у її відсутності, позов визнає, не заперечує проти задоволення такого.
Представник відповідача Мармузовицької сільської ради подав лист з проханням справу слухати у відсутності їх представника, заперечень проти позову не мають.
Згідно з ч.2 ст.247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч.1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно із ч.1ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно дост.ст.1217, 1218 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно із ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Судом встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 08.10.2018 року Андріївською сільською радою, підтверджується факт смерті ОСОБА_3 , про що зроблено актовий запис № 27.
Судом встановлено, що спадкодавець заповіту не залишив. Згідно ст. 1223 ЦК України, у разі відсутності заповіту, право на спадкування визначається в порядку черговості, згідно ст. 1258 ЦК України.
Позивач є донькою померлого та спадкоємцем першої черги спадкування за законом. Крім неї, спадкоємицею першої черги спадкування є дружина померлого, ОСОБА_2 . Остання, згідно поданої письмової заяви, відмовляється від своєї частки спадщини. Інших першочергових спадкоємців, які б претендували на дане майно, немає.
До спадкового майна належить житловий будинок АДРЕСА_1 , згідно технічного паспорту, виготовленого Обласним комунальним підприємством Львівської обласної ради Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки , відповідає технічним нормам забудови, придатний для проживання.
Позивач фактично прийняла спадщину, вступила у володіння і розпорядження спадковим майном.
Обставин, які б спростовували твердження позивача в позовній заяві, суд не знаходить, тому кладе їх в основу рішення.
Враховуючи вище викладене, те що відповідач позов визнає, на підставі ч. 3 ст. 200 ЦПК України, суд приходить до висновку, що позивач набула права власності на спадкове майно на законних підставах, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 12, 13, 141, 200, 247, 258-259, 264, 265, 354 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1220, 1222, 1223, 1225, 1258, 1261,1268 ЦК України, суд -
ухвалив :
позов задоволити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , що проживає в АДРЕСА_2 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом, після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, в цей же строк з дня його отримання, через Буський районний суд Львівської області.
Суддя: Б. М. Журибіда
Суд | Буський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2020 |
Оприлюднено | 27.06.2020 |
Номер документу | 90061185 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Буський районний суд Львівської області
Журибіда Б. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні